Jump to content

Чистене на „старите” дюзи, просто нови или нови, по-големи ...


Lo_Ridah

Recommended Posts

За настройката не знам какво да споделя.. в смисъл майстора я прави гледа някакви налягания като ги слага, ама честно казано най-мн да напиша някоя глупост. А и вече май го правя:)

Иначе за проблемите - не мога да определя за тракането при студен старт и пушилката, тъй като днеска карам от сутринта. Първия старт след като сложиха новите разпръсквачи беше мигновен, тогава беше студен мотора.

Утре ще ходя с метрото до работа и я оставям да изстине хуубаво цял ден, събота сутрин ще я запаля и ще видя тогава.

Откъм вървеж сякаш върви една идея повече,обаче някъде между 2500 и 3000 оборота  хвърля чернилка отзаде. Но това ми го правеше и преди 6-7 месеца като беше запекъл актуатора. Та като отметна и почистването на турбо/актуатор ще си покаже дали е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

Предния път като пушеше така не - диагностиката каза че няма вакуум, оказа се откачен вакума на актуатора и тъй като не беше мърдал дълго време беше запекъл в едно положение. Днеска помолих един приятел да кара след мен и няколко проби показаха, че изпушвам секунда две след като подам по рязко газ. Но пък припушвам доволно :D За чистене е, играл съм го веднъж мача, пак по същия начин се държеше колата. 

Обаче вече сивата пушилка при студено първо палене я няма :)

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

2 бяха причните - едната беше че първото палене беше трудно,  излизаше едно кълбо сив дим при първо палене сутрин, а и потракваше бая. Другата беше че ми се искаше да я позасиля малко.

Като ходих при vladi_di за консумативи миналия месец, той си ми каза в прав текст, че най-вероятно разпръсквачите или са за чистене или някой от 4те е заминал тотално.

То и преди време имаше подобни "симптоми" ,ама след bardahl-а се пооправи,но явно временно.

Взех 4 нови, с идеята, че ако се окаже някой, че е заминал, отваряй-затваряй 2-3 пъти да не се разправям. 

Старите  (0.205)  като ги свалихме, майстора си каза, че са за чистене. Т.е. можеше и с чистене да мина, ама .. търсех си повод май :D

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво ще се получи с чистене колега, това не са бензинови инжектори. Просто се износват и се сменят, пък и не са особено скъпи като комънрейл инжекторите. Добре си направил, че си ги сменил, сега чипвай и газ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-добре върви. Дали щото тия просто са нови/чисти, а старите бяха зацапани, дали защото тези са малко по-големи, не знам.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Е вече като сложи и голямата дюза и ще лети!!! :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не разбрах бая изчетох тук таме ама ако може някой да обясни с 2-3 думи, примерно след смяна на дюзи и на разпръсквачи на първо време без други корекции иска ли се някаква настройка на софтуера или не? или може би само ако се сменят разпръсквачите на стандартните дюзи, тогава ще се иска настройка на дюзите за по-голямо количество впръскване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега, вземи си комплект 0.216 Бош и нищо друго, като за твоите цели. Слагаш и ще видиш как нещата ще се променят коренно. След време като посъбереш пари пипни и софтуера, това е! 150 коня дизел с гаранция за качество ;)

колега на моята са 185,ако сложа 205 кво става ако не барам софтуера? според мен ще се влоши паленето при ниски минусуви температури,ще се качи разхода на гориво /което не ме притеснява/,а дали ще има разлика във вървенето? и до колко мога да карам така,без да барам софта? мотора е 1з след 1994г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо ще падне разхода и ще се дигне вървежа ? Без промяна в софтуера впръсканото гориво няма ли да е едно и също, нищо, че е по-голям разпръсквача ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за това са нови,но и по големи,и аз мисля че ще върви повече,но няма ли да се наруши смесообразуването,тъй като ще се впръсква повече гориво,при условие че не е пипан софта?все пак това гориво за да изгори пълноценно се изисква и повечко кислород,съответно и по голямо налягане от турбуто.

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става с колата, сложи ли чип? Има ли разлика във вървенето, колко коня изкараха тея разпръсквачи?

Мисля, че я напрай и не можеш да и се нарадваш и да ти остане време. Изплюй камъчето[emoji2]

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Какво става с колата, сложи ли чип? Има ли разлика във вървенето, колко коня изкараха тея разпръсквачи?

Мисля, че я напрай и не можеш да и се нарадваш и да ти остане време. Изплюй камъчето[emoji2]

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Да,преди месец,нови разпръсквачи 0.205мм.на бош,ново еку и софт (двата чипа с цокли).Не е качвана на дино (не ме вълнува),138кс.от софтуера,върви доста....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес,В.Търново-Ловеч с малко градцко и скорост 80-110 и на три места изпреварване 120/140км.с нови гуми 195/65/15 разход в сегашния вариант 138кс.,4,4/4,6лит.за 98км.с около 0,5лит.по-малко по същия път със старите 90кс.и гуми 225/45/17 с които е бях засичал лятото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Да събудим тази интересна тема :) 

Има ли хора които са минали по пътя, стъпка по стъпка смяна на разпръсквачи с по големи, наприме 0.186 към 0.205  без чип, ремап и чип ? 

Колко се променя порцията на горивото и дали става само с адаптация и хамър мод или си трябва ремап? 

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...