Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

Именно тази дилема имам аз - да дам малко повече пари за оригиналните следващия път като съм при дистрибутора без да се занимавам да подбирам, поръчвам и т.н. или да взема Бош макар и на по-ниска цена с риск да съжаля, че не съм избрал "лесния" и сигурен вариант....

 

Ще го видим :) В момента съм все още с оригиналните и макар и вече да показват първи наченки на амортизация трябва да призная, че са добри!

 

Колегата е прав, че с други марки ще смениш поне 2 чифта за същитя пари, ама се напатих и то с Бош на предната кола - почнаха да скърцат и мажат месец по-късно и мерси за икономията!! Но според мен имаше нещо гнило, може би бяха старички... купих ги от Кауфланд :)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си намерих доста добра алтернатива , мойте са Валео , преди зимата почнаха да мажат , отидох в близкия магазин за авточасти взех си най качествените силиконови пера и замених старите , като цена ми излезнаха 30-тина лева перата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че наистина не само "времето е пари", ами и всяко ходене и енергия, която човек изразходва да го мисли също е пари. И ако така пестиш 10 лева вместо да вземеш и да забравиш - мерси съм, ще пи 4-5 кафета по-малко ама няма да се занимавам с глупости! Същото важи и за обикаляне по автоморги за икономия от 5 лева спрямо ново и оригинално. Пародия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че и при скъпите не знаеш как ще ти се развият нещата. Един път да попаднат боклуци, пясък, камъчета и да мине през перото и цак 70кинта на вятъра, щото перото е чао и "магистралите" по стъклото са готови. За това при чистачките си взимам по- евтинджос, пък дори и да ги сменям през 2- 3 пъти годишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с бошовски, но искам да отбележа че трябва да се внимава на автомивките. Първите 6 7 месеца нямаше ядове. Но не си е оферта по-скъпо да си вземеш, след като някой от автомивката ще ги нацепи с водоструйката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, може ли малко повече информация за 2.0 TDI 8v BMM мотора .От многото четене разбрах ,че не би трябвало да има проблем с пукане на главата и маслената помпа а със какви дюзи е очакват ли се там проблеми ?

 

PS : Колата на колегата Tsvetkov83 е идола ми за 8ПА ,само дано Цар Киро си вземе джантите по скоро :) ...

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Еденичен и Двоен дин части на номера, разлики в размери и прочие...

 

Еденичен дин + пепелник

032873225-big.jpg?r=0

032873226-big.jpg?r=0

032873312-big.jpg?r=0

 

Двоен дин + бленда под климатроника +   рафт на место пепелника

032873224-big.jpg?r=0

032873229-big.jpg?r=0

 

Разлики между двата.

032873228-big.jpg?r=0

032873227-big.jpg?r=0

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Рrefacelift 8РА крушки в стоповете. 

А крушките във фаровете? Какви са всъщност вариантите за фаровете- вградени/невградени моторчета за ел. регулация, модел крушка и други подобни.

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Поздравления за хубавата тема (убедих се че това е моята кола). Mисля да си купувам Ауди А3 8PA Sportback.

От прочетеното в темата разбрах:

  • ще гледам да е след средата на 2005, за да хвана хубавите двигатели 2.0TDI BKD.
  • номера на главата трябва да е от доло посочените.

      03G 103 308 B - oт 2005,5 до 2006,5 -> Много малка вероятност да дефектира, но все пак се е случвало!

      03G 103 308 C - от 2006,5 до 2007,5 -> Възможно най-сигурен вариант, че няма да дефектира!

  • окачването Стандартно (най-високо и най-комфортно): По подразбиране за подмоделите Ambiente и Attraction. (Как да разбера какво е? Къде да гледам?)

Колебая се дали да бъде автоматик или ръчка. Всичките автоматици на този модел ли са с DSG скоростна кутия? Какво мислите за автоматиците на този модел?

Може ли да ми препоръчате добър сервиз в който ще мога да проверят колата преди да я купя и където ще мога да бъда сигорен, че всичко с колата е ОК?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[*]окачването Стандартно (най-високо и най-комфортно): По подразбиране за подмоделите Ambiente и Attraction. (Как да разбера какво е? Къде да гледам?)

По отличителните белези за всеки подмодел или спрямо кода след "8PA" на лепенката с кодовете в багажника.

П.с.: "долУ" и "сигУрен"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колебая се дали да бъде автоматик или ръчка. Всичките автоматици на този модел ли са с DSG скоростна кутия? Какво мислите за автоматиците на този модел?

 

Тук нещо да споделите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение- автоматика ти отнема 50% от удоволствието да шофираш. Вярно по-удобно е за градско, но няма нищо по-приятно от това да сменяш скорости и да усещаш звяра под капака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си вземи автоматик - едната ти ръка е винаги свободна, както и единия крак. Несравнимо улеснение е ! Освен това S-tronic-a върви със спортен режим + че има и типтроник, който ти позволява да сменяш ръчно и да вкарваш оборотите в "лютеницата", ако толкова държиш някога да го правиш. Лично на мен никога не ми е потрябвало, само съм го пробвал 2-3 пъти от любопитство. Другото което е, че някой коли са с екстрата перца зад волана, с които сменянето на предавки отива на съвсем друго ниво.

