Jump to content

Тонколони A3 8L


icaka95

Recommended Posts

Аз съм с пълно озвучение Hertz и съм адски доволен.Двукомпонентна система отпред - 13 см миадбаси + пищялки.Отзад 17 см коаксиални говорители и една 10-ка суб в багажника.Вътре музиката е на адски прилично ниво,нито баса е много натрапчив,нито е много писклива.Аз лично съм върл фен на Hertz и само това препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С тия елипси отзад най-много да ти се счупи кората, аз съм с преди фабрични(които са за смяна), задни някакви пайнери бях ги гледал в нета за 150 кинта нови, а в багажника усилвател граунд зиро + каса с порт с говорител  свири Херц 12 инчов, уникално добре за парите си :) Като усиля на половината започват да треперят огледала, стъкла, всичко... Буквално си "бие" здраво :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, колегата гони ефект без допълнително слагане на каса с усилвател. При положение, че един приятел в Леон-а разчита само на 4 говорителя и звука е по-приятен от този с каса, вярвам, че е възможно да се постигне, за жалост така и не ми дава да му отворя вратите да видя какво има в тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в Лион всичко свири 2 идей по-добре отколкото в Ауди. Разликата, е че корите там са направени като кутии за колоната, а при ауди са праснали 2 колони и тва е. Аз и Чичо сме с еднакви колони и почти еднакви CD-та, но той е с Лион, а аз с А4 и звука е няколко пъти по-добрър в Лиона. А колкото до каса, ако колегата не иска нещо натрапчиво да слага каса 150 200 вата RMS и няма да има проблеми с разтропване на пластмаси и д.р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз съм изключително изкефен от постигнатото с два херца за 110лв.. Много приятен звук има в цялата кола :)

Тонколоните отзад са Hertz EV-165.5L

PS: Не искам да отварям нова тема. Някой има ли идея как се разглобяват пластмасите на багажника на а3-ката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че бяха на щипки.. бутни задните седалки надолу и огледай хубаво, но ако ти е за прекарване на кабели няма смисъл да ги вадиш, аз моите не ги вадих, а директно набих кабелите през единия джоб(което не е най-доброто измислено), сега съм замислил да направя дупка на пластмасите отдолната страна, че да минават от там, а усилвателя съм го закачил на задната седалка :) ...

 

Да задам и аз един въпрос, някой може ли да ми каже с какво мога да си вържа здраво бас касата, за да не бяга наляво надясно из завойте??? искам да я забия от дясната страна на багажника и да не мърда от там :) ии за какво здраво мога да я вържа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през всичките тези чуденки , през 13см говорители във вратите и т.н. ... нарая стигнах до това решение:

 

http://gladen.snimka.bg/automobiles/a3-project.718216.31805934

 

Разликата е умопомрачителна ... DLS R6 мидбаси с Infinity пищялки, активна предна линия с малък Alpine усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега венкууу кабелите можеш да ги прекараш под седалката без да дупчиш нищо а касата можеш да я хванеш има по магазините едни ластични въженца с две куки отстрани ( с различен размер са ) и ги закачаш за закопчалките в ъглите на багажника които са ( дано ме разбра че ми избяга думата :D ) Дано съм помогнал :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MSextra, съдейки по снимката, допълнително ли е правена извивката за говорителя? Ако да, сподели как и колко ти излезе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнително е за да може да се сложи 165мм. говорител ... правена е стъклопластова отливка по кората, после тапицирана с кожа.

На снимката изглежда гаден цвят но е просто от светлината, кожата е максимално близо като цвят.

Работата я извършиха моите приятели от www.audio-spirit.eu .... като качество на изработка и звучене просто не искам да коментирам, още не мога да се нарадвам :) За цени може да се обърнеш на телефоните към Олег .. а ако споменеш и, че Ицо те праща ще има и бонуси :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега венкууу кабелите можеш да ги прекараш под седалката без да дупчиш нищо а касата можеш да я хванеш има по магазините едни ластични въженца с две куки отстрани ( с различен размер са ) и ги закачаш за закопчалките в ъглите на багажника които са ( дано ме разбра че ми избяга думата :D ) Дано съм помогнал :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ако ми кажеш какви са тия закупчалки ще ти бъда много благодарен :D  Мисля, че се сетих за едни неща дето са никилирани но са върху кората на багажника май.. въпроса е да е вътре и да не ми пречи да отварям багажника :D

 

Въпроса колегата "MSextra" - Какви пари ти излязоха отливките?

Редактирано от venkYYY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че бяха на щипки.. бутни задните седалки надолу и огледай хубаво, но ако ти е за прекарване на кабели няма смисъл да ги вадиш, аз моите не ги вадих, а директно набих кабелите през единия джоб(което не е най-доброто измислено), сега съм замислил да направя дупка на пластмасите отдолната страна, че да минават от там, а усилвателя съм го закачил на задната седалка :) ...

 

Да задам и аз един въпрос, някой може ли да ми каже с какво мога да си вържа здраво бас касата, за да не бяга наляво надясно из завойте??? искам да я забия от дясната страна на багажника и да не мърда от там :) ии за какво здраво мога да я вържа?

