Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Еееех, колега, да беше взел mini-то... нямаше да имаш подобни дертове...ама то за няколко градуса...  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Снимането е приоритет, качеството е наистина много добро за този бюджет и на практика, няма конкуренция. Няколкото градуса са важни. Все пак, като съм платил за допълнителна екстра, защо да не я подкарам? Намирам я за много полезна:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно малко 'ора ми четат постовете, затова да повторя - ако ще купувате такава машинка, поне гледайте да е с чипсет AMBARELL 7 Ок? (другите джаджи като GPS, снимки и т.н. са си глезотийки :) )

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стане произшествие, полицаите ще се съобразят със записа, за да напишат коректно протокола.

Ако заснемеш арогантно нарушение на правилата за движение, пращаш записа в КАТ и санкционират нарушителя. Така даваш своя принос в борбата с войната по пътищата и може да спасиш нечий живот.

И ако санкционираният е достатъчно умен да обжалва нищо не става, само безсмислени разходки насам-натам. Мисля си, че няма начин подобен любителски запис да издържи в съда като доказателство за каквото и да е... Редактирано от Dummkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Мисля си, че..." :) Koлега, само с мислене не става! И аз си мисля че мога да стана президент но...

А други са още по-зле: "I believe I can fly" https://www.youtube.com/watch?v=LbUpPVOEkdA :hilezh:

Това че положението в страната ни е от зле, по-зле не значи че един ден, когато ЕС-то издаде директива за признаването на записите (както например е в Русия днес), нашите хрантутници ще се Уфлянкват. Напротив, ще гледат колкото се може по-бързо да се подмажат на началниците си в Брюрсел и отвъд, и ще видиш че "мисленето ни" ще се окаже - суеверие ;) По-добре да гледаме реалистично (може ли да се случат тези промени и у нас), отколкото негативно, и да даваме хляб и надежда на бандюгите по улици и паланки.

Редактирано от centrino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Мисля си, че..." :) Koлега, само с мислене не става! И аз си мисля че мога да стана президент но...

Много ме кефи как всички сме колеги само защото караме Аудита...  :hilezh:

Почти нищо не разбрах от поста ти, съответно все още си мисля, че записи от камерки и ала-бала нямат доказателствена тежест в съдебна зала.

Да, записа може да послужи като предпоставка за започване на досъдебно производство, но до там. Теоретично трябва да се назначи експертиза за автентичността на записа и дали той не е манипулиран, но на практика съдилищата отхвърлят всичко подобно и тия записчета просто не важат.

С две думи - каквато и да е ''присъда'' не може да лежи на предположения, а виновният се наказва, само ако е доказано че е виновен по несъмнен начин, а когато единственото ти ''доказателство'' можеш да си го гледаш само вкъщи няма особено смисъл от цялото нещо.

Факт е, че се с случвало подобни записи да имат някакъв ефект, но той не е в съдебна зала. Сещате се за онзи запис, дето снимаха един полицай на пътя как взима 20 лева, е, даваха го по новините и беше уволнен със страшна сила, но това няма общо със съдебната зала и случващото се в нея.

 

Вече има наказани от такива клипчета, познати работещи в системата ме посъветваха да махна клиповете в които изпъвам колата и на кадрите се вижда скоростта и пътя. 

 

Това пък ми е тоооолкова трудно да го повярвам, че се сдържам да не се хиля с глас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тихо тихо, ти нищо не разбираш пращаш на мейла на кат и направо ги глобяват и ги вкарват в затвора без право на обжалване, тука евала на Боко напрайха форумните прокурори по темата, начи край. Купуаме по една китайска камера, лепим на джама и след половин година край на селянията по пътищата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dimmkopf

Колега, забравяш за нещо доста важно, относно обстоятелство при съдебно производство... А то е, че ти си свидетел на случката и важиш с една страшна сила в съда... а при необходимост може да се издирят и още свидетели по номерата на колите...от записа на безполезната ти камера...

Да не дава господ да попадаш в случка, при която да търсиш записи от охранителни камери или видеорегистратори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тук някои хора звучат сякаш им харесва пълното беззаконие и безнаказаност в България... Запис от камера е факт, че не се признава като доказателство в съда за момента, но както вече беше казано има и доста други приложения. Инвестицията е нищожна и при едно птп или посегателство над колата, предпочитам да имам запис, от колкото не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам видеорегистратор DVR за кола, Gps, до 6 камери, HDD до 500гб, видео и аудио възпроизвеждане. LAN*порт,*wireless

Цена : 200 лв ( не е ползвано )

0889 171 404

Повече информация : http://www.lifeguidermobiledvr.com/sdp/1013995/4/pd-4962684/6277881-1951735/HDD_Mobile_DVR_with_GPS_sensor_alarms.html

Редактирано от Ivaylo1313
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една особеност открих на А118 - ДЖИ-сензора трябва да е изключен. Иначе прекъсва клиповете и навира малки парчета от тях в папката за аварии (RO - което означавало Read-only). После като се гледа през софтуера - "Registrator viewer" излизат като дупки (той слива накъсаните клипове автоматично по отделни цели пътувания, но не прочита откъснатите парчета).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете някой засичал ли е камера и софтуер, които могат да се добават към смартфона и да се ползва той с тази цел, да кажем през кабел или блутут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Та реших и аз да се видеорегистрирам, и питането ми е А118 или А118С е за предпочитане?

И от къде би могло да се заръча, за да пристигне в разумни срокове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"C" e по-новата версия, с кондензатор вместо непрактичната и безсмислена батерия, тъй като устройството е предназначено за работа, докато работи колата, а не след това. Достатъчен е заряд, който да осигури shut down само. В ибей ги имана същата цена, като в gearbest, от който останах недоволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Търся си нещо евтино. Търся го евтино защото ще е първи в моите ръце, ще се ползва в камион (прахоляк, непрекъснато зверско друсане и т.н.). Харесах си тези
1ви вариант
2ри вариант
3ти вариант   Най ми допада (малък, лек) 

Никъде не намирам да пише на какво напрежение работят, трябва ми за 24в. 

Вашето мнение кой ще е най- позходящия? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги поръчах си А119 от амазон юк на 12.12 с дата на доставка 28.12, все още пратката не е пристигнала, а ми стои със статус It's on the way. Някакви идеи, понеже за пръв път поръчвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...