Jump to content

AUDI Navigation Plus - Blaupunkt travelpilot DX / RNS-D Карти


Recommended Posts

Нали щеше да пишеш?

И аз съм поръчал същата, не е ли за лепене на стъкло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Става! Лепиш за стъклото.

Здравейте Колеги.

Днес реших да си поставя цифров приемник ( тунер ) към заводската навигация РНС Д. Изчетох дооста материал покрай тази интервенция, и при всички процеса завършва с Happy End но аз съм си карък и при мен нещата хич не са розови.

Та направих си кабела от от 10 пиновата буксичка на навигацията към Скарт букса.

MINIDIN - SCART

1 ------------ 4

2 ------------ 3

3 ------------ 1

4 ------------ 19

5 ------------ 17

6 - не используется

7 - 10kOm - 8

8 ------------ 7

9 ------------ 11

10 ---------- 15

Всичко точно но когато сложа 10кОм съпротивление и навигацията не реагира ( не превключва към Тв/Видео) попрочетох малко и видях в един руски сайт че слагат съпротивление 1кОм и аз тъка направих и взе да реагира ( при включване на тунера от бутона Сд/Радио/Тв/Видео мога да превключа в режим ТВ/Видео но екрана е черен ( няма картина) Дооста си играх но развитие НИКАКВО не иска да изкара картина и това си е.

Обръщам се към Вас с надежда да споделите малко опит/знание и да се реши проблема.

Благодаря.

Включи на NTSC

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми беше за впечатление при движение. Играл ли си си с различно местоположение и как е въобще като чувствителност? Иначе за другия колега с черния екран - не е проблема в системите за ТВ, ами грешка в снопа на кабела, компонентния/композитния сигнал губи синхронизация в кадрите при разлика в двата стандарта и щеше да се види поне прескачаща картина при правилно свързване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми беше за впечатление при движение. Играл ли си си с различно местоположение и как е въобще като чувствителност? Иначе за другия колега с черния екран - не е проблема в системите за ТВ, ами грешка в снопа на кабела, компонентния/композитния сигнал губи синхронизация в кадрите при разлика в двата стандарта и щеше да се види поне прескачаща картина при правилно свързване.

За антената - зависи от тунера

Относно свързването на сноп с кабели - можеш да хвърлиш един боб!

Относно - питане и отговори не съм ти задължен! Нещо ме дразни в писането ти.

Защо не помогнеш на колегата да му го направиш? Нищо лично!

Поздрави!

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братушките любезно са качили и последния ъпдейт на картите за DX навигация:

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4976030

 

Ето и последната версия на софтуеъра:

audisport.net

 

С него по-внимателно и на запалена кола, за тези със слаби акумулатори. Децата далече от копчето за гасене, защото ако прекъснете процеса трудно се оправя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си го на твоето rns-d и какви промени носи ъпдейта?

 

 

Едит:

 

При мен изписа error 0001 и радиото се рестартирра.

диска който ползвах е нa Sony скорост на запис х10. Няма поражения.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз удрям греда: оригиналния диск го чете, но записаните не. Мисля да не записвам ъпдейта, докато не успея с картите.

Моята е с версия 1999-та. Гледах в тубата, че показва нивото на звука, докато въртиш копчето с по-новите версии. Аз се надявам да помни настройката за shuffle в ЦД чейнджъра. Сега всеки път трябва да я пускам. Иначе не знам какви са другите промени. Виждал съм, че сменят и началния екран с картинка по желание, например розов надпис "Обичам те Пешо!!!" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахах тва за Пешо изкърти. Иначе при мен си ми показва нивото на звука. Аз съм с фирм от 2001г. За картите четох, че ти трябва определена записвачка... не мисля да се занимавам освен ако някой не сътвори карта на България (няма ли ентусиасти ) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в ъпдейта има в:

1. Малко по - добра графика

2. Излиза компас

3. По - добър звук на радиото. 

4, Включен е и ъпдейт на TMC тунерчето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз и сега имам компас. Показва ми в каква посока се движа, дори някой път се включва сам(или аз го включвам без да искам и не знам как да го спра) чак и на фиса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 8 months later...
На 22.01.2014 г. at 21:31, prohard написа:

За сега още нищо :P 

 

Иначе това по което работя в момента е инсталирането на mpeg4 tuner в колата без наличието на оригинален, само чрез кабел минидин - 10 пин към скарт.

 

Купих тунера  

Оправих се с кабела

MINIDIN - SCART
1 ------------ 4
2 ------------ 3
3 ------------ 1
4 ------------ 19
5 ------------ 17
6 - -----------8-за да превключи нави-то на  PAL
7 - 1 или 10kOm - 8
8 ------------ 7
9 ------------ 11
10 ---------- 15

 

Купих си и захранване от 12v DC към 5v DC

Всичко работи, има мп3 плеър всичко изписва - тракчета мракчета, даже и филми със субтитри гледаме. Само остана въпроса от къде да си взема добър усилен сигнал за тунера ???

Някакви предложения ???

Не ми се дават 30 лв за антена с усливател :P

Стандартната антенана радиото в a3 facelift има ли усилвател ???

Колеги след двудневни мъки и аз подкарах  тази схема с леко изменение!В случая тунера който монтирах нямаше възможност да се превключи на  NTSC и установих че 6то краче на нави-то като го подам директно към 8-мо на скарт буксата превключва  на  PAL на нави-то :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 year later...

малко ще извадя темата от дълбините на форума, но към автора се обръщам - намери ли антена със силен сигнал при движение? Благодаря за темата, следващите дни ще реализирам и моя rns-d + мулти тунер “проект”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен решението бе дълъг коаксиален кабел от тунера, който пуснах зад таблото, от там зад кората на колонката на предното стъкло към тавана и от там един метър без ширмовката (но с изолацията) върви по продължение на тавана, под корите и над страничните пердета. Така приема е през тавана и няма директен външен излаз, но телевизията вече си върви безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте отново. имам проблем с подкарването на тунера. Купих същия тунер като на prohard, но екрана е черен и никое от копчетата на навито не действа. Как да превключа на NTSC? и другият ми въпрос е как подкарахте тунера на 5 волта, като вътре няма адаптер? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Как мога да подкарам навигация RNS-D на кола която е била с касетофон оригинално? Който може да си даде телефона и да поговорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.01.2014 г. at 20:49, prohard написа:

Ето до къде стигнах пичове

Трябва ми само стабилна антена с която да карам бързо без да пада сигнала.

Има и едни леки линии, които минават... но скоро ще се изчистят нещата ;)

Поздрави !

 

 

Някой нещо ново ... БГ карта ???

 

 

Сам ли ги правиш

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...