Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

+1 и моята букса имаше пинче, може да го извадиш и да си го стиснеш с клещи.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Nice, тази седмица ще се занимавам с таблото и ще пиша после за резултата. Ще гледам и малко снимков материал да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, скъса ми се меката връзка на левия ауспух. Ауди Б6, 3.0 куатро, бензин. Ще дадете ли препоръки/впечатления къде могат да ми я сменят качествено без да ми отрежат главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nice, тази седмица ще се занимавам с таблото и ще пиша после за резултата. Ще гледам и малко снимков материал да има.

не сваляи таблото безсмисленно е. махни само страничния капак кадето са предпазителите и долната кора  и малко сръчност и си готов. има и празни гнезда за болтове намираш си едно купи само една кабелна обувка за дадения болт. относно пинчето него го имаш много лесно се вади с макетен нож. и това е 15 минути и си готов. Една малка кабелна опашка ще ти трябва. миналата седмица правих на две така и на втората не съм махал таблото. откачи акумолатора. после може да имаш грешка за ниско напрежение в магистрала 30 чистищ я о си ок. успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така съм метнал разни дреболии по колата да попитам някой може ли да ми каже каталожния номер на машинката за отваряне на багажника?

Ще проверя първо в една морга, ако там няма смятам да я купувам нова. Нямам нерви всеки път да хвърлям боб дали ще ми се отвори багажника или не..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ходих да ми сменят масло, филтри, свещи. Смениха ми и гхарнитура капак клапани.

След като си взех колата забелязах че колата пуши от към предния капак.

Пушекът идва от около и под катализатора. Минах вече 20-на км така(от сервиза казаха че са мили някви части и е нормално от нагорещяване течността да се зипари и да пуши)

 

Също така чувам и някакво чукане/тракане абе все едно повдигачи/клапани/инжектори(бос съм в тая част) чукат точно под кората на двигателя.

Ще ходя понеделник да я видят момчетата, но някой ако има идея ще съм благодарен.

 

Колата е 1.8т AVJ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не като са сменяли гарнитурата, да са сложили силикон и да са позапушили маслените канали за обтегача на веригата.Ослушай се дали тракането не е от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на б7 3тди същият двигател като на а6 4ф ли е? Т.е и на него трябва да му се сменят вериги за около 4000 лв. Кой двигател бихте препоръчали, като се има предвид, че търся куатро и вървене. 2тди добър избор ли е ?

От бензините кой е по-добър 1,8т или 2тфси, разходът предполагам е идентичен.

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах,че около един маркуч има малко количество масло. Маркуча се слива с въздушната система или идва от там. Пускам снимки. От какво е и за какво служи този маркуч?

post-92972-1439163473,1084_thumb.jpgpost-92972-1439163480,1939_thumb.jpg

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на б7 3тди същият двигател като на а6 4ф ли е? Т.е и на него трябва да му се сменят вериги за около 4000 лв. Кой двигател бихте препоръчали, като се има предвид, че търся куатро и вървене. 2тди добър избор ли е ?

От бензините кой е по-добър 1,8т или 2тфси, разходът предполагам е идентичен.

Благодаря :)

Ако търсиш вървене си вземи от 3.0 нагоре бензинов мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да попитам дали маркуча за течността на задната чистачка има някъде връзка над тавана?

Днес като натиснах лостчето да напръскам изведнъж спря и след няколко секунди прокапа през предния плафон.

Sent from my Optimus 4X HD using Tapatalk

Редактирано от Васил
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад в пантата на петата врата го побългарих,защото се беше пречупил и се спука.

Точно това ми е мисълта дали има снадка,или се е спукал някъде и трябва да свалям целия таван да търся.

Sent from my Optimus 4X HD using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като падна акумулатора, отказа дистанционното заключване и отваряне. Смених акумулатора. Имам грешка от адрес 46 Central Conv. 00956 Key 2 35-00
Изтрих, пак е същото. Ръчно мога да заключвам и отварям. Батерията е нова. Моля за помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш VCDS, впиши ги така (постът съм го писал за A3 8P, но и при В6/В7 трябва да е същото):

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=162779&page=3#entry2333193

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при евентуална смяна на волан от снимка 1 със спортен волан от снимка 2, има ли нещо по-специфично, което трябва да се гледа при търсенето на волана? Двигател, ниво на оборудване, нещо по еърбега и т.н. Или всеки такъв от B6 ще ми свърши работа?

 

 

post-13191-0-08843300-1439307044_thumb.j

post-13191-0-30098300-1439307050_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е питанка, а хваленка : днес с кеф установих, че мога да си свързвам телефона със audi concert-a чрез Блутут :dance:  Някой да ми каже къде е разположен микрофона за говорене? Предполагам, че е зад една решетчица точно под плеъра :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си редактирам мнението по-горе относно воланите. Та ровейки из Гуугъл попаднах на това:

 

 

 

Steering Column Control Module 

There are 3 types of steering column control modules, only 2 of them support cruise control.

  • Lowline
    • Supported Steering Wheels: Standard Steering Wheel (4-Spoke)
    • Supported Features: Trip Computer (does NOT support Cruise Control!)
    • Part Numbers: 8E0-953-549-F 8E0-953-549-S
  • Midline
    • Supported Steering Wheels: Standard Steering Wheel (4-Spoke), Sport Steering Wheel (3-Spoke), Multi-Function Steering Wheel
    • Supported Features: Trip Computer, Cruise Control
    • Part Numbers: 8E0-953-549-L, 8E0-953-549-N
  • Highline
    • Supported Steering Wheels: Standard Steering Wheel (4-Spoke), Sport Steering Wheel (3-Spoke), Multi-Function Steering Wheel
    • Supported Features: Trip Computer, Cruise Control, Steering Wheel Heating
    • Part Numbers: 8E0-953-549-M, 8E0-953-549-P, 8E0-953-549-Q, 8E0-953-549-R

 

Това е във връзка с ретрофит на Cruise Control, което не ме интересува, но забелязах, че Lowline модула не поддържа спортен волан. Лесен ли е за достъп този модул, за да му видя парт номера на моя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяната на волана, няма да ти пасне лентовия кабел. Ще трябва да преработиш кабелите за клаксуна. Правил съм го на колега. Летно е, за 10 мин. работа.

А относно мулти-волана, тохи двата не са. За това, модулите не те интересуват грам.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...