Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Време ни беше за втора част.

Нека темата да продължава да ни е така полезна и се пълни с питанки за повече подобрения, отколкото проблеми! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ха да ми е честита ... 2.0 ТДИ КУАТРО С-лайн

exclusive edition!!!

Обещавам още утре снимки на първо четене имам заготовка за тел в подлакътника и функция от волана ама ... Що е то?

2007-ма е има черен таван, Босе, двуцветна кожа с контрастиращи шевове И подгрев!!! Има лайт пакет - мисля де! Лампички под двете предни седалки и на 4-те врати светещи земята ;)!!!

И не на последно място - страхотна 18-ка ??

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни мили!

Имаш блутуут или подготовка за такъв.

Имаш и лайт пакет, но трябва да имаш и пред краката на шофьора и пасажера отпред, освен само под двете предни седалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове поздравления за новата тема и сега два въпроса от раз Имам некво Це Де (CD) не е фабрично, слагано е преди време и сега искам да го сменя с по-хубаво, но не знам как да го извадя. Гледах за некви малки процепи каквито има при фабричните CD-та, но не виждам такива. Опитах да извадя самото CD което е пъхнато в центъра с метален кожух, като успявам да го извадя с кожуха до половината и пущината запъва некъде и не смея да му давам повече зор за да не изкъртя нещо. Некви предложения как да го изкарам, също така конзолата на климатроника как се маха, след като се свали CD-то или може и без него? И втория по-важен въпрос, каква марка масло да търся ? В момента съм с 5/30 и мина вече една година с него, кое е по-добре 5w30 или 5w40, колата по-табло е 180k, реално само жабаря в Италия знае колко са. В предишните страници четох за некво масло Total, но все пак какво масло бихте препоръчали и от къде да го взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сд-то може някоя букса с къс кабел да спъва ваденето, най-добре иди до някой аудио сервиз в твоя град и за ~10 лв. да го извадят, като им вмениш да внимават.

Конзолата на климатроника може да се изкара при извадено сд.

За маслото - аз до сега карах с оригиналното 5w40, но реших да експериментирам и пробвах Тотал, пак 5w40.

Каквото и да избереш съобрази спецификациите.
Тук поне изборът е голям - оригинално с отстъпки от Райно, друго пак с отстъпки от форумни колеги и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди дни смених маслото. С 1.9 AVF съм и сложих Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40. Дават го, че е специално за мотори помпа-дюза и е със спецификация VW 505.01. Предното беше Castrol Magnetic Diesel DPF 5W-40. Разликата е осезаема. Мотора като студен трака само първите секунди след запалването и след тва спира, с предното трябваше и да загрее докато спре кофти тракането. Е разбира се че старото масло беше на 15к км, но има огромна разлика с новото. Препоръчвам ти го.

 

5W-30 ми идва мн тънко и е характерно да го сложиш ако имаш DPF, но нашите колици нямат така че без него по-добре. И без тва лятото в жегите ще ти похвапва с една идея доста по-малко, пък и не са нови нашите кошници за толкова тънко масло според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@xaxaxaxaxaxa

 

Е то ест че за ПД моторите е Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 :) А не зеления магнатек. Поне така се води.

 

@kx3m

 

Каква марка ти е радиото, да видим дали някой няма щипки за махане.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ше кажете за мотул?

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Лично аз нямам впечатления, но съм на мнение, че вземеш ли го от официалното представителство/вносител или от място, където си сигурен, че не е някакво менте, всяко масло е хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Bobu

 

И Магнетик го дават, че става и покрива VW 505.01, но има коренна разлика със EDGE TD. Също така EDGE е и с удължен интервал до колкото имам инфо (20к или 2 год.), но лично аз не смятам да експериментирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че никога не е сигурно от къде е :D но имам 2ма авери с бмв-та много доволни. Преди това са били с кастрол но сега не искат и да чуят. Къде има оригинално масло мотул?

Sent from my ST25i using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не искам да съм някаква "читанка", ма се направи подфорум  вече за В6/7, ви пак правите тема с мисълта целия форум да е в нея(едва ли не). Идеята е, като има проблем бързо да се намира решение и да си помагат съфорумниците. С тез дълги и общи теми няма намиране на нещо полезно, ако се наложи. Вземете си пишете в конкретния раздел по конкретни въпроси....аман с "общи" теми по 60-80 страници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На който както му е удобно, никой не е задължен да пише тук.

Аз питах в предишната тема за мнение има ли нужда от продължение, никой не даде отрицателен отговор. :)

Докладвайте темата и модераторите да я трият, като я смятате за ненужна вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е това СД: http://prodavalnik.com/audi-concert-cd-i39144435

да е от А3, защото аз А3-ка с хром лайсна на радиото не мога да открия, а номера му е като за свалено от точно такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, значи Castrol Edge Turbo Diesel 5w40 е единия вариянт, дори и колегата е споделил по нагоре впечатления от него, ами от Motul какъв бихте препоръчали, кое е по-добре. Иначе гледам в нета Castrol-a ориентировъчно върви към 70лв. 5л. , а знам че некъде ми беха предлагали оригинално VW масло 25лв литъра. Всъщност с кое би работил по меко двигателя с 5w30 или 5w40 от дадена марка?

@Bobu CD-то е Blaupunkt santa cruz mp36, слагано е в жабария, дори още се чете касовата бележка в документите към него иначе вади доста добър звук за мойте скромни представи. Целата драма е че металния кожух в който е вкарано Це Де-то излиза до половината, той е целия прилича на решето с разни дупки с различни форми и ми се струва че нещо закача на средата, а не ми се кара в кой и да е сервиз, предпочитам човек свалял такова по рано, че всички знаем колко "нежно" е таблото на Б6-ците.

П.С некой да има за продаване пластмасовия накраиник (може и с рамото в краен вариянт) на който се закача оригинална чистачка от шофьорската страна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,на колко от вас и светят огледалцата на сенниците,?моята няма тази екстра,не 4е е кой знай каква функция но на старото ми ауди го имаше и съм се навил да го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на б5-цата и на Б7-цата сенниците са ми с лампи... не е кой знае какво защото 1 път на 8 години ще го отвориш вечерно време .... но си е глезотия да!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

П.С некой да има за продаване пластмасовия накраиник (може и с рамото в краен вариянт) на който се закача оригинална чистачка от шофьорската страна?

В Елиткар е под два лева ново оригинално. Можеш да питаш и Райно за цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ръчката за автопилота и капака отдолу ... Какво следва. Инсталация с Ваг и сме готови така ли ? Прекарват ли се кабели или си ина заготовка ?

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...