Jump to content

AUDI Navigation Plus - Blaupunkt travelpilot DX / RNS-D Карти


Recommended Posts

Цитиране на предходен пост!

Здравей колега,браво,това което си направил е супер.Моята навигация е RNS-D ,предполагам като твоята,много бих желал и аз да имам TV в колата.Колко ти струва това удоволствие,тунера,преходника и мога ли аз да постигна твоя резултат,разбира се с твоя помощ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

пичуи кое ше ми свърши ралта от двете за РНС Д да подкарам айфона

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A2-A3-A4-A6-A8-TT-iPod-adapter-interface-car-radio-iPhone-CTAADIPOD003-2-5v-/321101470003?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item4ac3239933

 

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/350766654689?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

и струва  ли си да платя за по скъпото...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

 

На кои места ?

50 - 60км в центъра мах...

То стайната е с големи прътове ама 85 км О_о , Браво !

Like a Boss

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами даже е не по дълга от 10 см с магнитче отдолу, обаче в менюто на приемника има настройка на антената и от там се включва усилвател на приемника ако не бъркам, иначе  тествах от кръговото на Сточна гара посока моста Чавдар, Владимир Вазов и Ботевградско шосе, най чисто дава Нова тв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената хваща навсякъде ! В движение след 50 почва да насича... Някакви предложения ?

Поздрави!

Къде си сложил антената колега ?

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5TDI

С кой тунер си ?

The Voice  как е ?

То за цифровата телевизия трябва два хоризонтално насочени пръта, една тъпа антена за телевизор също върши перфектна работа ! :)

 

 

mishleto

Антената ми седи върху кората на багажника. 

Ето и модела: http://www.ebay.com/itm/DVBT-ATSC-UHF-VHF-TV-Antenna-with-DC-AMP-Booster-IEC-Plug-for-Car-In-Dash-DVD-/251416181256?pt=US_Radio_Antennas&hash=item3a89927a08

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този тунер http://www.tvstar.eu/assets/Uploads/T910pr.JPG , теста беше с обикновенна антена боцната между тавана и предното стъкло

Редактирано от Wizi
Хайде да помоля да НЕ цитираме последно мнение в темата. Става ли?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За сега още нищо :P

 

Иначе това по което работя в момента е инсталирането на mpeg4 tuner в колата без наличието на оригинален, само чрез кабел минидин - 10 пин към скарт.

 

Купих тунера  

Оправих се с кабела

MINIDIN - SCART

1 ------------ 4

2 ------------ 3

3 ------------ 1

4 ------------ 19

5 ------------ 17

6 - не используется

7 - 10kOm - 8 

8 ------------ 7

9 ------------ 11

10 ---------- 15

 

Купих си и захранване от 12v DC към 5v DC

Всичко работи, има мп3 плеър всичко изписва - тракчета мракчета, даже и филми със субтитри гледаме. Само остана въпроса от къде да си взема добър усилен сигнал за тунера ???

Някакви предложения ???

Не ми се дават 30 лв за антена с усливател :P

Стандартната антенана радиото в a3 facelift има ли усилвател ???

Здравей колега,от 1 месец съм дал кабела на майстор да го прави,а той има въпрос по схемата ,кой е кабела,кабелите за звука-говора да изолира по специално.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, някакви идеи как действа сменянето на тракове на xcarlink ? Могат ли да се изкарат кабели за връзка с телефон (хендсфрии) кои са пиновете и как се свързва? Идеята е да сменям траковете от телефона с бутоните на навигацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте ! От скоро имам "Ауди А3" с навигация на Blaupunkt RNS-D.

 

attachicon.gifrns-d.jpg

 

attachicon.gifDSC_0434.JPG

 

Тя има 6 disc чеинджър,  микрофattachicon.gifrns-d.jpgон над волана и стойка с липсващ телефон,  но е без ТВ ТУНЕР, който позволява гледане на телевизия   -  (не съвместим с излъчваната в България цифрова mpeg4 телевизия.)  и възможност за монтиране на камера за задно виждане.  Тоест тв тунера има един или два видео входа в зависимост от модела. 

 

Системата е със софтуер от 2001 , който може да се ъпдейтне с такъв от 2003 !

Това го направих вече!

 

Здрасти колега,

 

И аз съм с RNS-D  навигация, но имам оригинален аналогов тв тунер. Знаеш ли дали към него(тунера) мога да свържа камера за заден ход и как може да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здрасти колега,

 

И аз съм с RNS-D  навигация, но имам оригинален аналогов тв тунер. Знаеш ли дали към него(тунера) мога да свържа камера за заден ход и как може да стане?

Демонтирай тунера и от задната страна има тв входове. Пробвай да закачиш камерата в един от входовете. Ако е изправен тунера трябва да проработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Цитиране на предходен пост!

Колега , предложение за добра антена с усилвател на 12 волта да може и над 50 км/ч, да не дере джобове :)

Аааа и GALA кабелчето трябва да се резне, защото като тръгнеш и картината спира от съображения за сигурност !!!

Поздрави

kое е точно това кабелче отзад колега,какъв му е цветът,пише ли нещо на него ако имаш снимка сложи моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

преди година си поръчах 2 диска DX  за РНС-Д ама така и не успях да ги пробвам ... тия дни ще ги пратя в Бг че даже и не знам какво включват като държави ... Подарък само някой да си плати Еконта от Пловдив

Колега,подаряваш ли ги още дисковете?От Пловдив съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре като пращам пратка за Бг ще го изпратя ... не знам работи ли и какво има на него купих го и така и не го ползвах дано върши работа ! 
пиши ми на лични телефона си 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте Колеги.

 

Днес реших да си поставя цифров приемник ( тунер ) към заводската навигация РНС Д. Изчетох дооста материал покрай тази интервенция, и при всички процеса завършва с Happy End но аз съм си карък и при мен нещата хич не са розови.

Та направих си кабела от от 10 пиновата буксичка на навигацията към Скарт букса. 

MINIDIN - SCART
1 ------------ 4
2 ------------ 3
3 ------------ 1
4 ------------ 19
5 ------------ 17
6 - не используется
7 - 10kOm - 8 
8 ------------ 7
9 ------------ 11
10 ---------- 15

Всичко точно но когато сложа 10кОм съпротивление и навигацията не реагира ( не превключва към Тв/Видео) попрочетох малко и видях в един руски сайт че слагат съпротивление 1кОм и аз тъка направих и взе да реагира ( при включване на тунера от бутона Сд/Радио/Тв/Видео мога да превключа в режим ТВ/Видео но екрана е черен ( няма картина) Дооста си играх но развитие НИКАКВО не иска да изкара картина и това си е. 

Обръщам се към Вас с надежда да споделите малко опит/знание и да се реши проблема.

 

Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...