Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да уточня,че колата е сваляна допълнително въпреки че е с-лайн и погледната отстрани почти няма фуга над гумата и калника

Виж дали амортисьорите са оригинални или също са H&R. Ако са оригинални, ще минеш само с пружини. Ако не са - вероятно са с по-къс ход и ще трябва да се сменят и те.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да помоля някой колега с ауди 3.0 бензин да ми снима връхчето на щеката си за масло, защото моята ми е много странно и не знам къде да гледам ... ?

 

QdympJ.jpg

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали амортисьорите са оригинални или също са H&R. Ако са оригинални, ще минеш само с пружини. Ако не са - вероятно са с по-къс ход и ще трябва да се сменят и те.A

Амортисьорите са монро кафяви ,но не знам дали са оригинални

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да помоля някой колега с ауди 3.0 бензин да ми снима връхчето на щеката си за масло, защото моята ми е много странно и не знам къде да гледам ... ?

 

QdympJ.jpg

Абсолютно същата е щеката. Гледаш 6те пръстенчета. Маслото да е по средата м/у 1вото и 6тото. Имаш датчик за нивото на маслото, така че ако е на мин ще ти светне жълта масльонка с надпис мин(ако работи датчика ти разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

plamenkooo

 

Верно ли изгори 100л за 700км? :shocked:

 

 

Reroll, не са баш така сметките ;)

Колата харчи около 11 извънградско(+магистрала) с каране до 130-140. Засичал съм я пълно - пълно. Най-готиното е, че ако я коткам до 110 ми харчи колкото ако я карам до 140.

 

В София нещата са 16/100, но не я карам през деня в големите задръствания.

 

razl, благодаря.

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S4 ми дава толкова. Даже на извънградско до 100-110 дава 9.5-10. Това според мин е висок разход за 3.0 V6. През седмицат се кара в задръснвания предимно. Ръчка е.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм автоматик.

 

Някой познава ли човек, който може да монтира ел. седалки на кола, която не с ел. седалки ? Имах един човек, но той каза, че било много сложно и не се наема да го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колега. Аз ако разбирах нямаше да питам.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната инсталация за ел седлки+подгрев, минава през термобушони. Свързва се + от клема 30 май (не съм сигурен има схеми в нета) при бушоните. Инсталацията минава под мокета към двете седалки, както и зад управлението на климатроника се връзва бутоните.

Така че, ако иска човека оригинална инсталация, не е толкова елементарно, както го изкарвате.

Ако иска просто да работи - кабели(през бушон), плюс от бушоните и така.

http://audirevolution.net/forum/index.php?PHPSESSID=nu9uqcd5posqsql4i6k5qsagt4&topic=228.msg99014#msg99014

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ще ми предстои нещомподобно - купих си Рекаро и го чакам ... Пак ще се реже отзад и ще се пуска + за ел.движението ;)

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има, преди беше на моята шофьорската, сега е на другата но само при по-тежки хора :D

Скъсани са някои части от рамките на самите седалки.Нужно е да свалиш тапицерията и дунапрена...

...и добър заварчик :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Преди време свалях рамката на прозореца от шофьорската страна. От тогава като вдигна около 100км/ч и нагоре се чува едно свистене. Дърпам горната страна на рамката навътре и спира да се чува. Доколкото знам е възможно да се регулира. Има ли реглаж, с който да прибера горната страна една идея по-навътре към купето, или просто трябва да се повдигне самата рамка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,
 

Според вас колко спешна е  смяната на тампони на а4 б6 1.9?
Даде грешка на ВАГ ком, майстора погледна и каза че единия тампон е за смяна, но не е спешно. Цитирам: "Аз имах същото Ауди и карах няколко години така, няма проблем."

Вибрации в купето няма сериозни - може би малко педала на газта и това е.

Та въпроса ми е може ли да се отложи тази смяна (двата тампона + на скоростния лост) примерно за след зимата?

Мерси!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...