Jump to content

AUDI Navigation Plus - Blaupunkt travelpilot DX / RNS-D Карти


Recommended Posts

Майна, ти съвсем конкретно се обърна към колегата написвайки му, че:
 

Само където RNS-D e non-DX, тези карти няма да ти тръгнат.


и за това те коригирах, защото в този конкретен случай грешиш. Въобще не сме се отплесвали, че всъщност има non-DX вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прав си. Поста ми не беше с цел заяждане.

 

По-темата, макар и банално решението за ползване на оригинална навигация е RNS-E.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:gut::bia:

 

Категорично съм на мнение, че RNS-D си заслужава да се ползва единствено при пътуване в чужбина където има актуална карта да се използва. Малък дисплей, калпава графика, доста ограничени възможности и изобщо нищо общо с една съвременна навигация. Единственото положително е вградения TMC, който може да се ползва в "белите" държави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес реших да си инсталирам усилвател и туба в колата !

Извадих RNS-D то и видях , че има лепенка със схема ето малко снимки:

http://prikachi.com/images.php?images/232/6932232X.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/240/6932240Y.jpg

Спестих 14 Евра :)

http://www.ebay.com/itm/Line-Out-Subwoofer-Adaptateur-Audi-VW-Becker-AUX-/200977814928?pt=FR_JG_Auto_Pieces_Cables_et_accessoires&hash=item2ecb361590

Всичко се получи, работи на 6 :)

Има ли програмисти във форума да почваме картата :)

Поздрави !!!

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви предложения за УСБ mp3 интерфейс, който да изписва траковете на дисплея и да се сменят песните от бутоните ?

Знам ,че ЦД чеинджъра няма cd text  и това е проблема на интерфейсите да не могат да показват инфо за траковете !

Някакви идеи ? 

Поздрави колеги !!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма MP3 интерфейс който да праща ID3 тагове. Всички до един емулират CD Changer. Струват около 200-250лв хубавите като X-Car link.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съвет на Bobu - дядо Праз тази година ми донесе DMC--USB-SD-AUX от този сайт: http://bgcaraudio.com . Работи отлично и може да си сменяш песните през копчетата на волана - много е удобно. Естествено не показва инфото от траковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За сега още нищо :P 

 

Иначе това по което работя в момента е инсталирането на mpeg4 tuner в колата без наличието на оригинален, само чрез кабел минидин - 10 пин към скарт.

 

Купих тунера  

Оправих се с кабела

MINIDIN - SCART
1 ------------ 4
2 ------------ 3
3 ------------ 1
4 ------------ 19
5 ------------ 17
6 - не используется
7 - 10kOm - 8 
8 ------------ 7
9 ------------ 11
10 ---------- 15

 

Купих си и захранване от 12v DC към 5v DC

Всичко работи, има мп3 плеър всичко изписва - тракчета мракчета, даже и филми със субтитри гледаме. Само остана въпроса от къде да си взема добър усилен сигнал за тунера ???

Някакви предложения ???

Не ми се дават 30 лв за антена с усливател :P

Стандартната антенана радиото в a3 facelift има ли усилвател ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори прост кабел да забодеш пак ще хващаш ТВ.Иначе има прости антени по 5лв,които вършат работа до към 40-50км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега , предложение за добра антена с усилвател на 12 волта да може и над 50 км/ч, да не дере джобове :)

Аааа и GALA кабелчето трябва да се резне, защото като тръгнеш и картината спира от съображения за сигурност !!!

Поздрави !!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди година си поръчах 2 диска DX  за РНС-Д ама така и не успях да ги пробвам ... тия дни ще ги пратя в Бг че даже и не знам какво включват като държави ... Подарък само някой да си плати Еконта от Пловдив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето до къде стигнах пичове

Трябва ми само стабилна антена с която да карам бързо без да пада сигнала.

Има и едни леки линии, които минават... но скоро ще се изчистят нещата ;)

Поздрави !



Някой нещо ново ... БГ карта ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си го свързал,сега просто ти трябва и един навигатор да му пуснеш.Може да свържеш телефона ако има такава функция :)

Каква марка е тунера?

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антена с усилвател за малко пари трудно,особено за автомобил.На предината ми мултимедия бях с Calearo и още аналоговата я ловеше доста добре.Скъпичка е и ме е яд че я подарих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега тя с каква букса е? Дали е за коаксиален кабел или е такава за касетофон? Интересува ме ауди а3 стандартно има ли усилвател в антената за радиото и дали от там мога да си дръпна сигнала...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

calearo7137121.jpg

Антената беше със букса тип жак за слушалки,но имаше преходници.И да имаш усилвател радио сигнала е на по-ниски честоти от ТВ.За в движение не се надявай на много,иначе самия кабел ще действа като антена и ще хваща някакъв сигнал,

А и друго има май домашните тунери са по-различни от тези са автомобил.След малко ровене излиза,че има някой и с по 4 антени за да не се засенчва сигнала или нещо подобно.

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това купих:

http://www.ebay.com/itm/New-Lightweight-12V-Amplified-Booster-36DBi-Car-TV-Digital-DVB-T-Antenna-/140779371594?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20c71abc4a

 

Ще пиша как се държи , като пристигне. 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега откъде намери букса мини дин 10 пина? Във Варна не мога да открия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената хваща навсякъде ! В движение след 50 почва да насича... Някакви предложения ?

Поздрави!

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...