Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Напазарувах го това MiVue 658 Touch

 

Събира две СД карти по макс 64 ГБ, общо 128 ГБ. Записът е последователен - когато едната карта се запълни, почва да записва на другата. 

Записва последователни 3-минутни клипчета в MP4 формат. Не видях стандартна опция да се обединят в един по-голям клип. Може би ще е нужен видео редактор.

За 30 мин записа около 3 ГБ или очаквам да записва около 20 часа, ако картите са празни.

 

GPS Tracking-а стандартно е опция за експорт на координатите от пътуването в KML файл. Всички ГПС данни (координати, моментна скорост, дата, час) се записват като мета данни във видеото и може би ще е нужен допълнителен софтуер, за да се екстрактнат, напр. ExifTool.

 

Видеото е 2304х1296 пиксела, 30 фпс. Според мен съвсем прилично като качество.

6pnta8.jpg

 

По време на движение на дисплея не се вижда какво записва, а само дата, час и моментна скорост по ГПС. При тап-ване по екрана се показва какво записва камерата за около 10 сек и после пак се скрива. Когато се вижда екрана, има възможност да се направи снимка с бутон от тъч-скрийна или да се добави местоположение на speed-camera с друг бутон.

Отделно си има бутон отстрани на камерата за събитие, който записва текущия клип в отделна папка.

 

Тъпото е, че зад/до огледалото хваща в кадър кутията на сензора за дъжд/светлина и ще трябва да му мисля място ниско долу, където ще ми пречи на видимостта, или максимално вдясно, където не мога да го достигна в движение, ако искам да цъкна някой бутон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен е по същия начин положението със сензорите, просто го преместих малко по-вдясно (5см) и пак се крие зад огледалото, изобщо не го виждам и не ми пречи на видимостта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Един_Луд написа:

Всички ГПС данни (координати, моментна скорост, дата, час) се записват като мета данни във видеото

Пробвай това , визуализира данните от EXIF, които са във видеото (Г-сензор, джипиес...), събира клипчета в цели и има готини функции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Напоследък виждам, че все повече хора имат видеорегистратори в колите си. Четох много по темата и супер много се запалих. Взех си видеорегистратор от  https://diversant.bg/  , вчера пристигна и съм много доволен от направената инвестиция. Хубаво ще е все повече хора да започнат да използват видеорегистратори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
На 9/5/2017 at 12:55, martinich написа:

Поръчах две броики да видим. Благодаря.

Два месеца и половина след поръчката, камери няма. Борим се със съпорта на гиърбест. Отворих и случаи в пейпал. За сега съм успял да издействам да ми върнат половината пари. Според мен грешката е в български пощи, но да видим. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Български пощи да се закриват и това е! Институцията не работи. Идва ми да напиша много неща и случки, но ме избиват псувни само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, tosco написа:

Movie maker, добре. Но грешен ли свалих, или клиповете МР4 дето ми прави региистратора не искат да се импортнат в него?

 

Прати ми някой малък отрязък и ще ти кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Xilisoft Video Convertеr също е добра за смяна на формат на видео,аудио и т.н

Има опции за рязане,за добавяне на музика,субтитри и други.

Лесно се работи с нея.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям втори регистратор, снимащ назад (плесна ме една Тойотка отзад )

Някакви препоръки за модел/размер/ място за монтаж?

имам ел щора , която намалява опциите мисля??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, yavor20v написа:

(плесна ме една Тойотка отзад )

 

Т'ва сега пак ли ве?

 

А за снимаката нещо такова, може би: https://www.amazon.com/VIOFO-Screen-Capacitor-Novatek-without/dp/B01IEQU9WK/ref=sr_1_2_sspa?s=electronics&ie=UTF8&qid=1512243118&sr=1-2-spons&keywords=A119&psc=1

 

Дребно е и може да го монтираш дори в ъгъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих такъв и се представя доста прилично. Но ми се струва, че е за основен за отпред- има доста опции. ГПС, снимка и т.н.. За задна камерка, можеби нещо 

по-бюджетно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Момчета, здравейте! Опрях до вас за помощ, че такова проучване му ударих, че свят ми се зави...но пак съм на изходна позиция. 

С 2 думи - искам да купя на мъжа ми видеорегистратор, но идея си нямам какви спецификации да търся и т.н. Мога да отделя максимум 200 лв (след 3 празника за 2 седмици, фалитът е налице хахахах). Та дайте някакви линкове от БГ-сайтове, че нямам време от чужбина да чакам.

Също искам да питам с батерията и зареждането как стоят нещата? В запалката ли се включва или как...? Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...