Jump to content

Чистене на „старите” дюзи, просто нови или нови, по-големи ...


Lo_Ridah

Recommended Posts

Виждам че има небивал интерес, да попитам и друго. Дюзите на тези мотори, регулират ли се някак, или само чрез подмяна на елементите на клапанчето се променя налягането.

Чето някъде че били ги калибрирали по налягане в дизел сервизите, освен проверка на стенд?

Та ми е много чудно, какво е регулира за да се настрои налягането.

Иначе лично аз смятам че този модел дюзи не се настройват, за това и са щамповани за конкретно налягане. Само се проверяват за износване и умора, и евентуално се подменят разпръсквачи или елемент на клапаните вътре. Не съм сигурен обаче и за това питам..

 

 

M282638_1.jpg

000001149948.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

E то, какво да му е качествено? Явно е важно да уцели подложката в зависимост от умората на пружината.

Което пък се разбира от стенда на колко отваря. Вярно, че може да се наложи 2-3 пъти да се повтаря упражнението, в това може би е ключа.

Глей колко недосетливи тия шваби, вмето да сложат една гайка или болт за натягане... :)

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулират се. Да понякога се отварят по над 5 пъти, но така е за да се направят както трябва. След проверка се установява какво и е, дали е само за регулиране или трябва да се подменят разпръсквачите. Другите части не се износват. Аз ги правя.

 

Хубав ден ви желая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не се изразих правилно - малко са тези които ще постараят да го направят както трябва.

 

Ако не са сменяни разпръсквачите са за смяна гарантирано. Отварят ли се дюзите най-добре да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...