Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Има мидул в кормилната колона, който трябва да го поддържа и лентов кабел, никаква друга инсталация не се прокарва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

11122013.jpgВ Елиткар е под два лева ново оригинално. Можеш да питаш и Райно за цена.

колега можеш ли да потвърдиш за този накрайник че си го виждал в елит кар, щото преди месец питах в Благоевградския елит кар, но там успях да си взема само щипки за чистачките. Два пъти ги питах и казаха че нямат, другия вариянт е да са ме пуснали по пързалката ако не им се занимава. Питах и Raino го има ново с рамото само. То е по-добре ако купувам нови рамена да взема две като на Б7 с аеро чистачките, но тези са ми на бош чисто нови и некак не ми се хвърлят само заради накрайника на едната. Става въпрос за този накрайник

https://www.dropbox.com/s/2gvli01mqwacj5u/11122013.jpg

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Искам да попитам дали някой има подобни признаци и идеи от какво може да е.

Става на въпрос за Audi A4 8E Avant 2004г,AVF мотор,131ps PD,колата е на около 260 000км./последните 100к я карам аз/

Всичко се появи преди 1-2 години,но се случваше рядко а вече зачести и на по-ниски обороти.

Проблема се състои в това,че като карам на 5-та или 6-та мине ли 4000 оборота нещо изключва и няма никаква тяга.

Трябва да спра,изгася двигателя и след повторното стартиране всичко е ок.

Така беше в началото,сега вече изключва под 3000 оборота./днес ми изключи на 2700/

Незнам дали е от EGR или някакъв вакуум,но  започва да ме притеснява особено като съм с "включен ляв мигач".

Досега не е чистен нито EGR-a,нито всмукателни изспускателни колектори или турбо.

Закачах я на VAG COM,но не ми дава грешки.

Може ли някой да каже на кой канал на двигателя мога нещо повече относно работата на EGR,турбо,вакум регулатори и т.н.?

Зет ми има Пасат със същия мотор /AVF/ и при него беше така,но му смениха клапан N75 и уж се оправи но сега пак започна.

Сега му казали,че има проблем с вакум регулатора и затова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може турбото да е за чистене, нали е с променлива геометрия и натрупва сажди там ако се кара колата повече градско.  На мой познат но с 110 коня afn му забиваше така на 3000 оборота, като след чистене на геометрия,лопатки колата е самолеД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 а ръчката за автопилота еднаква ли е при Б6 кабрио и Б7 ?  а капака под волана като се сменя и той ли е еднакъв или си трябва от Б7 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васил

Може да е н75, може и да е геометрията. Това се хваща на ваг-ком и геометрията моце да се пораздвижи и оправи на първо време.

При такова забиване, записва стандартна грешка и трябва да се гледат стойности.

Ако всичко е наред при ваг-ком преглед, най-вероятно и запушен катализатор.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mishleto

Еднакви са според мен, провери ли дали кормилната ти колона поддържа автопилот? С мултиволан ли е новата?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже 19" ет 32 8/5 ако им сложа гуми 255/35/19 дали ще ми опират отзаде? Пробвах само отпреде дали ще влязат и дали ще опират в окачването, но не опираха никаде и не се замислих за отзаде дали ще ми опират в калника...

Питам защото джантите бяха с гуми,но взех само джантите , защото гумите не ставаха а не искам да слагам 235/35/19 много ниски са и много се дерат

Колата е а4 б7 имал съм 19" , но бяха ет48 и там работата беше коренно различно с това ет .... Максимума който можех да сложа е 235/35/19 отпреде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васил

Може да е н75, може и да е геометрията. Това се хваща на ваг-ком и геометрията моце да се пораздвижи и оправи на първо време.

При такова забиване, записва стандартна грешка и трябва да се гледат стойности.

Ако всичко е наред при ваг-ком преглед, най-вероятно и запушен катализатор.

Sent from my iPhone using Tapatalk

N75 ще се хване,ама зацапаното турбо как ще го хване?

Затова ми беше мисълта дали ще се разбере нещо от стойностите измерени по време на движение на двигателя./EGR,налягане на турбо,и т.н.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз направих така колега

отидох с джантите при гумите и казах на гумаджията да ми монтира гума и ако ми хареса как стой ще я купя..

мисля че няма да имаш проблем ако се договориш

19ки слагах скоро отзад но с ет 52- 9J закачаха леко кората в калника-  естествено ги разкарах ..

но с твоето ет е по добре да видиш ако я натовариш дали няма да олюпиш калника :hilezh:

а и с ет-32 с 255 гума отзад лично на мене ше ми грознее..  това е мое виждане не ангажирам никого с него

но не ми харесват гумите разкрачени и издадени навън не естествено ми стой някак

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се хванат стойностите и на място да е запалена, стига да гледа някой, който разбира.

При мен всичко сменено, на скоро ми заби на 5та при висока скорост и на ваг-ком от стойностите се оказа, че е геометрията. С малко тестове и раздвижване се оправ, явно не беше събрало много нагар.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за турбото има ли някакви ремонтни комплекти,като се отваря поне да се сменят уплътнения,втулки или там каквото има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по колко време ви карат Н7 крушките на фаровете?

 

Купувам си някакви по 22 лева на Нарва и карат максимум 6 месеца.

 

Дали оригиналните изкарват повече? Те имат ли някаква лонг-лайф версия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за турбото има ли някакви ремонтни комплекти,като се отваря поне да се сменят уплътнения,втулки или там каквото има.

Излез на магистрала и карай около 20-30 минути с около 3500 оборота, да издуха нагара от турбината. Ако не се оправи-чистене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....

Значи малко съм те подвел, понеже си мислех че имаш предвид точно щипката. Имам такова рамо от десен волан, но тази пластмаса за закрепването мисля е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по колко време ви карат Н7 крушките на фаровете?

Купувам си някакви по 22 лева на Нарва и карат максимум 6 месеца.

Дали оригиналните изкарват повече? Те имат ли някаква лонг-лайф версия?

От 9 месеца съм с Philips xtreme vision +100%, а и светят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ти трябват само ръчката, кората под волана, въпреки че и сегашната може да се изреже има заготовка за това.

Изхождам от логиката от това, че аз бях без мулти волан и автопилот. За монтирането на автопилота смених лентов кабел и модул и при монтирането на мулти волана не съм сменял нищо друго осен самия волан, защото новия модул поддържаше и тази функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да попитам на ауди а4 б6 18" джанти пасват ли добре, тъй като на лепенката на колата има само за 15-16-17"джанти и размерите на гумите. Дали с 18" гумите няма да опират в калниците по дупките като карам? В момента съм с оригинални 16" и съм мерак на 18" ОЕМ 1  или 2 , с гуми 225-40 или 245-40 (не знам има ли значение широчината на гумите). И има ли шанс да ми пробутат на пазара реплики вместо оригинални джанти на ауди ?

 

Колата е 1.9тди 131 коня ,приемам всякакви съвети и напътствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...