 

Друг + е, че с автомата се превключва много по-бързо, отколкото механично правиш движението на ръка. Не се отнема от газта, не се усещат тласъци. Другото което е на Drive режим, колата става много по икономична, защото превключва на много ниски обороти (според педала естествено, но ако се кара спокойно го прави!). Аз лично на ръчните скорости, които съм карал преди, никога няма да включа 4-та на 40-50 км в час, но автоматът го прави и разликата в харча на гориво е осезаема. Лично на мен ми гори в София толкова бензин, колкото показва по книжка.

 

Лично аз съм с 2 ръце за автомата !

 

Ако нещо се прецака по скоростите... тогава винаги е гадно, независимо какво караш, но все пак е на късмет, ако си спазваш предписанията от производителя. Ако гледаш автомат - задължително провери да ли е сменяно маслото на скоростната кутия на 60 000 км., освен това не трябва да има никакви неестествени шумове и претрисания и придърпвания, както напред, така и на задна, на студен и загрял двигател.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това, което човекът иска да чуе е, че (поне на мен) не са (ми) известни масови оплаквания и проблеми с автоматиците на A3 8P.

Това казано, това е още един доста скъп компонент в колата, който потенциално особено при голям пробег може да почне да се обажда (както всеки друг) и тогава става лошо.

 

Всичко останало е субективно и въпрос на предпочитание и опит/стил, също както темата бензин/дизел. Аз също съм привърженик на ръчната скоростна, тъй като обичам да имам пряк контрол над автомобила, а не някой да решава вместо мен коя скорост е подходяща и да ритам и чакам да се осъзнае, че всъщност искам друго. Но дискусия е напълно излишна - въпрос на навици, опит, стил на шофиране и вкус. И двете имат своите предимства и недостатъци. 

 

Lagos - така както подхождаш обаче, все едно ще поръчваш нова кола по каталог и можеш да избираш всяко нещо, няма никога да намериш автомобил... Съсредоточи се върху главните параметри и нещата, които за теб не подлежат на компромис, защото все с нещо ще се наложи да направиш компромис. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за ръчка. Не си спомням да съм карал автомат, който да се приближава до реакцията която очаквам от него, при различните степени на подаване на газ. Предпочитам да си имам личен контрол. Не че съм против автомата, но бих карал автомат само на голяма кола. Ако искаш да ти е по- мързеливо, взимай автомат, но внимателно при избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това, което човекът иска да чуе е, че (поне на мен) не са (ми) известни масови оплаквания и проблеми с автоматиците на A3 8P.

Това казано, това е още един доста скъп компонент в колата, който потенциално особено при голям пробег може да почне да се обажда (както всеки друг) и тогава става лошо.

 

Всичко останало е субективно и въпрос на предпочитание и опит/стил, също както темата бензин/дизел. Аз също съм привърженик на ръчната скоростна, тъй като обичам да имам пряк контрол над автомобила, а не някой да решава вместо мен коя скорост е подходяща и да ритам и чакам да се осъзнае, че всъщност искам друго. Но дискусия е напълно излишна - въпрос на навици, опит, стил на шофиране и вкус. И двете имат своите предимства и недостатъци. 

 

Lagos - така както подхождаш обаче, все едно ще поръчваш нова кола по каталог и можеш да избираш всяко нещо, няма никога да намериш автомобил... Съсредоточи се върху главните параметри и нещата, които за теб не подлежат на компромис, защото все с нещо ще се наложи да направиш компромис. 

Благодаря ви момчета ! Moonland това исках да чуя дали са проблемни, защото мултотрониците на А4 са много зле. Клоня към автоматик, защото много съм ръчкал искам да ми е мързеливо :) Иначе да всискателен съм искам да е с по тесния волан (дето има 3 лъча не 4), да е с оригинално СD независимо какво ще е, джантите също да са оригиналните на ауди. И още нещо, че не съм сигорен всички автоматици на този модел ли са DSG?

Ако не намеря читав автомат ще взема ръчка. Ако се сещате още нещо, което се сещате, че трябва да съобразя казвайте.

Относно двигателя ако взема 2006 година 2.0 TDI малко верятно да е проблемен нали ? 

Редактирано от Lagos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми винаги може да има в една кола особено когато е 2-ра ръка , но големите фабрични дефекти са изчистени след 2005 година ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sc00by уточнявай обаче, че това важи конкретно и само за 2.0 TDI 140PS, като и това е 90% вярно (най-сигурен от към глави си е CR варианта!) ;) През 2005 има фабрични болежки за други двигатели, които дори още на са се родили, камо ли изчистени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, на мен ми е ясно, поясних понеже не само ти, аз и колегата четем тая тема - утре някой ще отвори, прочете твоето мнение без да прави връзка с предисторията и ще бъде подведен от обобщението, макар и неумишлено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това влиза шестограма на маслената помпа, така че изчистването на проблема с главите не е достатъчен! При 170 коньовия пък са Siemens дюзите... CR (от 2008) е най сигурен, докато помпата, която е на стойноста на дюзите не почне да дава ядове. Нищо не може да се обобщава за сигурно при използван над 5- 6 годишен автомобил с фабрични дефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...