Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Другия тънък момент е че картата не просто трябва да е клас 10 а да е class 10 u3 ;) Това малко у3 указва, че картата поддържа високи скорости на запис, а не само на четене. До преди да сложа карта с у3 и при мен се влошаваше картината при висока скорост та дори имаше и големи интервали между различните клипчета. Не гледай какво дават от производителя, на мен ми бяха шибнали 16гб клас 10 у1 карта с която си беше трагично.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

SD карата я купих след това, камерата не дойде с карта. Обаче не мисля че тази карта има проблем със скоростта на записване. На режим 1920x1080P/60fps тези 5-минутни клипчета които записва са с големина 736 MB, което означава че записва със скорост 2,45 MB/s. На SD картата пише че може да записва със скорост до 90 MB/s.

 

Относно фърмуера - проверих, но се оказа че камерата е с най-новата версия. За сега съм я нагласил да записва на максималното 2560x1440P/30fps, ще видим как се държи на по-високи скорости.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе дадох линк - тази е:

 

https://mypc.bg/samsung-256gb-micro-sd-card-evo-with-adapter-mb-mc256ha-eu

 

Пише up to 90 MB/s, което ще рече мегабайти, не мегабити. Така пише даже и на сайта на Самсунг. Вижда се и U3 логото.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

В крайна сметка реших да сваля разрешението на 1920x1080P/30fps. В този режим видеорегистратора снима и купето с втората камера и хваща задното стъкло и част от страничните. Също при ПТП мога да извадя SD картата, да я мушна в Андроидната мултимедия и веднага да покажа клипчетата. При по-високите разрешения мултимедията ми не може да ги плейва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някой да е ползвал XIAOMI? Изглежда ми доста добро, само как не са я направили за 128гб карта.

 

70mai Smart Dash Cam Pro

 

 

https://www.70mai.com/en/dash-cam-pro/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи добре, особено нощем и в мъгла. 

Проблем (може би) е , че GPS координатите не се визуализират при свален клип. Има разни варианти за добавяне като субтитри после. 

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Координатите не са много важни, но е добре да дава скоростта, което четох, че не излизало също.

 

Имаш ли такова? Четох снощи и за други бъгове и започнах да се чудя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам, да. На двете коли го ползвам. Градската е с обикновена стойка, на другата е с GPS стойката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mshbul написа:

Координатите не са много важни, но е добре да дава скоростта, което четох, че не излизало също.

 

Имаш ли такова? Четох снощи и за други бъгове и започнах да се чудя.

 

Това със скоростта е нож с две остриета. При ПТП може да ти помогне, но и може да ти навреди даже и да си с 2-3 км/ч над ограничението. Аз нарoчно избрах опцията без GPS.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си караш по ограниченията, може да е плюс :)

каква е цената на тази 70mai Dash Cam 1S? 

За мен е много полезно да се снимат идиотите и зад автомобила, които те притискат или правят други глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой направи по-сериозно нарушение пред теб, малко трудно ще го настигнеш да му снимаш номера спазвайки ограниченията. 😉

 

Виж този самоубиец например - реши да ме надминава отляво. Добре че го видях в последния момент и му дадох повече място. После на задна гума, сигурно да ми благодари. 😆

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, netizen said:

Имам, да. На двете коли го ползвам. Градската е с обикновена стойка, на другата е с GPS стойката. 

 

Някакви оплаквания - да не започва запис, да не презаписва старите, изобщо нещо, което не ти харесва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, OvivO said:

ако си караш по ограниченията, може да е плюс :)

каква е цената на тази 70mai Dash Cam 1S? 

За мен е много полезно да се снимат идиотите и зад автомобила, които те притискат или правят други глупости.

 

100-150 лв са им моделите. 1s  е 86лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари мисля, че е идеално решение 70mai Pro . Можело е да направят вграждане на координати и скорост, по начина по който са направили за логото 70mai. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

Чудя се при положение, че като пуснеш записа на самата камера излиза скорост и явно я има записана, защо не излиза като свалиш файла. Да не би да ги държи в друг файл по време и да трябва да се съберат?

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе някой пита и за 1S, имате ли наблюдения и за него?

Подариха ми го преди няколко месеца и се чудя дали да го слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, OvivO написа:

каква е цената на тази 70mai Dash Cam 1S?

около 30 евро по чуждите сайтове.
По ревюта доста го хвалят като цена/качество на картина/естествено не изключвам варианта да са платени реклами/. Мисля, че има опция само за час/дата, но не и за скорост.
Плюс за мен е компактния размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mshbul написа:

Благодаря за инфото.

Чудя се при положение, че като пуснеш записа на самата камера излиза скорост и явно я има записана, защо не излиза като свалиш файла. Да не би да ги държи в друг файл по време и да трябва да се съберат?

 

Някои камери правят отделен .SRT файл в който скоростта и други данни са под формата на субтитри.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си едно с гпс.

Благодаря за линка. Ти ползвал ли си го?

 

На мен ми е странна цялата работа. Хем ги има в мп4, а не се визуализират, изглежда зависи от плеъра и само техния ги показва. някой пробвал ли е с bspleyr?

 

Наскоро установих, че записите от хиквижън, които се плейват с техен плеър и за да тръгнат с друг има конвертор, тръгват с бсплеър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.09.2020 г. at 16:38, mshbul написа:

Някой да е ползвал XIAOMI? Изглежда ми доста добро, само как не са я направили за 128гб карта.

 

70mai Smart Dash Cam Pro

 

 

https://www.70mai.com/en/dash-cam-pro/

На мен не ми изглежда много читаво , заради малкия FOV140 и 30FPS...В реалноста вече,  не знам как ще е спрямо стария модел YI...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си едно 70 MAI cam PRO с GPS модул.

В общи линии добре се държи, записът е качествен. Нямам оплаквания засега освен едно.

 

GPS модула губи контакт с камерата и съответно спират функциите свързани с него. Доста време се чудих какво става, даже мислех, че е софтуерно, защото като го махна и сложа и го намира. 

Обаче после четох и много хора се оплакват. Като го натиснеш към камерата и заработва. Явно не се притиска достатъчно. Не ги бива китайските инженери.  Трябавал е по-надежден дизайн.

 

Някой ако е решил проблема, нека сподели как.

Имаше един клип на някакъв човек му е мъдрдала пластмасата, където се закача, залепил я е и е решил проблема, но при мен не мърда и въпреки това губи връзка. 

 

Иначе скорост дава само като гледаш записа на телефона, както се и очакваше.

Функцияте за приближаване към предната кола май твърде късно сработва, но пък като чакаш зад някого и той потегли ти съобщава, което е добре, ако си заспал.

Смяната на лентата ще я тествам друг път, че е над 80км/ч, но не й разчитам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...