Jump to content

Колко ви харчат S3 1.8Т 210-225кс.


RadioDJ1

Recommended Posts

със скорост 120 на извънградските двулентови пътища и 140-150 на магистралата ми даде по борд 7.1...

 

Колега, пробвай един път да караш с 90-100, може да почне да връща... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пробвай един път да караш с 90-100, може да почне да връща... :hilezh:

 

Колега аз споделих разхода на моята кола,а ти дали вярваш сигурно се сещаш колко ми пука ;).Пък да сме деца на 15-16 да ми пишеш такива коментари разбирам.Но всеки с акъла си, сигурно си вдигате самочувствието с такива коментари знам ли. . .

 

Иначе към колегата RadioDJ1, то и моя разход градско скача над 15, но ако я карам само на ръчка, иначе смесено(ръчка и нормално каране) е между 12-15.

За старт съм съгласен, но пак ти казвам моята, ту върви(като за чипната), ту не и няма да е много обективен старта, трябва да са няколко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, може да направим няколко старта. Но според мен сток турбо кола и такава с променен софт трябва да имат разлика. Може би преди си се дърпал с коли с чип, но не в добра кондиция. Може да се разберем нещо за идващата седмица на ОМВ-то, ако си свободен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, ако се разбирате бих дошъл и аз. Пускал съм се с 6-та с ес3-ката на брат ми преди и след чипа и знам горе-долу как вървим, а смея да твърдя, че колата му е в добра кондиция и приличен чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, може да направим няколко старта. Но според мен сток турбо кола и такава с променен софт трябва да имат разлика. Може би преди си се дърпал с коли с чип, но не в добра кондиция. Може да се разберем нещо за идващата седмица на ОМВ-то, ако си свободен.

 

Ами, ако искаш по натам във времето, че я дадох на сервиз да оправят това онова от каското, че ми я надраха.Като я взема ще ти пиша на лично, че оспамихме темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко ъпдейт по темата. Аудито твърдо харчи на автопилот със 140 км/ч 12литра/100км 100 октанов бензин натоварено само с мен .т.е 73 кг. Сменил съм всички важни датчици( темп. антифриз, ЕГТ темп. , ламбда сонда пред кат.) с нови профилактично и термостата. Единствено остана дебитомера. Но явно ще трябва и той да се сменя. То все пак е с 1.8 л двигател, не с 3,6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм експерименти от Пловдив до София каране постоянно с 160-210км/ч разход около 10тина литра :-)

Тази седмица продадох S3то  на едни момчета от Добрич, та в София го напълниха до горе, каране до Добрич с най-ниска скорост 140км/ч, през повечето време с около 180-200км/ч и няколко пъти по 270км/ч и накрая при зареждане по колонка средния разход е бил 11л./100км.

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Проблема с ненормалния разход на Аудито ми се реши със смяна на EGT сензора. Разходът в София падна от безумните 15,2 на приятните 13-13.5 при порядъчно тежък десен крак и буст 1,5 бар. Ще пиша и за дългия път какво ще се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ненормалния разход на Аудито ми се реши със смяна на EGT сензора. Разходът в София падна от безумните 15,2 на приятните 13-13.5 при порядъчно тежък десен крак и буст 1,5 бар. Ще пиша и за дългия път какво ще се получи.

Това вече е разход като при моята. На дълго при 140км/ч трябва да ти дава около 8,5-9/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

е то лятото в София може да се свали и на 10,5/100км. ама това е ако се кара предимно вечер и то на сравнително дълги дестинации. Реално е 12,5-13,5 нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам разхора от 12,2 до 13.5 софийско каране 50-50 нормално+ ръчка. Това след смяна на ЕГТ сензор + ламбда сонда след катализатор АМК мотор. Извънградско 9/100 София- Ловеч - София , като магистралата 130-150 + няколко пъти 200 за кратко, по другия път (нямаше трафик) 100-130. Предполагам ако се кара 120-130 по магистрала и после 90-110 може и на 8 да слезе.

Редактирано от danson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
On 5/19/2016 at 11:21 PM, manoleo said:

Не ви ли е срам(и не ви ли е досадно) да карате тия коли с по 120км/ч на магистрала? Анатема!

Колега, само един път съм карал със 120 на магистралата - обикновено 150-200, но това си остава само тук в темата, така да се каже:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...