Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

Да бъде обслужен автомобил е много широко понятие. Хубаво е клиента да поясни какво точно иска да бъде обслужено. Ако клиента донесе части заплаща труд и готово. Друг е въпроса сервиза дали и каква гаранция ще даде за извършения ремонт с донесени части.. това си е индивидуално. Предполагам в повечето сервизи ще се справят с поръчката на частите за това конкретно обслужване. А дали майсторите са се сблъсквали с fsi... е друг въпрос, но за един технически грамотен човек не мисля, че ще е проблем все пак има достатъчно литература за което не е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Случая е различен аз продавам тези части няма как да очакваш да ги взема от сервиза..

Мисълта ми беше че повечето "майстори" са свикнали и приемат за нормално дизелово звучене при тези мотори а проблема си е на лице 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така...аз също не бях 100% наясно какво точно трябва да обслужа и разчитах на компетентност.

Просто бях сигурен че не е нормално трака това е. 

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са наясно все още с FSI моторите на ВАГ груп,някои ''майстори'' по сервизите.Който има мерак се учи,включително и с практика в чужбина.Но не е и срамно да кажеш ''незнам'' и да не лъжеш клиента.Малко са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да сменям страничните панели на гредите предни задни и централни на тапицерията на тава,но с такава от три врата,а аз съм с пет врата А3.  Питам понеже на пръв поглед страничните кори изглеждат 1към едно с моите, като размер.
 
И питането ми е ще станат ли? 
 
 П.С
 Тавана който съм намерил е от пет врата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам корите на 3-врата, изпрани. Вадят се коланите при смяната, но ако искаш свирни да ти ги дам да пробваш! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди няколко месеца ми се наложи да откача за малко акумулатора. След което ми изчезна радиосверяемия часовник. В менюто на борд компютъра има отметка. Но така и не се появява иконката до часовника и съответно трябва ръчно да задам часа. Някой има ли представа как да го активирам отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случва така, но не всеки път. По някога дори в движение ми се е махала антенката, но не знам на какво се дължи. След време пак се появява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
On 14.02.2014 г. at 0:49 PM, Moonland said:

Доброволец съм да сЪ намеся с някои корекцийки и допълнения ;)

 

 

Тук има някакво противоречие/грешка. Макс. размер на SD e 2GB (ЦЪК), въпреки това се подмята постоянно информация за 4GB-ови SD. Къде е истината - не знам. Това, което знам е, че имам 2 различни 4GB карти вкъщи и и на двете пише SDHC. 8GB вече при всички положения е SDHC. Така или иначе до колкото ми е известно на мен, 192 RNS-E четат до макс. 4GB карти. (и тук попаднах на форуми, в които отделни индивиди твърдят, че ползват 8GB, но дали са наясно реално какво RNS-E имат... не става ясно). Тук има един друг лимит обаче (важи ако не се лъжа само за 192, поправи ме ако греша), за който ти бе споменал в другата тема, но си пропуснал тук - 

Макс. 512 обекта на карта, "обекта" = MP3 файлове + папки + M3U файлове

 

 

Това е частично вярно или по-точно важи само за тези, които оригинално са без Quadlock система на оригиналното радио. Това са всички Single-DIN. Повечето (а може би дори всички?) Double-DIN радиа са на Quadlock система + FAKRA, т.е. нещата са Plug&Play без нужда от адаптори, като може да се наложи единствено репинване на някои кабели (типичен пример - AUX, но там е нужен и друг конектор, отделна тема).

 

По отношение на моделите:

Често възниква въпрос каква е разликата между 193B и 193G, както и между съответно 193C и 193H.

Отговорът е: рамката около екрана! При B и C тя е все още матова (като при 192, на първата снимка горе), при G и H е променена в пиано-лак (като на втората снимка! Други хардуерни разлики не са (ми) известни. Визуалните разлики (хардуерните са описани вече) между 192 и 193B / 193C са в хромираните врътки и в преминаването от "CD/TV" копче/функционалност към "MEDIA" (различните копчета се виждат добре на снимката)

Т.е. между снимковия материал липсва снимка на 193B / 193C, ето я и нея:

 

High-Res-DVD-Navigation-System-RNS-E.jpg

 

Антенна система:

В даден момент настъпва промяна на антенната система при А3 8P. Double-DIN радиата (Chorus, Concert, Symphony) са вече на по-новата система, докато RNS-E и BNS 5.0 до последно остават на старата. Това автоматично означава, че при преминаване от Double DIN радио към RNS-E или от Single-DIN радио към Double-DIN радио е небоходима намеса и в антенната система (смяна на усилватели, промяна на кабелната инсталация). В противен случай резултатът е осезаемо влошено до никакво радио-приемане.

Моето RNS-E е същото (с хромираните бутони), но вместо "MEDIA" съм със "CD/TV". Това към коя моделна група се причислява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята антенка за масовника изчезна преди година и половина и от тогава не съм я виждал.Така и не разбрах причината .Някой ако е решил пробле да каже .Грешки няма иначе на всдс ито

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, интересувам се от инструкция за мултимедийната система на А3 2011г., която е Navigation plus. Може на български или английски.

Също така там има ли описание за работата с климатроника? Може ли изобщо да се изключва цялата винтилациона система?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Патерица от друг модел кола, примерно от Голф 5, би ли станала на 8P 2005?

От 2 месеца някъде търся патерица и няма абсолютно нищо.

 

Също така, на фаровете отзад има една черна пластмасова капачка, която затваря крушките вътре. На една от тези пластмаси ми се е счупила щипката и в момента изобщо не държи. Как мога да я намеря тази пластмаса, какъв продуктов номер има и дали изобщо се продава само тя или трябва да се купува цял фар? 

Редактирано от ipb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервна гума с джанта тип ''патерица'' от Голф 5 става на А3/8Р/.Но има различни модели-T125/70R16,T125/80R17,T125/70R18.Зависи с какви гуми и джанти е излязло от завода твоето А3/8Р/.Ако има лепенка на колоната на шофьорската врата,там пише.

Междуболтовото разстояние е 5х112,централен отвор на джантата e 57.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, ipb написа:

Също така, на фаровете отзад има една черна пластмасова капачка, която затваря крушките вътре. На една от тези пластмаси ми се е счупила щипката и в момента изобщо не държи. Как мога да я намеря тази пластмаса, какъв продуктов номер има и дали изобщо се продава само тя или трябва да се купува цял фар? 

Има 2 капака, които са различни при халогенни и ксенонови фарове, един за дългите и един за късите, ето ти ги за халогенните, номера 2 и 3, по 42 лв. без отстъпка са и 2-та капака.

a3_headlight.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех че е само 16-ка патерицата. Мойте гуми са 16. Значи би трябвало патерици 16-ки от VAG коли от това време да станат?

Капак 2 ми трябва. Ще трябва да ровя още из моргите, а ако не се намери ако трябва ще завия една рапида отгоре.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

За много години първо , живи и здрави бъдете.....Днес си купих колата , съответно и днес се регистрирах във форума , живея в Германия за момента. Взех си Audi A3 Sportback 1.4 TFSI 2009 год. , изчетох сумато и теми , но за този мотор не можах да намеря инфо , за да не ми се скарате няма да ви моля да ми казвате какво представлява , а само да ме насочите към тема , която да прочета , че предвид 10 часа четене и се чувствам изморен , а ако няма тема бъдете така любезни да ми кажете , какво ме очаква за напред, благодаря и се извинявам ако досаждам! Забравих да спомена , че съм карал само голф и рено и в ранните си години фиат и ланча , така ,че не съм запознат с марката , а именно изобщо ;) Още веднъж се извинявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...