Jump to content

Нови големи талони за коли с LPG до края на март 2014 ?!?!?!


Recommended Posts

Колеги,

 

Вярно ли е, че трябва да ходим до КАТ, за да ни издадат нови талони за колите, в които да пише, че се движат с гориво - бензин/газ ?!?!? И след март 2014 щяло да има зверски глоби в порядъка на 600-800 лева ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво прави тва правителство е. Гледа да събере още пари от бедните хора. Една смяна на талона е 30-40лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=172889

 

не знам дали мога да давам линкове от други форуми... ама там видях да се разисква, като потърсих в интернет.

 

един приятел ми каза преди малко иначе

 

големи идиоти са без извинение ! а данъкът за коли с LPG случайно да решат да смъкнат ?!?!? ама все пак сме в България... тука само такси и задължения! права и облекчения - нулеви !

 

абе от всякъде различна информация намирам ! дори и в КАТ да се отиде, май не е гаранция, че няма да те подведат....

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е !

 

От сигурен източник получих и аз инфо.

 

До края на Март можете да си издадете талони срещу 20 лева в КАТ - просто записват АГУ в талона.

 

След тази дата .... внимание - МИНАВА СЕ ТЕХНОТЕСТ СРЕЩУ СКРОМНАТА СУМА ОТ 500 ЛЕВА !!!!

 

Все пак монополчето вече е частно и трябва да се спонсорира. Кой знае какви левове е прибрал някой ....

Освен това много евтино минавате с тези АГУ,  решили са да съберат още по 500 лева на всеки, който иска да кара тъничко :(

 

 

На печелившите - Честито  

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

позволявам си да пусна нова тема, за да не изгори някой и да е видима за всички(въпреки, че има подобна, но не е точно така заглавието и някой може да я пропусне).

 

 

Така.:

 

 

Тези със заварено положение и притежаващи АГУ в момента, ТРЯБВА ДА ОТИДАТ ДО КАТ и да си запишат АГУ в големият талон. Това трябва да се случи най късно до 1 Април 2014 година като за момента тази операция струва 20 лева(нещо като амнистия/гратисен период).

 

След тази дата и за новопоставените АГУ (за новопоставените предполагам, но не е потвърдено) за да се запише АГУ в талона се минава ТЕХНОТЕСТ СРЕЩУ 500 български лева :(

 

 

На печелившите честито   :argue: 

 

 

Инфото ми е дадено "пред блока" , но все пак си го проверете, да не стане фал. Аз не ползувам газ, но ми се струва хубаво да се провери за да няма олеле после ... :)

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва намекнах в една тема преди година, когато регистрирах колата,

(http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=132600#entry1932667). 

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На коя седянка го научихте това?За да се твърди нещо трябва да се посочи нормативен акт.Има ли такъв?Прочетете наредбата и тогава пишете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но ти големия талон не го носиш никъде и дефакто как ще те хванат катаджиите, че не си рег. превозното средство, че е на газ? Предполагам ще е проблем само, ако продаваш колата и новия собственик отива да сменя талоните и евентуално преглед и смяна на номерата та тогава да се разбере че е на газ, но пък той може да каже че сега я е поставил и си регва колата. Просто не виждам как някой ще те хване че си на газ, като това го пише само в големия талон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ако искат могат да ошмулят едно 1-2 млн. кошера с по 30 лв, както го направиха преди с задължителната подмяна регистрационните табели и после с личните документи.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ДА мръсните кумунисти искат да хапват мамицата им. Да се махат само цените покачват, а една стотинка не са увеличили заплатата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но ти големия талон не го носиш никъде и дефакто как ще те хванат катаджиите

Акцента в е 30-те лева, както при отпадналите данъчни облекчения на най масовите автомобили, преди месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бъркате ви казвам...Всичко е за да може като идем да си платим гражданската да ни е по-евтина поне сме скъсани и караме на гаЗ. Освен тва ще ни освОБОДАТ от Данъци на МПС-то поне пазиме гората, или по скоро клона(дебелия в гората...ма тва е друго Облекчение)

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе моя талон ако искате ще го снимам, ама пише "петрол и пропан бутан"...мисля...Вписаха я по-моя прищявка преди 2 години.

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо извинявам се за лошата снимка 6714158V.jpg

 

При мен не би трябвало да има дране , или се говори за някакъв съвсем нов вид талон .

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости, незнам кой ги пуска но нямат нищо общо с реалността, питал съм специално в министерството, и отговора е НЯМА НИЩО ТАКОВА !!!  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май партенката не е съвсем партенка. Мимоходом в новините по Нова споменаха че се очаква изготвянето на нова наредба касаеща конкретно автомобилите на газ и обхващаща целия процес от монтажа до тех.контрол.

Утре щяло да има повечко инфо в централната емисия новини, ще следя да видя що за мозъчни диарии ще съчинят неграмотниците с цел да гушнат некоя кинта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова наредба е СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО, тя се чакаше да я напишат вече втора година, последно обещаха да излезне преа Март 2014г. ,  докато не я публикуват само може да гадаеме, абсолютно ненужно е дотогава да се шашкаме и да ходиме в КАТ. :zustimm:

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има наредба и тя си е действаща.От 1март трябва да се минава през орган за контрол на монтажа.До тогава са достатъчни само протоколите за монтаж които трябва да издава всеки сервиз.Четете внимателно наредбата и разберете за какво иде реч.

Редактирано от landir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...