Jump to content

Странен проблем с ел. стъкла !?


onid

Recommended Posts

Здравейте, 

 

получи се следния проблем с ел. стъклата (има ел. стъкла само отпред) на колата ми Ауди А4 Б6, преди известно време забелязах, че когато е отворена шофьорската врата стъклото не се сваля/вдига от копчето, но пък като се затвори вратата си работи. Само, че от вчера спря да работи изцяло. Свалих кората на вратата проверих моторчето с директен ток - работи, проверих и кочето с мултицет и то работи. Най-интересното го разбрах днес ел.стъклото на дясната врата също не може да се сваля/вдига от копчето, но от шофьорската врата го свалям/вдигам.

 

Ако някой има идея или същия проблем който е отстранил, ще съм благодарен да сподели.

 

Предварително благодаря.

 

P.S. - преди месец монтирах модул за дневни светлини на дългите 30%. Не виждам връзка, но все пак го споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече питам те последно нещо по вратата  откачал ли си преди да стане проблема а акомулатора да ти е падал?

Редактирано от Mitaka madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Сори за късния отговор. Преди около година свалях копчетата за да ги дам за реставрация, защото бяха обелени, но след това си работеше всичко нрмално.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е тайна, просто е дъвкано многократно...

Има скъсани кабели в гумения маншон на прегъвката на вратата, и по-точно един конкретен, заради който се получават тези мизерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се навлиза в тежки спорове и по тоя въпрос но колегата каза че е имало интервенций по копчетата вече си мисля дали проблема не е точно там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак за модула за стъклото.

Ако го няма обаче не се вдигат и свалят всички с ключа, а работи само пътническото и то само от шоф. врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за диалога който направихте, мисля, че имам отговора, като се постопли ще проверя този кабел.

 

P.S. - дясното стъкло наистина мога да го сваля само от шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен се получи така, но се оказа че имах разхлабени болтове на водачите на стъклото и естесвено двигателчето спира има си защита от претоварване/ по скоро макс. токова защита /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Кое се получи така? Шофьорското стъкло не работи, а пътническото работи само от шофьорската врата, и то на Ауди А4 В6, щото за други модели не важи, освен за А4 В7. Питам не за друго, а защото в графата Кара: пише А3, не А4.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите,

 

проблема е уточнен, след като свалих маншона на гредата ясно се видя напукана изолация по кабелите и даже прекъснат кабел. Като се постопли ще играе поялник и окабеляване наново.

 

P.S. Интересно ми е едно нещо - как на кола която е на 11 г. стават тези проблеми, а на баща ми колата е Ауди 80 на 24 г. и все още не е имал проблем на ел.стъкла или огледала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дължината на гумената връзка предполага по-сериозно пречупване на кабелите, а може би просто и качеството на кабелите не е същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само изолацията на кабелите, защото и самия кабел се прекъсва! В моторната инсталация на Мерцедес например изолацията е меко казано ужасна, но пък качеството на проводника е отлично! За съжаление обаче едното без другото не струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравеите,

 

проблема е уточнен, след като свалих маншона на гредата ясно се видя напукана изолация по кабелите и даже прекъснат кабел. Като се постопли ще играе поялник и окабеляване наново.

 

P.S. Интересно ми е едно нещо - как на кола която е на 11 г. стават тези проблеми, а на баща ми колата е Ауди 80 на 24 г. и все още не е имал проблем на ел.стъкла или огледала?

Audi80 B4 на 21г. за първи път спряха да действат ел. стъклата и люка, нито един бутон не действа. Първато, което откри търсачката във форума беше, клемореда. Ходих да му пръсна WD-40. От това или от друго се оправи. Но ако утре има проблем ще се търсят кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам странен проблем. Вчера си оправях кабелите на шофорската врата, защото имаше прекъснати . Всичко оправих но после забелязах, че прозореца не се сваля от едно натискане на копчето. Все едно е Форд или друга кола и трябва да го държа натиснато за да се свали или вдигне прозореца. Пробвах десния прозорец с него проблеми няма . Колата е а4 б6 дайте съвети какво да правя.

Редактирано от IGRO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...