Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Има ли смисъл да купувам нещо евтино или направо да взема по-скъп и качествен модел? Отдавна се чудя да взема един регистратор, ама ще стане като в "една патка мислила, мислила..." :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Гледаш ревюта и преценяваш какво искаш от регистратора и те така. Перфектни няма дори и най-скъпите имат кусури.

VIOFO A119 V3 я определят като една от оптимално представящите се за цената си.

 

Eто ти отправна точка за ревюта форум с мнения на ползватели и т.н. : https://dashcamtalk.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viofo са най-добрите на нормални цени.

Но аз исках малко по-други функции, най-вече скорост.. Имам си аналог/менте на виофо а118 и съм доволен.  Сложих я за задна.

 

70mai е добро, но си вземи без гпс модула, че засега се чудя как да го накарам да не губи контакт. Иначе камерата е добра. 125лв можеш да я купиш + 5-10 за куриер.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно има, допълнителен по същата схема за закачане, но сигурно е по-добре направено.

Но е доста по-скъпо - над 300лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, gps модулът се залепва за стъклото и служи реално за стойка. Щраква се удобно тялото на камерката за него и се сваля лесно, за да се извади например sd картата. 

Ти, ако гледаш цени в България, много неща са значително по-скъпи. Шипваш от алиекспрес и няма грижи. И sd карта от там. 

Може човек да си купи само предната камера, предна с gps модул или да добави и задната.

$107 е предна с gps, като отворих първия линк. цък

Идва и 11 ноември :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли мнение за модела от линка долу?

https://www.amazon.com/Trochilus-Cam,Car-Wide-Angle-Panoramic-Dashboard/dp/B07H3Q2VPH

Седи ми тука от много време и се чудя струва ли си да мисля да я слагам или да я засилвам...

Харесва ми, че има и задна камера, но само толкова разбирам... 😂

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ще стои това огромно телевидение, на предното стъкло ли? Не мога да намеря нито една снимка как стои монтирано, май има причина защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предна задна ползвам mini 0906 когато са включени и 2 те поддържа 1080р 60fps напълно доволно и супер компактна. 

https://www.amazon.de/iTracker-mini0906-Autokamera-Dashcam-Dash-Cam/dp/B0784PFQMW

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, CVT написа:

Не мога да намеря нито една снимка как стои монтирано, май има причина защо.

По-надолу в коментарите има 1-2 снимки.

Ама отзивите не са много добри... Иначе, уж снима 360 градуса, ама знам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Изтупвам темата за бърз въпрос, възможно и да е вече бил отговорен назад, но 19 страници за преглеждане....

 

Имам нужда от видеорегистратор, който да не изисква задължително лаптоп/РС за сваляне на (част от) материала, а това да може да се извършва и от телефон. Нямам представа дали това е по-скоро стандартно за повечето такива джаджи в днешно време, моля да ми споделите.

 

Питам за мой познат, инструктор по кормуване - идеята му е да го пуска от време на време когато знае, че предстоят по-трудни ситуации и след това лесно през телефона да изреже клипче, което да го сподели с курсиста. 

 

Ако можете да ми предложите конкретен модел би било най-добре, за което предварително благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля, че ще ти свърши работа, тук цената му е най-ниска в България като гледам.

Подариха ми такова преди година - 2, но така и не съм го слагал, така че не мога да дам инфо от първа ръка, но бях попрочел едно време и изглеждаше ОК за цената си, нека каже и някой, който е по в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едната кола съм с B1W, на другата с xiaomi mi dash и двете могат да свалят клиповете директно от регистратора на телефона. Мисля, че всичките имат тази функция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да изтупам темата от праха. Някой има ли информация, къде в България може да се купи/поръча видеорегистратор на Viofo, по възможност A119S/V3 или по-добре A129 DUO (който и да е от моделите), на прилична цена? От аутокам или нещо такова, не пожелаха да се свържат с мен и да изразят мнение дали някога ще имат отново доставки.

Другият вариант е да се насоча към друга марка в диапазона до 300лв, който да е на нивото на заснемане на A119/A129, а по възможност да е комплект от 2 камери. Задължително с характеристиките и възможностите на гореизброените. Тоест, възможно най-високата резолюция на 60fps, с кондензатор, вместо батерия, поляризиращи филтри, GPS, лесен начин за сваляне на клипове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A129 DUO е супер, поръчвал съм такъв директно от aliexpress в миналото и тогава бе на цена под 250 лв. Сега  като гледам е на леко над 300лв.
Имай предвид, че когато работят и двете камери - предната снима на 30 fps. 

И е добре wifi винаги да е изключен, когато не се ползва, защото пада леко качеството. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, тези неща ги бях пропуснал. Проблема обаче остава - трябва да е от тук. Доста мои познати имаха горчив опит с изчезнали или пристигащи празни кутии и липсващи неща от поръчките. Предполагам, че си харесват някои пратки на митница.

Другият проблем е, че пратка за над 300лв, като ѝ наложат мито и ДДС, ще стане на цената на един друг клас камери.

Освен да търся друга марка, дори само с една камера или вместо цял кит, първо основната камера да поръчам, а в последствие задната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го купуваш от Алито ДДС-то е включено в цената: https://www.aliexpress.com/item/1005001714685406.html

 

Като пристигне ще платиш митото директно на гишето на пощата + 3,90 лв. такса за това че са го прекарали през митница. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/12/2022 at 12:31 PM, OvivO said:

A129 DUO е супер, поръчвал съм такъв директно от aliexpress в миналото и тогава бе на цена под 250 лв. Сега  като гледам е на леко над 300лв.
Имай предвид, че когато работят и двете камери - предната снима на 30 fps. 

И е добре wifi винаги да е изключен, когато не се ползва, защото пада леко качеството. 

Ще работи на 30 ако ползваш HDR, ако не го ползваш е 1440р@60.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори при включена и задна камера? Четох, че в дуо режим си снима не на 60fps, а на 30 предната. Ако има вариант за двете камери и предна на 60fps - супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...