Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Колеги, от известно време насам се чудя, дали да не се оборудвам с видеорегистратор. Видеорегистраторите са много популярни в Русия, а гледам тук-таме и у нас. Бюджетът ми за видеорегистратор е 400 лева. Гледам и се колебая между камерите на Гармин / всъщност само един модел на тази марка / или на DOD. Вие, какво ще препоръчате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тия за по 30 лева и чеп за зеле не става от тях.....

 

Значи ако искаш читав 720p си приготви около 40$ а 1080р в момента има примоция на един читав модел е 54$ (с новия чип на Ambrella).

 

DOD хубавия модел оргиналдъ от чайна майна беше около 110-120$. Всичките тези цени са с free shiping.

 

Аз ползвам в момента DVR-027 който купих за 43$. Но ще си взема другия от 54$ за другата кола, DOD-то ми идва скъпичко за момента. И двата по-евтини модела които съм споменал са си чудесни за през деня но всичките DVR-и виждат относително зле през ноща. DOD го дават WDR и би трябвало да се справя що годе но не очаквай чудеса.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или иска да си направи хумористично-ужастичен канал в Уоътубето, където да качва малоумията по републиканската пътна мрежа... ?

 

По темата: Стилян беше публикувал инфо и клип от такава програма за дроидски телефон AutoGuard, аз я инсталирах за тест.

Но си е екстра. Само трябва да се измисли удобна подходяща стойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mad.max, искаш ли да ти изровя няколко клипчета на ситуациики в които се правят маневри без оглеждане, без мигач и т.н. ? Или как се минава с 80 на червено ? Ей такива хубави раЛти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от известно време насам се чудя, дали да не се оборудвам с видеорегистратор. Видеорегистраторите са много популярни в Русия, а гледам тук-таме и у нас. Бюджетът ми за видеорегистратор е 400 лева. Гледам и се колебая между камерите на Гармин / всъщност само един модел на тази марка / или на DOD. Вие, какво ще препоръчате?

Колега, вече две години ползвам това (предишния му модел) и съм много доволен - работи добре.

http://dx.com/p/f8000-2-0-tft-cmos-1080p-car-dvr-camcorder-w-motion-detection-sd-mini-hdmi-8-ir-led-black-246661

sku_246661_1.jpg

После го допълних с тази джаджа:

$T2eC16Z,!)QE9s3HFhL,BRwVL6(tQQ~~60_1.JP

 

http://www.ebay.com/itm/5000mAh-Solar-Sun-Power-CELL-Mobile-Battery-Charger-For-Mobile-Phone-ipad-iphone-/271020515555?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3f1a14e0e3

 

И сега може да се използва като обикновена камера - естествено без шукарийки като зум и подобни... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам записи от камери в колите не се приемат (??) Демек се бъркаш да си гледкаш после или да качваш в ютюб. Българска работа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де...и регистратора какво променя?

Т.е. очаква се с него да се доказва вина при ПТП ли?

Конкретно за това, дали може да се докаже вина, могат да напишат колегите юристи, които се занимават с подобни дела....

Но ми се струва, че ако имаше запис от видеорегистратор, например при катастрофата са мотора, където колата е избягала от местопроизшествието (темата е в този раздел), то това би помогнало съществено поне да се открие избягалия... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mad.max, искаш ли да ти изровя няколко клипчета на ситуациики в които се правят маневри без оглеждане, без мигач и т.н. ? Или как се минава с 80 на червено ? Ей такива хубави раЛти...

Както го е написал PRR, точно заради такива ситуации със засичане, агресия по пътя, налитане на бой с Гидере, отнемане на предимство, изпреварване отдясно, изтикване в банкета от коли на НСО, неправилно пристрояване и так далее..Все мили родни картинки......

Или.....падане на бичени талпи от ремарке на тежко ПТС, поради лошо фиксиране на сащите / това става в движение /....

 

 

Сега по същество: Спрях са на това:

 

DOD-LS300W-300x300.jpg

 

или това:

DOD-VRH3-300x300.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да падне, а може и да не падне.

 

 

До колкото разбирам записи от камери в колите не се приемат (??)

Колегата по-горе е юрист ... поне с такова впечатление съм останал ма много постно се е изказал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих се доверил на тия пичове какво пишат и ти препоръчвам първото дето си го посочил:

 

http://dashcamtalk.com/ls300w-and-gt300w-faq-completed/

 

цената на която го засякох модела беше около 120$.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... много постно се е изказал :)

Ъхъ. Не ми се влиза в спорове, а и те вече са водени във форума.За протокола, смятам, че записи от такива шукарийки могат да се " приемат" и да не "паднат" в съда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъ. Не ми се влиза в спорове, а и те вече са водени във форума.За протокола, смятам, че записи от такива шукарийки могат да се " приемат" и да не "паднат" в съда.

......когато са събрани по надлежния ред за да не ги оспорват чисто административно като процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня. Като казах съд, нямах предвид административнонаказателното производство (обжалването на "актовете") . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеорегистраторите/ говоря  ония лични камери, но да НЕ СЕ Бъркат с  тези  по ЗЧОД / не стават за събиране на доказателствен материал,който да се ползва в  административнонаказателно производство..Чисто практически просто забравете...............А за някакво административно нарушение, респ. за административнонаказателно дело /НАХД/, просто никой нема да се занимава да приема такъв материал....

 

 

Смисълът на видеорегистраторите го виждам само за съхраняване на свинщинтите по пътя....За поука....

 

последното такова беше онзи камион с трупите.....Аз много отдавна не бях виждал такъв непукизъм от водач на ППС.

Тука в моя квартал има някакво дупе със стара Ланча, с избушено или спортно гърне...Кората е адски шумна...Оня обаче по цял ден форсира ли форсира по малките улички и локалното...

 

Е затова ми е видеорегистратор....И особено за диви колоездачи,  които по бул ,,Иван Гешов" ми карат на ,,зиг заг"....

Редактирано от andrei_S40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера ми пристигна новата играчка. Модела е най-ниския препоръчван в dashcamtalk и струва на някаква примоция в момента около 53$. Мога да кажа че по сравнение с предишния нисък клас препоръчван който струваше 43$ тия 10 $ разлика са си доста напредък в качеството. Стария е пректически сляп през ноща освен ако не си на хубаво осветен булевард, новия го дават WDR но според измервания реално не е такъв въпреки това вижда много по-добре на тъмно. Реално каквото осветяват фаровете това вижда и той. Представям си някой наистина WDR как ще се предствя.

Освен всичко друго до доставиха и за 15 дни което си беше изненада за мен и направо се замислям дали да не подаря стария на баща ми а аз да си взема още един такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам BlackVue от поне 3-4 години, различни модели, но все от тази марка. Подарил съм няколко и на приятели. Засега не дават дефекти и снимат добре. Имат вграден GPS, показват скорост, снимат добре и на тъмно. Дизайнът е хубав. 

За мен минусите са два - нямат екранче и цената. За екранчето проблемът е лесно решим, понеже първо може да се извади microSD-то и да се пусне на телефона, отделно си има AV изход, а пък новите имат и WiFi. А цената е по-висока щото не е мейд ин чайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...