Jump to content

Проблем при отваряне на Google резултати


Recommended Posts

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И при мен се появи бутона за повдигане на темите, надписа му е на английски, но си работи.

Адрес на коментара

При мен бутона за повдигане на тема липсва.

Ползвам Mozilla Firefox, рестартирах браузъра и пак няма.

Аз също, бутона си е там.

И при мен се появи бутона за повдигане на темите, надписа му е на английски, но си работи.

 

Ок,

мерси .. Wizi e факир и ще го смени :)))

Адрес на коментара

Извинявам се, че съм ви подвел,

но е точно така, както го са го описали колегите nicoldi и VBI.

 

п.п. Повечето ползвам light версията на скина и заради това.

Адрес на коментара
  • 11 months later...

Съжалявам, че първия ми пост е в тази тема, но проблема пак е наличен.

 

Пробвам от 2 различни компютъра.

При един приятел също е така.

Винаги първия клик на сърч от google препраща към url4short.info

Адрес на коментара

Проблема си е на платформата, не на нашия форум конкретно. Уж го бяхме разрешили генерално, но явно не перманентно <_<

 

Ще видим какво можем да направим по въпроса

Адрес на коментара
  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

от доста време насам ми прави проблем с отварянето на форума или на тема от него. Включва ми се антивирусната програма и блокира достъпа до сайта. 

 

Прикачвам и снимка за да видите: ТУК

 

 

Кажете нормално ли е или ... ?

 

 

 

Поздрави!

 

 

 

Адрес на коментара

Да потвърдя, че ефекта с url4short още е наличен.

 

Най-простото е ако имате достъп до ssh на хостинг-а, грепнете за този стринг и вижда някои файл да не се е омазал....че ако са докопали файловете, редиректването ще е най-малкият проблем, макар и видим :)

 

С малко четене из нета се разбира, че нещо ви inject-ва допълнителен код в IPBV форума (или както се казва).

 

Уж оправията е лесна за ssh достъп. И правете backup преди това :)

Адрес на коментара

Благодарим за съветите, но нито един от тях не сработва. Файловете, които сте посочили, са чисти. Отделно IPBoard си имат конкретна процедура за почистване, която изпълняваме, но явно не намира нищо.

 

Има основен ъпдейт на платформата, който ще инсталираме веднага щом сме сигурни, че ще сработи с два плъгина, които използваме. 

Адрес на коментара

Дано обновяването реши проблема. Той лесно се възпроизвежда, просто човек трябва да си изтрие "lang_id" кукито. Ако то присъства, редирект няма.

Аз бих пуснал един греп за някава част от кода на бекдора. Примерно тея променливи  - $rsa, $pka, $pkb едва ли се срещат на друг място, освен там.

Адрес на коментара

Това може да помогне :

 

http://peter.upfold.org.uk/blog/2013/01/15/cleaning-up-the-ip-board-url4short-mess/

 

явно grep-a не трябва да е за url4short, а за по-специфичен стринг.

 

Иначе в момента, при първо посещение на форума се "правят" доста кликове на дадени реклами за сметка на трафика към темата...та някои си печели добре на гърба на форума :)

Редактирано от Gruber
Адрес на коментара

Потвърждавам, проблема си седи, рекламите си излизат поголовно на всеки резултат. Оправете го, защото накрая ще го перне гугъл и няма да излиза никъде, много е кофти. Ако не можете, мога да ви помогна да го изчистите.

Адрес на коментара
  • 2 weeks later...

Това верно ли няма кой да го погледне или просто някой от админите си трупа парички? Ако така нещо се спонсорира клуба или форума кажете, но е мега дразнещо и 1 година седи вече

Адрес на коментара

Ако имате нужда от ice bucket да си охладите стратите моля посочете адрес, кън който незабавно да изпратим куриер за сметка на администраторския екип.

 

Най-малкото докато плъгина за повдигане на теми не почне да поддържа новата 4та версия няма да правим ъпдейт. 

 

Прегледахме нещата вече няколко пъти и всичко е чисто. Не знам каква е новата зараза, може и да е нещо променено и за това да не го откриваме, но ще се поровим отново.

 

Това е положението за момента.

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...