Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Лично аз бих взел GS9000Pro

По скъп е, но пък амбрелата също не е за подценяване.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е, това е х2 като цена, все пак целта е да пробвам с нещо по-елементарно.

За амбарелата не бях помислил, но пък ГПС не ми трябва определено.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраво, банда!

 

Очаквам от братски Китай един Novatek GS8000L

http://www.roaddogs.se/?p=663

 

Като характеристики как го намирате?

Ще ми върши ли работа без да изпадаме в супер претенции?

 

Ми това MJPG ама хич не ме кефи. В смисъл качеството трябва да е много добро и пише че е компресиран MJPG но ако не е не ми се мисли колкко пространство ще отнема един клип. в момента по-хубавата ми камера при FullHD/25к.с. за 2 мин. харчи 188Mb.

 

Защо не си взе това което съм препоръчал, камерата за 50 доларес е просто идеална. Иначе съвсем хубавата е около 110 доларес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е важен чипа и каква компресия ползва, от там и с какво качество ще пише в/у картата.

При сега зададените настройки на телефона 720p/30к.с  за десет минути харчи около гигабайт при 13 мегабита битрейт (което е долу горе ок).

Утре ще тествам при 60 кадъра колко ще стават големи клиповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Защо не си взе това което съм препоръчал

Ами аз влетях рЕзко в темата, а и го поръчах без да съм се задълбочавал в четене.

Еми каквото, такова. Поне ще има какво да спореляме и сравняваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав не ти гледам сметката но понеже съм загубил някой друг час в четене и съответно едни пари похарчени се си мисля че мога да спестя на някой това онова.

 

Ще пишеш като дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти за G1W ли говориш?

Няма страшно, имам около мен още няколко човека мераклии за dash cam, така че и от него може да се поръча след месец.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямат кинти G1W ако имат кинти то си изберат камерата по данните от този сайт според мен дават много обективна оценка и има цялата нужна информация за да си избереш. 

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес пристигна даш-кама, мой приятел го приватизира. Направихме няколко проби набързо, мисля че ще върши чудна работа. Клипчетата са формат AVI. Настроих го на 720р и триминутни клипчета. Всичко бачка - моушъни, г-сензори. Само не мога да определя, това че като спреш на светофар и спира записа добре ли е, или зле?

Предполагам идеята е да се пести място.

Сложихме му 32гб микро SD, така че място доволно - едноминутен клип е около 130 мб.

Не съм се задълбочавал да го разучавам кой знае колко, но ми се струва, че става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не е добре, записа ти трябва 100% докато колата е на ACC/контакт. Не ти трябва да помни толкова назад колкото да има всичко в тези 30/120/360 мин. назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета я дайте идеи за видеорегистратор на мястото на огледалото за задно виждане тип: http://www.ebay.com/sch/items/?_nkw=hdvr-150&_sacat=&_ex_kw=&_mPrRngCbx=1&_udlo=&_udhi=&_sop=12&_fpos=&_fspt=1&_sadis=&LH_CAds= ,но до към 100лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма хубави модели с форма на огледало. А тия дето все пак стават са доста скъпи.

 

Ако искаш нещо даето да става както казах G1W от Aliexpress.com за 53 доларес и фрии шипинГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настроихме днес машинката - без моушън сензора, без г-сензора, автоматично изключване off. Настроихме на 5 мин. клипове, един клип излиза около 660мб., така че на 32гб флашка това са си около 4 часа запис. Доволно засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи клиповете максимално къси. Няма нужда да са 5 мин, или 2 или 3 е по-добре. Като трябва нещо да извадиш клипа е по-малък. И ще използваш карата по пълноценно, читавите видеорекордери нямат проблем със загуба на запис заради по-късите клипове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи клиповете максимално къси. Няма нужда да са 5 мин, или 2 или 3 е по-добре. Като трябва нещо да извадиш клипа е по-малък. И ще използваш карата по пълноценно, читавите видеорекордери нямат проблем със загуба на запис заради по-късите клипове.

Интересен съвет, Пешо....При мен клипмчетата са ностроени на мокс., тоест на 5 /ПЕТ/ минути....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така пишат в dascamtalk-а.

По принцип беше за определени модели видеорегистратори с проблеми фърмуери но и на мен ми се струва по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Трябва да ти сваля един клип от моя G1W да го видиш, но за мен това си остава най-добрия бюджетен видеорегистратор в момента на пазара.

На колко точно ти се върза с доставката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

37$. Наистина си е бюджетно решение. Качи и някое твое клипче за сравнение, че ми се струва малко зле качеството на моя и да не съм уцелил някое копие.

 

пп Сега видях клипа си е 1080п, а тубата ми го е направила 720п. Но разлика в качеството е малка.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неискам да качвам че ме мързи да правя регистрация. Дай на л.с. някакъв скайп да ти го пратя в оригинален формат да го видиш на живо и да си го сравниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Да събудя малко темата.

Не си купувайте този модел който бях взел за 20 лв и го препродадох. Вече съм решил,че ако ще купувам регистратор,задължително да е с GPS.Дотогава ще си снимам с телефона,прави страхотно качество в сравнение с регистратора,който имах. Видях такива клипове,показва скоростта на движение,времето и къде се намира автомобила.Като гледам този модел,май за сумата от 169 лв дават 2 броя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да събудя малко темата.

Не си купувайте този модел който бях взел за 20 лв и го препродадох. Вече съм решил,че ако ще купувам регистратор,задължително да е с GPS.Дотогава ще си снимам с телефона,прави страхотно качество в сравнение с регистратора,който имах. Видях такива клипове,показва скоростта на движение,времето и къде се намира автомобила.Като гледам този модел,май за сумата от 169 лв дават 2 броя.

 

Защо си купуваш боклуци при условие че съм се хабил сумати часове да пиша в тази тема и съм дал това което си заслужава.

 

Сега има един нов модел който е на основата на G1W но се монтира доста по-дискретно. Купих един такъв и е о.к. но има някакъв бъг който трябва да проверя на какво се дължи. Цената му е около 60$ но аз си поръчах от един нов търговец без никакъв feedback с риск 2 броя на цена по 27$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A118 модела ли имаш предвид? Добре е модела, най-вече заради това че не си личи че имаш камера. Нещо съм се загледал на BlackSys CF-100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...