Колега, аз искам да махна пластмасите на 3тата врата ( на багажника ). Когато махна най-голямата кора, която се държи на щипки остават тези които покриват 3тия стоп оба4е в краищата имат някакви нитове и не знам ако ги махна после само на щипки ли ще се държи.. това ми беше интересно и не знам как да го направя. Ако някой се е занимавал с това нека сподели :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнително е за да може да се сложи 165мм. говорител ... правена е стъклопластова отливка по кората, после тапицирана с кожа.

На снимката изглежда гаден цвят но е просто от светлината, кожата е максимално близо като цвят.

Работата я извършиха моите приятели от www.audio-spirit.eu .... като качество на изработка и звучене просто не искам да коментирам, още не мога да се нарадвам :) За цени може да се обърнеш на телефоните към Олег .. а ако споменеш и, че Ицо те праща ще има и бонуси :)

Ако не е тайна, в кой град мога да ги намеря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз искам да махна пластмасите на 3тата врата ( на багажника ). Когато махна най-голямата кора, която се държи на щипки остават тези които покриват 3тия стоп оба4е в краищата имат някакви нитове и не знам ако ги махна после само на щипки ли ще се държи.. това ми беше интересно и не знам как да го направя. Ако някой се е занимавал с това нека сподели :)

Защо ти трябва да я махаш тая кора първо да те попитам, защото аз 1 път я махах, но никъде не видях нитове, евентуално ако са били на третия стоп :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Искам да я махна, за да мога като аматъор да си сложа фолиото на стъклото по-най-перфектния на4ин :) Също така искам да си сложа спойлера от С3 и мисля 4е от там трябва да го разглобя :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, щом си аматьор защо се занимаваш с глупости..... Там е адски трудно и става само с пистолет за топъл въздух :) Както писах вчера на друг колега, по-добре си дайте колата на човек който си знае работата и си му платете нужните пари, за да бъде кадърно направено с хубаво фольо :) Аз лично дадох 25 кинта за 3-те задни, обаче човека ги направи 1 път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е най-хубавото да имаш кола и да си упорит. Правиш всичко сам (и с приятели естествено) и се кефиш на перфектния резултат. Вместо да давам на хората по 25-30лв. Да ми лепят стъклата мога фа си ги спестя тези пари и като спестя от още едно-две неща и всичко е кеф. Някои може да нямат нерви и време тогава да, но аз не съм от тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните Пайери ги взех от Техно Маркер във Варна, след големи ядове в навирането им отпред, накрая се оказа, че свирят много под очакванията ми, и огириланите 13см бяха в пъти по-добри. След малко каранице в магазина се съгласиха, че имам пълното право да си искам парите обратно и взех въпросния в коментара ми Херц по-горе. А отностно тези, които си предложил ти, един колега има такива и свирят доволно впредвид цената, макар и отнотно под очакванията ми. Явно проблема е в мен отностно качеството, което искам в колата си :)

 

 

 

Колега,

Мога да ти кажа че пайнерите свирят направо страхотно! Един приятел си взе такива херцове каквито съм показал и не намирам особенна разлика между двете марки... може би заради различното разположение в различните коли, или може би заради радиото... по различен начин да ги храни... НО определено съм доволен от моите пайнери! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тия са един клас колони. За осезаема разлика вече тряЯ вдигнем цената осезаемо :D Чувал съм и Херц и Пионер и и двата избора са доволно добре като за нормално озвучение - ако има наличен и буфер вече става ла перфекция. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е най-хубавото да имаш кола и да си упорит. Правиш всичко сам (и с приятели естествено) и се кефиш на перфектния резултат. Вместо да давам на хората по 25-30лв. Да ми лепят стъклата мога фа си ги спестя тези пари и като спестя от още едно-две неща и всичко е кеф. Някои може да нямат нерви и време тогава да, но аз не съм от тях :)

Колега, и аз съм на абсолютно същия принцип като теб, но просто тези джамовее.. много са кофти :) Пожелавам ти успех все пак, но ако нямаш опит просто ще съсипеш фольото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Мога да ти кажа че пайнерите свирят направо страхотно! Един приятел си взе такива херцове каквито съм показал и не намирам особенна разлика между двете марки... може би заради различното разположение в различните коли, или може би заради радиото... по различен начин да ги храни... НО определено съм доволен от моите пайнери! 

Явно представата ни за "страхотно" се разминава с доста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш какви са тия закупчалки ще ти бъда много благодарен :D  Мисля, че се сетих за едни неща дето са никилирани но са върху кората на багажника май.. въпроса е да е вътре и да не ми пречи да отварям багажника :D

 

Въпроса колегата "MSextra" - Какви пари ти излязоха отливките?

Колега извинявам се за забавянето но не ми остава време от работа... Та ето за това говоря

6690176b.jpg

Мисля че ги има навсякъде дори в Кауфланд снимал съм ти и трите за да видиш че всеки цвят е с различна дължина.Надявам се да съм помогнал макар и късно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...