Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Васе... Задай го лично въпроса към Райно.. Той мисля че може ти помогне ,че са илядо маркировки...

Има значение дали седан,комби, куатро,с къв двигател е... Изобщо е... :blink:

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте.

Къде мога да проверя цветовата маркировка за пружините.

Знам, имаше писано назад но не знам къде точно да потърся.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Както каза Стоян има значение абсолютно всичко - моите седан куатро 2.0 тди бяха една синя и две зелени ! Когато ги сменях ми казаха от Ауди че вече цветовете са различни и са една сива и една някаква (не я помня) благодарности на Райно за помоща и правилния съвет !

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Къде мога да проверя цветовата маркировка за пружините.

Знам, имаше писано назад но не знам къде точно да потърся.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

 

Стандартно окачване - А4 8Е5 (Avant) 1.9TDi - ръчна кутия

Предни: 8E0 411 105 BG - синя, оранжева, розова

Задни: 8E0 511 115 CS - бяла, розова, розова, розова

 

S-line окачване - А4 8Е5 (Avant) 1.9TDi - ръчна кутия

S-line Предни: 8E0 411 105 CG - синя, бяла, зелена

S-line Задни: 8E0 511 115 DL - синя, розова, розова, розова

 

Ако си с автоматична кутия, предните трябва да са други - драсни само ще ги коригирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Изяснихме въпроса с цветовете и тегловите индекси благодарение на линковете, които ми пусна.

Може ли някой с Audi A4 B6 Avant AVF предно,който е с S Line окачване да сподели какви са маркировките на пружините.

По моите PR кодове OJK(предни) и OYK(задни) излизат с теглови индекс 10.

А при справка цветовете са:

-предни:1 синя+1 бяла+2 зелени

-задни:3 розови+1 синя

Ако може някой с S Line окачване да качи снимка как изглежда,че съм виждал и доста вид на ти а уж S Line.

Благодаря предварително!

Sent from my LG-P880 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде ги изкарвате такива ел.схемички? От ЕТКА ли? Аз си я инсталирах, но освен че заема място на компа друга полза не виждам. Всичко като картинки и номера на части си го има в нета в една дузина сайтове. Нито VIN чете нито нищо - едни цени дето може да ми изкара и те незнам за какво са ми - само да ме заболи главата :)

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, а Б7 и Б6 предполагам са еднакви километражите.

Гледам по-конкретно тази обява :

http://olx.bg/ad/audi-a4-b7-b6-kilometrazh-s-tsveten-displey-full-fis-ful-fis-audi-a4-b7-ID4BT5o.html#fce55022a0

 

Но сега виждам, че е от автоматик, предполагам това вече е греда :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че разликата между автоматик и ръчка няма в таблото а само в информацията която компа дава на километража !

Аз лично на моя фис имам ред отдолу който е празен и ако колата е автомат ще се изписват там скоростите!

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 дни ми свети на фис-а, че ми е изгоряла "лява паркинг светлина". Вчера помолих приятели да застанат отзад да видят дали наистина е изгоряла, тъй като по миналата вечер, като се прибирах и забелязах, че в колата зад моята се отразява светлина от лявата страна. Оказа се, че всичко свети отзад и няма нищо изгоряло. Свалих стопа, почистих пъпката на крушката, както и самия слот на крушката (видимо не бяха окислени). След монтиране на стопа започна да ми пищи, освен лявата паркинг светлина, така и габарита за мъгла. Повторих процедурата и с крушката за мъгла, но продължава да ми сверти борд-а, че има 2 изгорели крушки. Дали крушките са се бъгнали и съм за нови или нещо по електрониката е сдало багажа ? Колата е А4 Б6 1.9 тди.

 

Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с нови крушки. Ако не стане, прегледай внимателно буксата на задния стоп. Обърни особено внимание на пин-а за масата. Може да имаш нагар по него и от нам да идват ядовете. При френските кошници, пинът за масата нагаря на 3-тата година и до 5 години направо топят буксата. При Ауди е доста по-интелигентно, но пак може да има яд.

 

И колегата е прав. За заден габарит пише "Rear parking light".

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. По-късно ще проверя и предните габарити. Само ако може да ми кажете какъв е типа на крушка на габарита, да отида да купя. Фаровете ми са заводски би-ксенон, ако има значение.

Редактирано от bkolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът бе в дясната... цокъла се води H6W - крушката е около 3-4 лева Narva до 8-10лв за Осрам (ако я намерите)...

Самата крушка бе здрава - пластината не правеше контакт... свалях, слагах .... нищо, докато не изкривих леко страничната пластина на гнездото да пипне хубаво на крушката. 

ПС: внимавайте, че от годините пластмасата се чупи лесно при натиск...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Да ви попитам - имам следния проблем. Колата е 2.0 ALT и е с АГУ слагана тук в България в сервиз. Проблема се изразява в това, че когато е на газ и когато чакам на светофар и дойде време да потеглям и колата все едно се дави и все едно се чуди да потегли ли или не. Същата е и работата когато е на 5-та и реша да изпревара натискам до долу обаче има забавяне и понякога се налага да се превключва на 4-та. Ходих при газаджията и той я закачи каза, че сместа е добре нито е богата нито е бедна, бензиновото и газовото време са почти еднакви. Това от какво може да е?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и аз да се допитам ако някой знае, има ли допълнителен филтър вътре в купето на б6 или е само този под капака до акумулатора? Нещо започна да понамирисва при пуснат климатик.

Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...