Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Колеги дайте акъл за един тъп проблем...

Прозореца на шоферската врата слиза до долу и няма качване после!

Скъса ми нервите 15 мин го мъчих и изведнъж сам тръгна сега ме е страх да го сваля пак...

Това го прави за сефте!

http://mikrondocev.com/bg/

 

Е това са твойте хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги,от скоро имам колата А4 В7 2.0TFSI.Та въпроса ми е относно PCV клапана-почетох тук там но искам да чуя мнения дали да го сменям.Озадъчава ме това че на празен ход като опитам да отворя капачката за маслото първо че има доста силен вакуум и второ след като я махна мотора започва да работи на два цилиндъра и половина ????.Има и още нещо,което не знам дали е свързано или си внушавам-след 3000 оборота имам чувство че има нещо като пулсации по изпускателната система,сякаш на вълни вървят газовете.Не се вижда да се менят оборотите,нито на място нито на ход.мотора е BWE а кутията е автоматична,ако това е от значение.някои имал ли е подобен проблем и ако да съветвайте ме какво да предприема.

П.С. Забравих да кажаправена е диагностика и не показа никакви грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш разхлабена свръзка по ауспусите..? Виж я на канал за нагар по тях.

Капачката не съм отварял при работещ двигател, за дам мнение а клапана и аз не съм сменял

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да колега,след кратък анализ днес се оказа че меката връзка е сдала,в понеделник щеходя да я сменяа въпроса за клапана за сега остава отворен за размисъл ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли за какво е този кабел - http://imgur.com/Yai0LJW

Под задната седалка се намира. А и откъде мога да си взема щипките за нея, счупени са и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попита знае ли някой колко струват тампоните на двигателя за б7 2.0 тди 2005г.Че тук в Италия им искат едни пари????.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попита знае ли някой колко струват тампоните на двигателя за б7 2.0 тди 2005г.Че тук в Италия им искат едни пари????.

Около 400лв. бройката, оригинални ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре отивам в Ауди да проверят тампоните по мотора и по скоростите че като паля и гася има вибрация в лоста ... да видим ако са тампоните ще ги сменя и 

ще кажа колко пари са ! 
Бобо откъде тази цена - знам че единия тампон е към 400....този който е масления :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата са маслени, вътре маслото е розово

единия е с датчик - левия-по-скъпия;

десния е без датчик-по-евтиния

 

Сега ще погледна цените колко са конкретно. Но не е 400лв.

ето Боби, ги беше купувал ориг 245лв е по-евтиния

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=125845&page=44#entry2015218

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова са 440-70 лева двата.Миналата година ги сменявах на бившото б7.Сега смених на б8 двата са около 650 идват комплект в една кутия заедно с планките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трай си ,са ще дойде некой да ти каже че се сменя само скъсания.Другия когато протече след седмица или месец ,ама нали сме балъци

Мисля че около 400 е на 4ф 3.0 тди-то може би и на б7 с v6

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги поръчах :unsure:

Минал си се хахаха,можеше един по един .Мишо виж дали стойката отдолу е розова ,ако е порозовяла значи са изтекли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минал си се хахаха,можеше един по един .Мишо виж дали стойката отдолу е розова ,ако е порозовяла значи са изтекли

имам кора под мотора а десния който се вижда изглежда хубав и чист а левия не съм го гледал но имам кофти вибрация като паля и гася двигателя 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като карам около 2000 оборота, без значение предавката и отпусна рязко газта има едно удряне/лашкане

 

може ли да е от тампон на двг? или си е маховик


 

Редактирано от operator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,нормално ли е маслото на хидравликата да бълбочи (движи) в казанчето,или е някакъв проблем в рейката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като карам около 2000 оборота, без значение предавката и отпусна рязко газта има едно удряне/лашкане

може ли да е от тампон на двг? или си е маховик

Зависи точно както е удрянето или лашкането, но вероятността да е тампон на двигател или скоростна кутия е голяма.

Пичове,нормално ли е маслото на хидравликата да бълбочи (движи) в казанчето,или е някакъв проблем в рейката?

Не е нормално, имаш от някъде въздух в системата. Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...