Jump to content

Проблем при отваряне на Google резултати


Recommended Posts

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Повечето неща, които търся и влизам във форума препращат към този сайт.

Конкретен пример от днес "подгрев на антифриз", 9-то място в google.bg, отварям и отново урл4фрее.инфо...

 

Може да архивирате цялата директория на форума, сваля се на комп., разархивира се, отваря се notepad++, задава се да търси в разархивираната папка и търсите "урл4фрее.инфо", естествено няма да се намери нищо така, защото вероятно е кодирано с base 64, затова после се търси в папката base 64 кодировка и се гледат функциите (най-груб, бърз и лесен вариант за общ поглед)...

Адрес на коментара

Дайте моля конкретен пример, който води до зловредния сайт за да пресъздадем проблема?

Сядаш на кой да е чужд компютър, отваряш гугъл, пишеш нещо което да се намери във форума. От предложените линкове цъкаш някой и хоп ти се отваря онази страница. Ако дадеш бек отива в страницата която си поискал.

П.С. Сега го пробвах от моя комп. Аз ползвам Опера която не се спира. Обаче отворих експлорър през който не съм логнат, написах в гугъл ауди зъбни колела и като цъкнах на линка ми се отвори оня сайт. Като дадох "назад" влезе където трябва.

Прави го само веднъж за съжаление.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара

Сериозно?

Може би този преди тебе се е оказал модератор заради падането на температурите през уикенда :magic:

Опитваме се да открием проблема. До скоро и при мен не се получаваше, но успях да го репродуцирам и с FF, и с IE. Ще го оправим.

Адрес на коментара
  • 4 weeks later...

Проблема продължава, вижте си .htaccess файла да няма 500 празни реда и най-долу ушит някъв редирект, който хваща идващия от гугъл трафик! Току що ме пренасочи...

Адрес на коментара

Сорс кода на форума е чист, няма никакви драми. Сега ще помоля да проверим и .htaccess файлчето да видим дали няма да изкочи изненада от там, макар че предполагам вече го погледнал админ-ът.

 

:bia:

Адрес на коментара

Ако имате нужда от помощ това ми е работата принципно, пиши някъде може да го погледна, но редиректа продължава и то само през гугъл сърч резултати.

Адрес на коментара

Мисля, че проблемът е принципен за платформата IP.Board

Тук има описание на същият проблем:

http://peter.upfold.org.uk/blog/2013/01/15/cleaning-up-the-ip-board-url4short-mess/

 

Като обърнете внимание: може сорса да е чист, но има вариант една от таблиците в базата да съдържа хакерски JS.

Проверете таблица ibf_skin_cache

 

Вижте този коментар:

 

For us this patch wasn’t enough. The table ibf_skin_cache also contained the JS code so patching the file wasn’t enough as it was reintroduced from there.

Please search that table and remove offending code there also.



Също таблица ips_skin_templates 

Адрес на коментара

Няма подобен код и това (http://peter.upfold.org.uk/blog/2013/01/15/cleaning-up-the-ip-board-url4short-mess/

) го направих 2 пъти.

Проверенo е 4-5 пъти:

1. Source (.php)

2. DB

3. Caches

4. /

6. Exec Files

Адрес на коментара

Аз не мога да репродуцирам проблема. Каквото и да търся през IE и гугъл си ме вкарва директно тук.

Моля тествайте пак.

 

За всеки случай ъпгрейднах всички hooks, skins, php.

 

Ако забележите нещо да не работи коректно, моля пишете тук.

Адрес на коментара

И при мен липсва бутона за повдигане на теми, но иначе търсачката на гугъла ме праща направо във форума - както трябва да бъде.

Адрес на коментара

И при мен липсва бутона за повдигане на теми, но иначе търсачката на гугъла ме праща направо във форума - както трябва да бъде.

 

Сега трябва да работи.

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...