Jump to content

Странно гъргорене при студен старт


fender

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Направих клипче да чуете. При натискане на съединителя гъргоренето спира. Предстои смяна на комплект съединител, което значи, че аксиалния лагер ще бъде нов. Според вас може ли това да бъде от лагера на първичния вал.?

 

 

 http://www.youtube.com/watch?v=ZR54159ydpE&feature=youtu.be

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом при натиснат съединител спира не е от аксиалния.Доста здраво стърже.Гледал ли си имали масло в кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Колега извинявай за малоумния въпрос, но как да проверя маслото и от къде се налива? Колата е А3, 115к.с., бензин - 2006г.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от страната на предна лява гума след като се махне кората има пробка.Само дето не знам дали вече има смисъл да проверяваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Какво имаш предвид? Това се появи от една седмица, дано да не се е разбило вътре всичко. В края на седмицата отивам на майстор.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума че белята е станала вече и трябва да се ремонтира и затова казах че няма смисъл сега да проверяваш маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Ясно, колега. Благодаря ти. Ще видя след смяната на съединителя как ще бъде и ако пак си го има ще се отваря и кутията, което е лошо.

 Поздрави!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли някой други мнения по този проблем, ако някой е имал същия проблем, моля да изрази мнение.

Благодаря!

Поздрваи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Лошото е ,че го прави само като е студена, като поработи малко изчезва, за лятото изобщо го няма. Пуснах на майстора клипчето и каза,че не може да се разбере от къде идва точно, тряба да се чуе в сервиза. А аз докато стигна в сервиза няма и помен от това стъргане :wall::steinigung:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова Година!

 

Колеги, след смяната няма никакъв резултат! Звука си е същия.  :wall: Като е студена го прави, като поработи малко изчезва и всичко е ОК. :steinigung:  Не знам дали да я закачам на диагностика, но се съмнявам,че нещо ще покаже.  Следващата стъпка е да се отвори кутията за смяна на лагерите на първичния вал,но не мога да бъда на 100% че е от там. :hilezh: 

 

Давайте мнения :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и за много години!Имам го същият проблем.При студен двигател се чува абсолютно същото тракане в двигателя.Като загрее малко шумът изчезва и моторът си работи като часовник.В началото мислех,че е от маслото "Polytron",така я купих от предишния собственик,но се оказа,че не е.Не съм я карал и на сервиз,защото докато отида в сервиза няма и помен от въпросния шум.Досега съм минал 30 000 км безпроблемно и три пъти съм сменял масло.Ще се радвам ако се намери причината за това тракане за да го оправя.Само да добавя колата е А3 99 г. 1.8 бензин/газ 125 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...