Jump to content

Какво масло да си купя 1.9 тди 160 к.с


StreetS

Recommended Posts

Колеги дойде време за смяна на маслото чудя се какво да си взема колата ми е ауди а3 1.9 тди има ремап по голяма турбина по големи разпръсквачи и др подобрения 160 к.с е моля за съвет :) мерси предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема,но да попитам и аз.

Колата е 1.9TDI ASZ 131hp

Като я взех,сложих масло Castrol 10-40.

Сега след близо 8k km. маслото е паднало едва с няколко милиметра,а никога не ми се е налагало да доливам.

Нищо не ми разбира главата,но да слагам сега 5-40 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно те притеснява? Малък харч на масло си е в рамките на нормалното. Щом е няколко mm, значи става дума за 200-300мл. на 8000км. Напълно в рамките на нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото не е - нито по спомен, нито по който и да е каталог! 

http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9041293&contentId=7074725

http://www.oelberater.de/auto
Виж си спецификациите, които са одобрени за твоя двигател и търси масло отговарящи на тях! 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има причина не всяко масло да може да се слага на всеки двигател, иначе нямаше да има спецификации, одобрения, стандарти и т.н. ами всеки да фляка каквото хване от рафта....

10W-40 не е никак гот за зимата и минусови температури. 

 

Не е фатално да си му доизкараш мандата, но освен ако нямаш сериозна причина да НЕ спазваш предписанието на производителя, по-добре от тук нататък го прави. На по-сигурната страна ще си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправи ме ако греша, но 10W-40 въобще не е за твоя двигател!

Или 5W-30 или 5W-40.

съгласен съм, 5W-30 и 5W-40 мисля, че по каталог са за помпа дюза моторите и са пълна синтетика 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за пореден път се убеждавам,че колкото и да ми хвалят тия майстори.. ако не го проверя нещото аз.. не трябва да им вярвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така. Човек или трябва да ходи на оторизиран сервиз (който е скъп и там макар и да правят всичко по спецификация на производителя, по-скоро клонят към това въобще да не мислят пък, когато се налага мислене) или да следи всичко изкъсо и най-добре да пита предварително за намеренията, щото някои неща са необратими (патил съм)... :-/

Или разбира се да намери някой кадърен и мислещ човек, който да подхожда с внимание и да знае до къде се разпростират познанията му и просто да не гази където не е бил, най-малкото без да се информира предварително. Ама трудна задача... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...