Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

Извинявам се за предното си писание , но взех да се отчайвам , намерих каквото ми трябваше и остава да се надявам само на едно , предишния собственик да е ходил на сервиз в указания срок , че е на 145 000 км. почти и ще се вкарам във филма с веригата , ако не е оправен де , защото нямам симптоми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първо честита покупка, и със здраве да си караш колата! 

Аз бих те посъветвал като начало да си извадиш сервизната история от Ауди. Там евентуално ще може да се види как е обслужвана колата и какви ремонти са правени. Може веригата да е сменяна вече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/14/2019 at 10:39, manoleo написа:

Цитиране на предходно мнение!

Благодаря , малко ми куца немския , но сервизната книжка е налична и е в колата , ще се поразровя да видя кога е сменяна , но утре , че преди малко се прибрах , а утре съм почивка ;) Благодаря още веднъж!

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде си купил колата, но е възможно сервизната книжка да е фалшива. Ако имаш доверие на човека, от когото си купил колата тогава ок. Иначе тук във форума има колеги, които срещу скромна сума могат да ти извадят сервизната история от системата на Ауди. Предполагам и ако отидеш в официално представителство на марката също ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/14/2019 at 22:32, manoleo написа:

Цитиране на предходно мнение!

От автосалон в Германия , посочил съм къде живея в момента, но както и да е - днес я върнах и ми върнаха парите , още не я бях регистрирал и беше в гаранция.....оказа се след ровене в сервизна история , че е сменяна преди около 95 000 км. , но ми прищрака тази сутрин а и светеше чека преди да я купя - уж го бяха оправили , но ми прищрака и пак светна чека и отидох им я върнах ...... без проблем ми върнаха парите и всичко е ок , но не съм се отказал от закупуване на А3 , освен ако не ми изпадне мерцедес А клас 2016 - та ;) Това ми е "мечта" :)

 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 8/10/2016 at 19:15, venomcorp написа:

Моята е внос от Австрия и няма чекмедже по шофьорската седалка...само под пасажерската.

Имате чекмеджета под седалките??? О.о

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, и аз имам чекмедженце, а вътре далаверка...

Хах...купих аптечка когато регистрирах колата, но сега си имам две....и най-важното чекмедженце....ехааа

20190216_231159.jpg

20190216_231231.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако някой каже къде седи компресора за гуми, та да проверя дали и това имам? :hilezh:

Редактирано от Ste4kin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам за съжаление и разбрах, че стиропорчето с инструменти върху рез.гума отдолу има място за компресор и пяна, но само при някои модели. 

Друг въпрос, знае ли някой какво е това до седалката (тази до шофьора)?

SmartSelect_20190217-135520_Gallery.jpg

Редактирано от Ste4kin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещо като предпазен "улей", за да не задира релсата на седалката в мокета като се дърпа напред. При теб изглежда нещо е разместен и стои накриво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! 

Предположих, че е за това, но после като видях, че няма такова от страната на шофьора ме обзеха съмнения. Не разбирам защо няма подобно и там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! От една седмица съм горд собственик на Ауди А3 Sportback 8PA 2009 година. Колата е 1,6 бензин, старият мотор. Тези дни с интерес ще започна да чета цялата тема, защото определено ще има какво да науча. А сега имам един конкретен въпрос, относно Audi Concert, тъй като колата я взех с допълнително вграден панел, на което е сложено най-обикновен cd-player SONY. Та въпросът ми е: за какво да внимавам - конкретни размери, код на Audi concerta? Четат ли mp3 и дали има AUX вход? Набелязал съм конкретно тези три екземпляра от olx:

https://www.olx.bg/ad/audi-concert-2-cd-player-za-kola-CID360-ID7KxUr.html#b32f4a2cac

https://www.olx.bg/ad/audi-concert-2-za-a3-8p-CID360-ID7xeu6.html#b32f4a2cac

https://www.olx.bg/ad/avto-radio-s-cd-blaupunkt-audi-concert-eutt-za-audi-tt-2011g-CID360-ID7E4Aa.html#b32f4a2cac (при този е хубаво, че е от Пловдив, но дали става от Audi TT?)

 

Скоро ще нащращам снимки на моето возило. За тази една седмица мога да кажа само добри думи, обожавам я тази кола и тази марка :D Утре ще й направя пълно обслужване - масла, ремъци, водна помпа, дискове и накладки и колата я взех със продупчен радиатор, който ще се смени.

