Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Ъпгрейдвнах с една Mijia и едно B1W. Нещо много се разочаровах от Mijia-та, приложението нещо постоянно крашва, не може да се отвори и с това китайско меню малко тегаво. А и ми се струва доста по-голяма отколкото на снимки в нет-а. Май трябваше да си взема две B1W, въпреки, че и него все още не съм го подкарал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мин*жата си е екшън камера, нормално да е по-голяма от yi например (с малко), което е чист видеорегистратор. Отделно е с по-малък ъгъл на снимане и май нямаше опция за 60fps. Жалко, че нямам mijia в момента, да направя едно сравнение с yi (което срещу слънцето, а и на тъмно, снима по-добре от очакванията ми). Приложението е доста постно, но работи без проблеми и не е забивало досега, на Андроид. Менюто на регистратора е още по-просто: 6 настройки с 3 бутона (на mijia май беше по-разхвърляно, верно...). Притеснява ме единствено китайската карта памет, която поръчах с регистратора, да не сдаде багажа в неподходящ момент... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги,ще помоля за ваши мнения. Черният петък ми донесе такъв видеорегистратор https://www.jarcomputers.com/Prestigio-RoadRunner-585-PCDVRR585_prod_FVCAMPRESTIGIOPCDVRR585.html?gclid=Cj0KCQiA_4jgBRDhARIsADezXcj91mduhAdZiifXNjobmt9Sh56HOTElNjQG1hWWVK2YOsK5dftImngaAobqEALw_wcB.

Предполагам,като ТТ данни е максимум сносен,но така или иначе трябва да му купя карта и тук вече не мога да се ориентирам-чета,че приема до 64 гб,това по принцип колко часа запис са? Ако мога,бих минал с 32,че вкъщи имам такава. Сигурен съм,че зависи от резолюцията и в тази връзка и това не съм наясно-коя от три предлагани е препоръчителна- FHD 1920x1080@30 fps, HD 1280x720@60 fps, UW 2560x1080@30fps? 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, имам същата,но с GPS. Аз съм с 64 ГБ карта. На 1920*1080 30fps прави запис около 8 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със roadrunner 545 gps на Prestigio  и след няколко месеца се наложи да сменям батерията като се скапе и почва да забива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Emillion

Винаги ползвай максимално високата резолюция. Пробвай с някаква карта, колко ще ти заема Х време запис (в зависимост как са настроени да бъдат отрязъците видеоклипчета) и си прецени колко голяма карта ще ти върши работа.

Не забравяй, че много видеорегистратори автоматично запазват(т.е. после не го презаписват) даден отрязък, ако има някакво събитие в него (влизане в дупка например :)) и така полезното време на запис намалява, докато не форматираш цялата карта.

Също така е възможно с по-големи карти да има някакви проблеми със съвместимостта с регистратора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили. Ще купя максимално поддържаната 64 гб карта,сега ще се огледам за марки и цени. И наистина ще пробвам клипчета на двете по-хубави резолюции,за да реша на коя да го оставя.:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък у ФБ ми излиза яко тази реклама на видеорегистратор:

NONDA.

НЯкой нещо впечатление дал може да даде и дали си струва да се заръча от УСА-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Emillion said:

Благодаря на всички отговорили. Ще купя максимално поддържаната 64 гб карта,сега ще се огледам за марки и цени. И наистина ще пробвам клипчета на двете по-хубави резолюции,за да реша на коя да го оставя.:bia:

пробвай и видео с 60 fps, по-лесно се извлича номер към снимка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

След многогодишно канене най-после реших че е време и си поръчах един от Амазон. Излезе ми 325 лв. с доставката и поддържа 60 кадъра в секунда на 1080p. Пристига след 1 седмица, ще сложа някое клипче като го монтирам.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0742ZV9LV

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Инсталирах я и вече записах първия "инцидент". Това е от вчера между Стара Загора и Чирпан, малко след Ракитница. Докато си карах ми се стори че два тира се надминават, обаче след това като разгледах записа кадър по кадър се оказа че това е влекач който тегли втори влекач. Нормално ли е втория така да навлиза в моето платно при завой?

 

Искам също да споделя че изобщо не съм доволен от разрешителната способност на тази камера когато се движа с по-висока скорост (над 60 км/ч).

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко растителност навлиза в платното за движение. Заради нея и избягване на коли навлезли в моето платно вече 2 пъти боядисвам дясната страна на служебната кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.07.2020 г. at 19:37, CVT написа:

 

Искам също да споделя че изобщо не съм доволен от разрешителната способност на тази камера когато се движа с по-висока скорост (над 60 км/ч).

 

 

Дали има вероятност да сваля резолюцията или FPS , защото не успява да записва с такова качество при такава скорост ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази камера няма Wi-Fi. Записва на една 250 GB микро SD карта.

 

Преди 3 часа, mitsubishi galant написа:

Дали има вероятност да сваля резолюцията или FPS , защото не успява да записва с такова качество при такава скорост ? 

 

FPS-a не сваля, но сваля резолюцията и то доста, особено при висока скорост когато има дървета или други много шарени неща. Иначе из града е доста по-добре:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е двупосочно, можеш ли да видиш вечер и през деня рег. номера на кола, с която се разминаваш с 50 или по-висока скорост?

То на каква карта се записва няма връзка с wifi. При моя setup, когато му изключа wifi, записва по-качествено, когато искам, си го включвам от копче на самата камера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, CVT написа:

 

FPS-a не сваля, но сваля резолюцията и то доста, особено при висока скорост 

 

Вероятно не смогва да записва...Какъв клас, с каква скорост ти е картата ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата е клас 10, поръчах я от този сайт след като видях че в книжката на камерата я препоръчват:

 

https://mypc.bg/samsung-256gb-micro-sd-card-evo-with-adapter-mb-mc256ha-eu

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

ако е двупосочно, можеш ли да видиш вечер и през деня рег. номера на кола, с която се разминаваш с 50 или по-висока скорост?

То на каква карта се записва няма връзка с wifi. При моя setup, когато му изключа wifi, записва по-качествено, когато искам, си го включвам от копче на самата камера.

 

С 60 км/ч мога (както се вижда на първото клипче когато минавам през с. Ракитница), но след като изляза от селото и карам вече с 90 км/ч не мога. За Wi-Fi визирах че тази камера няма Wi-Fi функционалност въобще. 

 

До сега всички клипчета са на 1920x1080P/60fps. Камерата поддържа и 2560x1440P/30fps което още не съм пробвал.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, CVT написа:

Картата е клас 10, поръчах я от този сайт след като видях че в книжката на камерата я препоръчват:

 

https://mypc.bg/samsung-256gb-micro-sd-card-evo-with-adapter-mb-mc256ha-eu

 

 

Добре де, в спецификациите на устройството пише, че подържа до 64gb, после в описанието "до 256gb ,fat 32"  ...С по-голяма карта и при много инфо в кадър , буфера вероятно се запълва и сигурно за това веднага реже от настройките. Пробвай за всеки случай с по-малка карта...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това е отбелязано като ремайндер също...

"For 256GB card, please upgrade the firmware to the latest with another card. After upgrade successfully, please change to the 256GB card and format it on the dash cam. For other cards, please format sd card on your camera directly. Please insert the card into the camera, (if it says 'please insert TF card' here, please press the recording button(OK button) and press M button to access into the menu, go 'system setup' and choose 'format'. Then the card will work well on the camera."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това не го направих. След като картата тръгна си казах че сигурно вече е ъпдейтната след като успя да я форматира правилно. Ще пробвам, дано да е от това.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...