Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Колеги поразрових малко из форума, но може да съм пропуснал.

 

Цялата кола се отключва с дистанционното, но само багажника остава заключен. Чува се, че цъка, но не мога да го отворя.

Случайно да има някаква комбинация от копчетата по дистанционното?

Или отнякъде да го отключа с ключ? 

 

Малко ми е спешно, че до ден два ще товаря детски колички, кошарки.. така че всякакви мнения са добре дошли :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На първо търсене намерих това:

".....Wow. Just found my answer on another forum, so I'm posting here for anyone else.

The problem was ... wait for it ... the manual key slot has to be in the vertical position for the soft touch button to work. I guess the boot is considered "locked" when the slot is in the "—" orientation, vs. the "|" orientation.

What a pain. God bless the forums and people who post their fixes!"....."

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предните седалки се свалят толкова лесно че дете може да ги свали - държат се на 4 болта и това е !!!  Дръпни максимално назад и ще видиш 2 болта отпред - после обратно - дръпни седалката напред и ще видиш двата болта отзад на релсите! Махаш ги и навеждаш седалката за изключиш буските - и предните са готови . За задните е малко по-различно в зависимост дали облегалката ти е 60/40 падаща или е цяла като моята ! 

Благодаря, ще си поиграя тези дни да видя от къде идва този отвратителен луфт :) А задната е ясно, тя е 60/40 и там за сега не ми се налага да свалям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги ,някой може ли да ми каже,или ако има снимка да постне,къде точно са осветени дръжките на вратите при тези с амбиентното осветление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги поразрових малко из форума, но може да съм пропуснал.

 

Цялата кола се отключва с дистанционното, но само багажника остава заключен. Чува се, че цъка, но не мога да го отворя.

Случайно да има някаква комбинация от копчетата по дистанционното?

Или отнякъде да го отключа с ключ? 

 

Малко ми е спешно, че до ден два ще товаря детски колички, кошарки.. така че всякакви мнения са добре дошли :zustimm:

 

Машинката(соленоид) си смени

@Nikieva

http://www.ecstuning.com/Audi-B7_A4-Quattro-2.0T/ES7500/

http://www.audi-sport.net/xf/threads/door-handle-illumination.148135/

Благодаря, ще си поиграя тези дни да видя от къде идва този отвратителен луфт :) А задната е ясно, тя е 60/40 и там за сега не ми се налага да свалям :)

не си играй, от захвата на седалото към облегалката е. там има подвижна част, която отговаря за местенето на облегалката, износва се и се разхлопва.

реално, за да се опиташ да го оправиш ти трябва инфо, как се разглабя седалката

Това е конденз от климатика, има антибактетиален спрей с който се пръска и смрадтта изчезва, иначе го пускаш да поработи на ''екон'' за малко и се оправя, но след работа на климатика ако е било доста топло си посмрадва.

Цитиране на предходно мнение!

временно изчезва, ден два или пет. за да не мирише климатика, се гаси компресора 5 минути преди да го спреш

друг вариант е, да си махнеш филтъра на купето отпред, да пуснеш вентилатора да вкарва въздух отвън на макс топло и макс сила навсякъде...

и почваш да пръскаш към вентилатора с антибактериален разтвор (спирт във вода, омешано в шише пулверизатор...такова за стъкла примерно).

Дали се знае пина...???

 

http://www.audi-sport.net/xf/threads/puddle-warning-light-fitting-guide.112746/

стъпка по стъпка

колеги предстои ми смяна на съединител и се чудя какъв е процента и маховика ми да е за смяна като до сега признаци не е давал или поне аз не съм усещал, просто съединителя от известно време си превърта на моменти и то е в зависимост как се кара 

 

работата по смяната е много, така че го сменяй директно според мен

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги ,някой може ли да ми каже,или ако има снимка да постне,къде точно са осветени дръжките на вратите при тези с амбиентното осветление.

 

От вътрешната страна, над самата дръжка за отваряне има един тънък и продълговат безцветен, като прозорче или като диод. Силата на светене се регулира от таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези светлини в дръжката едва се забелязват... много съм разочарован от тази 'екстра'. Има ли как да се сменят крушките с някакви по-силни с цел увеличаване на светлината ? Наскоро се качих в един SuperB и направо бях впечатлен колко силно светеха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те са насочени вътре зад дръжката така че няма да те заслепяват но както и да е .... не ми и пука за тази екстра тъй като както каза bkolev  едвам се забелязва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мислех да го направя някак си със светодиод,така едно време бях на 80-ката,ама няма да стане добре,тука си има специален светловод,който да разсейва светлината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пустия ми багажник реши, че ще се отваря вече. Но интересно, че отворих ръководството и там по картинки до дръжката за отваряне на багажника има ключалка, а при мен няма. Тоест въобще не намирам място, откъдето мога да си отворя багажника ръчно с ключ. При вас има ли ключалка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пустия ми багажник реши, че ще се отваря вече.

 

:eusa_hand:  Отваря се, защото е било по-хладно. В жегите пак ще ти откаже. Кирливото моторче се влияе от температурата - масов проблем. Едни 40-45лв трябва да се заделят за да се отваря целогодишно, а не само в хладното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам дистанционно, но просто явно и при мен е започнало от жегите да прави проблеми механизма. Мерси за отговорите, другата седмица ще се занимая с проблема, че така да разчитам на "благоволението" на колата не е оферта :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряше се до скоро да, но вече не.

Иначе докато се нервих покрай багажника открих, че със задържане на копчетата мога да си вдигам и свалям стъклата :gruebel:  Никога не е късно човек да открие нещо ново :blush: :blush: :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, колко тъмпона има ръчната скоростната кутия на 1.9 131 коня ?

1 или 2 ???

Редактирано от Alexander Boichev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...