Jump to content

''ВИЕНЕ НА ЛАГЕРИ"


tonydony@abv.bg

Recommended Posts

Виене- ДА ама НЕ - оказа се, че това е от пътната маркировка. Карам Ауди 100 90г. 2.3мотор

Прочетете нататък за да не изпаднете във "сериала" в който участвах.

Преди около три седмици пътувах по пътя /новия път/ Русе-Шумен. Докато карам изведнъж започна нещо да вие ужасно и беше дори като стържещ звук на метал в метал. Първата ми мисъл беше за лагери тъй като ми се стори че го чувам от задната част на колата. Намалих скороста и до Русе караха като 90г. пенсионер. Като се прибрах свалих двете задни колела и нямаше нищо което да ме наведе на мисълта, че лагерите не са наред. Въпреки това смених двата лагера на едното колело. След няколко дни тръгнах за почивка за Варна и около Писанец - УЖАС- пак виене и стържене. Спирах и свалях пак колело и оглед на лагерите. УЖАС. И така до Варна пак с до 80км. час. На морето се оплаках на един колега а той се смее и вика че имал същи проблем. Ходил в сервиз и там му казали нищо ти няма на колата. Шефа на сервиза също сменял лагери на колата си и после явно някой го е светнал, че проблема е бил в пътната маркировка.. 

Та да си дойдем на думата- НОВИЯТ ПЪТ Русе-Шумен е направен с някаква специална релефна маркировка която е само на непрекъснатата линия.  Та тази маркировка простия капиталист я е измислил когато задремеш на волана и настъпиш дори с малко непрекъснатата линия да започне звукова атака и ти да се стреснеш.

Като се връщах от почивка си направих няколко експеримента с маркиовката - при непрекъсната виеше и стържеше.

ТОВА Е.

Надявам се че повече хора ще го прочетат и ще си икономисат неприятностите, както и даването на пари за смяна на лагери и какво ли не по окачването и ще компинсират незнанието си относно новостите в пътното строителство.

ЧОВЕК СЕ УЧИ ДОКАТО Е ЖИВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експериментите с маркировката можеше да си ги направиш преди да сменяш лагери.Лагер или вие или не.Средно положение няма.

Маркировката не е по целият път Шумен-Русе.Другото,което е,че в определени участъци от трасето маркировката е по-грапава и звука е по-силен,а в други е по-ситна и се усеща много слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да аз за първи път го изпитах в Румъния,даже минавах линията да тествам :)преди месец казаха ,че за първи път в България ще се тества и на участъка Русе-Шумен,така че кой чул знае,който не е -сменя лагери:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Румъния, Сърбия, Хърватска, Словения, Франция и Италия съм карал по такава маркировка.

 

У нас много изостават.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Това явно са го измислили производителите на лагери! Бахти диваците! Пред нищо не се спират!

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случка от преди 1 седмица.

Возим се с приятел и жена му се обажда и му казва : - Вие ми задния диференциал...

 

Изпаднахме в истеричен смях :hilezh:

 

п.п: Жената кара Хонда Сивик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...