Jump to content

Два проблема едновременно: Изчезнаха светлините на таблото и двата десни мигача


KT-A4

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Колата е Б3 1,8 двигател SF, цяло лято и зима не е карана. Тези дни се наложи мои близки да я размърдат около 350 км., и ми я върнаха с два проблема едновременно: изчезнаха светлините на таблото, изчезнаха и двата десни мигача. 

Проблем 1: Освен светлините на таблото изчезнаха и подсветките за врътките на парното, като се бил появил мирис на бакелит. Оказа се, че бушон 14 (5А) се е стопил тотално, дори част от едното краче се отчупи и остана в гнездото. Другите бушони бяха здрави. Въпреки смяната му таблото и врътките на парното са тъмни, но задният номер е осветен.

Проблем 2: Двата десни мигача (преден и заден) също не работят нито от лостчето, нито в авариен режим за разлика от левите. Релето също не цъка за тях (за левите и в авариен режим си цъка). Тук дори не знам откъде да започна. Десният фар в паркиращ режим си свети (значи лостчето си работи?)

 

И по двата проблема поотделно има писано във форумите, но тази комбинация говори ли ви нещо?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Като за начало мога да те посъветвам следното:

Огледай кабела на багажника.

Смени си бушоните с качествени.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите бушони не промениха положението. Разширеното гнездо (бушон 14) включва светлините на задния номер при по-добър контакт. 

Относно мигачите: алармата ползва успешно всички,  в т.ч. десните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сведение по темата: мигачите се появиха след като напръсках със спрей контактите на лостчетата (ръчките).

Остава първия проблем - нямам светлини на таблото, в колата и в жабката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш пак при предпазителите.Вероятно има и стопени кабели по трасетата.Трябва да се проследят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, поне две кабелчета на жълтата букса на таблото бяха дали на късо, а тя от нагряването в което е била, не излезе. Отрязахме кабелите й и заедно с нея изкарахме таблото: При едната пъпка пистата се беше стопила- оправена е. На две други места се е отлепила от платката но има контакт- ще ми прави ли пробем така или да търся начин да я лепя? 

Здрав букса- от някоя морга...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскането на контактен спрей в ключовете води до пушилки в ключа и електрическтата инсталация, понякога,поне аз си патих от това,затова е по-добре е да се разглоби ключа и почисти,ако имате лев просто си го сменете с нов.

Аз мисля че си за ключ,който е окъсил,просто провери дали идва напрежение към него или кабелите на багажника,тези кабели топят яко предпазители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и за изгоряла или прекъсната писта по таблото,прекъсва връзката с изброените от теб неща.

 

 

 

За сведение по темата: мигачите се появиха след като напръсках със спрей контактите на лостчетата (ръчките).

Остава първия проблем - нямам светлини на таблото, в колата и в жабката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наснадихме кабелите към здрава букса и таблото светна!

Но не работят индикаторът за резервоара и индикаторът за температура. Сега даже не се сещам дали работеха при тъмно табло или не ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...