Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре, то излиза , че никой не прави менте на ефтино масло. Тогава маслата на Карфур трябва да са по-добри от рафинираните и продаваните наливни масла. За 5W40 Карфур мнения, ако ви е срам да пишите тук, пишете ми на лични.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както всички други масла на вериги - кауфланд и .т.н. и то ще е правено от някой голям производител на запад (кастрол) така че взимай и не се притеснявай. ако избираш между това и някакво съмнително от някъде, за мене избора е ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За менте на UNIL още не съм чувал и не съм попадал.

Нямам забележки към марката и вискозитетите, сега съм с 5W50.

Другата смяна слагам 10W60 с фулерени, не е евтино, но пък кочината събира само три литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е космическа технология източена директно от картера на совалката. Такова продават на две места. В НАСА или ако си купиш Shark Fuel Saver. Пести гориво до 90% при загасен двигател. Изгорелите газове миришат на хималайски въздух и дига компресията с ДО 76%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със совалката не ти отива да го пишеш.
Поне направи ли си труда защо е дадена нобеловата награда по химия за тея наночастици?
 
Това е маслото линк
h724.jpg

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За менте на UNIL още не съм чувал и не съм попадал.

Аааа,има имааа,ето

product_7a3a4c1064d1fc609c45ff.jpg

 

Бутилката на Бардал и  тази на Унил са 1:1.А сега да видим,кое от двете е ментето. :hilezh:

Opaljet_competition_1l-250x250.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не чух мнения за фугс 5W40 на ТИТАН пише че е немско

Вече 2000 км. с ФУКС 10-40, според майстора ПЪЛНА синтетика....много съм доволен като работа на мотора, по-тих е от с ТОТАЛ-а и МОБИЛ-а....не е мръднало и 1 мм. на щеката, стои светло.....Следващата ми смяна 100% ще е със същото масло....Да не говорим, че наливно е под 11 лв. за 1л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със совалката не ти отива да го пишеш.

Поне направи ли си труда защо е дадена нобеловата награда по химия за тея наночастици?

 

Това е маслото линк

h724.jpg

Нещо ми е малко мътно това, което показва тази картинка. Първо, не пише върху какви материали изследват промяната на коефициента на триене при третиране с различните смазки.

Ако вземем най-масовия случай, коефициента на сухо триене между материали стомана - стомана е 0.2. Справка тук. На картинката се вижда, че при използване на синтетично масло коефициента надхвърля 0.25???????

А по принцип машините се конструират така, че там където има триене, никога не се използва един и същ материал за двата детайла, тъй като коефициента на триене при детайли от един и същ материал обикновено е по-висок, отколкото при комбинация на материали.

Затова обикновено втулките са бронзови и т.н, и на практика дори и на сухо коефициента на триене е по-малък от 0.2. А те го изкарват при мазане с масло че е над 0.25. Чудна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да попиташ университета правил изследването.

Не вярвам да откажат разясняване на тестовата постановка и защо резултатите са такива.

Sent from my iOCEAN X7T

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк към изследването на университета и кой го е платил. Също и удостоверение че в тубата има точно такива НАНО частици защото и самите молекули на маслото са нано частици по своему.

 

Все едно да ти продавам вода и на бутилката да надпиша - обогатена с пикопозитрони кислород и водород.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА многото лета както шофер,преживял в разцвета на силите си тъмните времена на 90-те ,когато пари се намираха и на улицата ,не малката сума  дадени за масла от всякакви прехвалени марки ,сега след като карам с ОЕМ МАСЛО 5w30 ,са пари хвърлени в тоалетната.Работата на мотора няма нищо общо с преди.Никога повече няма да се самозалъгвам.Колкото по рано се разбере това ,толкова по малко пари ще се харчат за поддръжка,Оправдавам само един вариант да се налива друго масло,ако мотора е лейка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа,има имааа,ето

product_7a3a4c1064d1fc609c45ff.jpg

 

Бутилката на Бардал и  тази на Унил са 1:1.А сега да видим,кое от двете е ментето. :hilezh:

Opaljet_competition_1l-250x250.jpg

Е, те тук вЕрно ме хвърли у Размисли и Страсти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В този дух ,какви неща само знам за дилърите,кои от първа ,кои от 2 ръка ,за себе си съм ги определил като неувяхващ комунизъм,ако нямаш човек ,си загубен.......а за смяната на масла ....оооо ,това е една тема с мн известен край,на моя трактор определено му харесва маслото,повече от 1500 км с 200 гр над максимума ,и не ще да го бара,а не е като да съм жалил обороти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Е, те тук вЕрно ме хвърли у Размисли и Страсти

 

ето виж и бутилката на Sunoco също е като тези, но това не значи, че са ментета :)http://marto.softmr.com/SUNOCO_OILS/IMG_4160.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да каже какво означават тези снимки ?

 

http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

 

Маслото с най-малко отлагания ли е най-добре ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, купих си Кастрол 5в 30 Longlife 3 от препоръчан немски риселър в ибей от форума.Ако някой разбира може ли само да потвърди дали срокът му на годност е ок преди да го налея в колата ,че нямам никаква компетентност в областа :Д.

 

Благодаря предварително!

 

post-83768-0-15015500-1417124222_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...