Jump to content

Смяна на километраж на Ауди А4 Б5


Hugsy

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам едно питане. Моят километраж е от най -обикновенните. С четири иконки в средата 96г. Искам да го сменя с друг пак 96 г, но който има и показания в 2-та края за температура на масло и за ток на акумулатор. И има и дисплей за външна температура. Интересува ме какво по специално има при монтажа за да накарам да работи и как да подкарам показанията за маслото и акумулатора. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега доколкото съм чел из форума е правена такава интервенция( дори и със FIS) . Въпроса, е че трябва да си набавиш не само таблото, а и датчиците с буксите и да се прекара окабеляване. Като цяло си е играчка и не си заслужава, ако твоето табло си работи коректно. Свържи се с колегата Тошков от Пазарджик той ще ти обесни какво ти трябва и ще ти я направи както трябва. Успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За температурата на маслото ти трябва датчик, който струва 6~7лв. Окабеляване си има, просто го завърташ на мястото му- над филтъра.

Ако таблото е с ФИС работата е по-сложна. Трябва ти и ръчката за бордкомпютъра за да работи.

И най-важното - таблото трябва да се обучи с Ваг Тахо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

колеги и аз искам да сваля таблто но защото имам проблем с показателя на гориво стрелката отчита но винаги с едно отделение нагоре...предполагам че е сваляно и стрелката не е сложена на правилната позиция та да пробвам дали ще мога да го оправя а и искам да му сложа и хромирани рингове...проблема е че незнам как да го демонтирам благополучно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали показва вярно може да се провери с ваг ком. Един тест на таблото ще покаже дали стрелката си е изместена (което се съмнявам) или поплавъка ти дава грешни данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е поплавака как се процедира... макар че имам самнения че е табло защото и показателя за температурата на водата ми седи една черта след 90 а ми казаха че трябва да е точно на 90 но не надува не загрява държи се идеално просто и там стрелката ми е едно отделение напред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.audiworld.com/tech/eng104.shtml

 

съпротивлението е на щипки и се сменя елементарно само трябва да развиеш ринга и извадиш сондата.

Може да се диагностицира без да се вади мери на разкачен куплунг съпротивлението на пълен и празен резервоар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, оказа се таблото проблема. Някой некадърник е барал стрелките и ги е разместил тотално,но вече всичко спи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги , купих си табло със волтметър и темп.масло без фис и ме интересува към кой пин на таблото трябва да закача проводника идващ от датчика..става дума за 96г. АФН  , прилагам и снимка на буксите на таблото

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад уреда за температура на маслото има малка правоъгълна букса. На нея има 4 пина. Кабела от датчика трябва да е на най-долният гледайки таблото отзад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги аз също си смених таблото на ауди а4 б5 19 ТДИ 95 година с табло от същата кола само че с десен волан. На новото табло има циферблати за температура на маслото и волт метър вече разбрах как да накарам двата циферблата да работят но не мога да променя показанията на милите в малкия дисплей който показва изминалите мили. Просто искам да ги отчита в километри. Пробвах с прекодирането с вак кома на средната цифра от 4 на 3 но таблото започна да свири за около минута и нищо показанията си останаха същите. Ако някой може да помогне да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазиш ли си старото табло? Ако е същата марка като новото ти има начин. Щом не си успял с прекодиране предполагам, че таблото ти е марка UK-NSI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз минах от табло без Fis  на табло с Fis . играчката е доста.и моето табло беше в мили. прекодира се през VaG Com  и показва в километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да и старото табло е при мен и да същото е. Какво трябва да направя?

Има едно чипче в таблото което записва километрите. Дай го в някой сервиз за електроника да ти го прехвърлят от старото на новото и така вече ще си и със същите километри и няма да показва в мили. чипа е ето този.

 

8553639M.jpg8553640C.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

@leo може ли брат пак снимка кое чипче е че аз направих интервенция на "ново" табло понеже на старото му се прецака LCD-то и светят само два реда на километрите и не знам колко км показва та да знам какво да правя със старото табло, или поне да ме насочиш къде се намира това чипче, защото старите ти снимки не се отварят, явно не съществуват

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката я имам само че на компа. Не знам кога ще се добера до него че да я пусна. Виждам, че си от Пазарджик. Там има човек който се занимава доста с табла на коли. Ако не намеря снимката чжвека мисля го имаше и тук във форума. Toshkov81  май му беше ника. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...