Редактирано от alexbg90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пак. Продупчен радиатор? Кой по точно радиатор? Иначе за досковете слагай Ате заедно с накладки пак Ате. И забравяш. Гледай само да са оригинални. Дисковете за 288 предните да не се учудваш. Хубаво е заедно със смяната им да си направиш профилактика на апаратите.

Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, alexbg90 написа:

А сега имам един конкретен въпрос, относно Audi Concert, тъй като колата я взех с допълнително вграден панел, на което е сложено най-обикновен cd-player SONY.

Провери хубаво сега с какви букси (фабрични, не преходни) разполага колата. Тези Audi-та може да се поръчват и без фабрична музика. Ако по някаква случайност е така, свързването на оригиналното ще ти е доооста мъка.

Преди 11 часа, alexbg90 написа:

Та въпросът ми е: за какво да внимавам - конкретни размери, код на Audi concerta? 

Размерите на всички Concert II+ за Audi 8P се идентични. Просто гледай да е за 8Р. Код може да ти предостави или продавача (ако го притежава), или може да си го закупиш от е-вау за 10 лева (Audi Radio Security Code Unlock Decode RNS-E Chorus Concert Symphony TT A3 A4 A6). 

Преди 11 часа, alexbg90 написа:

Четат ли mp3 и дали има AUX вход?

Да, четат дискове със записани MP3-ки на тях и може да се изведе AUX.

 

Преди 11 часа, alexbg90 написа:

Набелязал съм конкретно тези три екземпляра от olx:

Преди 11 часа, alexbg90 написа:

Ако не ме лъже паметта, това CD го донавръзвах след касапско свързване и имаше запоявано по пиновете (циганията на някой, да си спести 30 лева за преходна букса). Ако е то (подчертавам, че това е по спомени и те може и да ме лъжат), не ти го припоръчвам.

 

Преди 12 часа, alexbg90 написа:

Изглежда добре, а и другите обяви на този продавач са с адрес Пловдив (Каменица 1). Заслужава си да се чуеш с него.

 

Преди 12 часа, alexbg90 написа:

https://www.olx.bg/ad/avto-radio-s-cd-blaupunkt-audi-concert-eutt-za-audi-tt-2011g-CID360-ID7E4Aa.html#b32f4a2cac (при този е хубаво, че е от Пловдив, но дали става от Audi TT?)

Не, не става от ТТ. Забрави го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че при запалена кола, като пусна парно, радио, светлини, ала-бала... акумулатора се зареждал по-бързо от колкото когато всички консуматори са спрени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и благодаря на bsdnikolov за информацията. Изправен съм пред дилема - дали направо да не си сложа мултимедия или Audi concert, но това ще го измисля в движение :D

Имам още две питанки за колата (Audi A3 8PA Sportback 1,6 бензин, 102 к.с.):

1. След смяната на собствеността узнах, че в талона никъде не пише за Евро стандарта (а знам, че колата е Евро 4). На данъчните има ли друг вариант за доказване на този Евро стандарт, освен издаване на бележка от оторизиран сервиз на Ауди? 

2. При покупката на колата, автоджамбазина ми е оставил един мъъъничък акумулатор. Знаете ли какъв се води по каталог за този модел Ауди? Какви Ампери и Ампер/часове да търся? Четох по-назад в темата, че в бележката под багажника пише тази информация, затова я прикачам.

 

 

 

1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има и втори начин - централния офис в Младост, София. Там подготвянето на документа е безплатно и ти предлагат кафе. Виж това:

Тази бележка са ти двигателя, цвета и опциите. Не мисля че има нещо за амумулатора. Можеш да използваш този декодер за да ги разкодираш: цък!

(Просто ги напечатай и ги раздели с точка и запетайка: E0A;7A0;4UE и т.н.)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.6фси и по спецификации акумулаторът трябва да е 63аЧ ,а аз си сложих 74 (имаше 3г гаранция, та затова)... Не знам дали е правилно, но всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

искам да попитам на А3 2009 г. , затваряне/отваряне на стъклата от ключ(бутон) има ли го по подразбиране или е допълнителна екстра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Може ли да се изключи димера на таблото и просто да свети на макс? Да се закача към компютъра и да го премахна като функция?

Днес си взех кабел и тепърва ще го разучавам, но една от основните ми цели е тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. Взех си с-лайн броня , но е гола та ме интересуват номерата на капачето за куката и решетките за халогените. Мисля,че четох че халогените стават от др ауди ,а4 мисля? Ако някой знае къде могат да се намерят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А3 Спортбек 2004г. 2.0 140к.с. ВKD има ли проблемния шестограм на маслената помпа, или не? До колкото разбрах го има при надлъжните мотори само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...