Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами може би в началото миришеха на гума но да кажем първата седмица.

Не помня вече. Ще снимам после.

Редактирано от Тома
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете хора къде точно е хваната кората на субуфера в багажника. Свалил съм вече средната, но тази в ляво не мога. Знам че трябва да има болт някъде но не го виждам къде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Къде може да се прочете малко повече за този двигател: 2.0 TFSI 200 PS (147 kW; 197 hp) @5100–6000 ? Или някой да сподели малко повече информация дали има познати проблеми и т.н.? 

 

Иначе в съответния раздел съм пуснал една обява на а3 8па, която ми е доста интересна, ако някой иска и има време, може да я погледне и да сподели менение.

Редактирано от suum cuique
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз карам 8PA 2.0TFSI Quattro Sportback. Колата я карам вече година, купих я на 217 000км. от частно лице в Германия. Да ти кажа засега единствения "проблем", ако може така да се нарече, на този двигател е че харчи масло - за 8 000 км съм долял около 2 литра. Иначе не съм имал никакви проблеми, но от сега ти казвам да не очакваш нисък разход. При спокойно каране градско ми харчи 12.5, при нормалното ми каране градско харчи 14-15 , извънградско ако си се кротнал харчи 8.5 - 9, ако я стъпваш отива нагоре. Единственото нещо което ми е било като проблем и то не е част от двигателя е прословутия DIverter Valve или така наречения на български възвръщателен клапан (май-така беше). Оригиналните дето са ги слагали 2006-та година са калпави и им се къса мембраната, съответно турбината ми не надуваше до нужното налягане и вървеше като атмосферка. Смяна на клапана с нов (при който проблема с дизайна е отстранен) ми излезе 80-тина лева и колата полетя. Лично аз други проблеми не съм имал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът не ми пречи, това с маслото не ми допада много, но не е болка за умиране. Имаш ли представа дали при моделите от 2005 има проблем с този клапан или не, т.е. да знам дали да го сменям отначало? И ако не е тайна, защо си продаваш твоята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово TFSI двигателите консумират масло и това е напълно в рамките на нормалното.

А проблемът с клапанът при 2.0 TFSI го има със сигурност и при МГ2005, освен ако преждевременно не е сменен с по-новия, което не е изключено. 

2.0 TFSI е жадничък за гориво, освен това изисква 98 гориво (този от 2005-та) иначе няма какво да те притеснява конкретно в него като масова болежка извън типичното за всички FSI двигатели насъбиране на нагар по клапаните (и извън въпросния клапан, но това е дреболия).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си се трупа неизбежно, като интензитетът зависи единствено от качеството на горивото и маслото, което ползваш.... Не е фатален, просто може да доведе плавно до неоптимален разход и мощност. Може да се "установи" с ендоскоп, почистването е или чрез метод на "Беди", или чрез отваряне на двигателя и механично почистване. С 2 думи и тук най-добрият съвет е да избягваш покупка на кола на несигурен или голям пробег... Нещата не са каквито баха преди 10 или 20 години. Вече никой не прави коли с издръжливост 500 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за нагар моята не съм я проверявал, въпреки че се каня от около половин година :) Иначе я пуснах за продажба защото по едно време се бях зарибил да си купя 2.0 TDI и да го ремапна с оглед да не съм основния спонсор на бензиностанции ЕКО :D Ама като гледам цената на горивата и ми минава мерака да я продавам ;) Иначе съм си доста доволен, двигателя според мен е доста читав пък и от към динамика за това купе е супер (като имаш предвид че купето не е леко - дават го около 1500кг. по книга). Само съвета ми е, ако не си свикнал с по-твърдо окачване, не си взимай S-line че е яко друсане по нашите пътища :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей писа такива работи, че ще получиш лично, как може да заменяш  2.0 TFSI за  2.0 TDI  :hilezh:  

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FSI са големи пияници. При 1.6 трябва да карам като бабичка по магистралата за да я сваля до 6 на 100... Като я настъпя с 150-160 и качва на 10+ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушки стопове Sportback Facelift

 

В продължение на поднесената от колегата Tsvetkov83 информация за крушките в стоповете на Sportback от преди Facelift, ето и липсващата аналогична информация за Facelift стоповете:

 

Крушките реално са същите с изключение на мигача (който изисква жълта крушка) и това, че вече няма крушки за габаритите. Ето списъка:

 

Стоп: P21W (по 2 от всяка страна)

Мигач: PY24W

Заден фар: W16W

Задни светлини за мъгла: H21W

Осветление на задния номер: C5W

 

Oригиналните (от завода) крушки в стоповете са Philips.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аудио Системи в A3 8P(A)

 

Една тема, за която липсва по-подробна и систематизирана информация.

Забележка: подчертавам, че долната информация е фокусирана върху акустичните особености на 5-те системи, а не върху различните версии и поколения касетофони. По тази причина и навигационните системи са умишлено пропуснати. Аудио системите (погледнати от акустична гледна точка) не се променят нито във времето, нито в зависимост от еволюцията на даден касетофон. Споменал съм единствено характеристики на касетофоните, които считам за релевантни по един или друг начин за акустиката и възпроизвеждането на звук.

 

За A3 8P(A) съществуват общо 5 аудио системи. Подреждам ги спрямо качествата им (и съответно цената им):

 

Chorus (Използвам възможността да поясня, че се произнася "кхоръс" (англ.) или "корус" (нем.), но не и  "чорус"!)

  • Касетофон Chorus
  • Единичен CD-player* (* - важи само за Double DIN версията - Chorus II+; при Single DIN (Concert II) - касетен дек)
  • Пасивна функция за увеличаване на силата на звука спрямо околния шум в движение
  • Антенна диверсия
  • 4 пасивни говорителя (отпред)* (* - важи само за Double DIN версията - Chorus II+; при Single DIN (Concert II) - 10 като при Concert)
  • Обща мощност - 40W

Concert

  • Касетофон Concert
  • Единичен CD-player четящ mp3* (* - важи само за Double DIN версията - Concert II+)
  • Пасивна функция за увеличаване на силата на звука спрямо околния шум в движение
  • Антенна диверсия
  • Опционален AUX вход за външни устройства
  • 10 говорителя, в т.ч. централен говорител и събууфер
  • Усилвател (вграден в събууфера)
  • Обща мощност - 140W

 

Symphony

 

Като Concert с изключение на следните:

  • Касетофон Symphony
  • Вграден CD-changer (6 CD-та) четящ mp3* (* - важи само за Double DIN версията - Symphony II+)

 

Bose

 

В комбинация с Concert или Symphony касетофон и съответните произтичащи от тях особености

  • Активна функция за увеличаване на силата на звука спрямо околния шум
  • 10 BOSE говорителя, в т.ч. централен говорител и събууфер Bose Richbass®
  • 6-канален BOSE дигитален усилвател / DSP
  • Обща мощност - 222W
  • BOSE баджове на решетките на говорителите на предните врати

 

Audi Sound Plus (Alpine)

  • Предлага се едва от около началото на 2012 като опция от завода за новопоръчани автомобили, но също и като Retrofit комплект за A3 8P(А) 2005-2013 
  • В комбинация с Chorus, Concert или Symphony касетофон и съответните произтичащи от тях особености, но не като ъпгрейд на BOSE.
  • Пасивна функция за увеличаване на силата на звука спрямо околния шум в движение
  • Alpine акустични компоненти
  • Надгражда оригиналната инсталация използвайки част от компонентите (при Concert/Symphony)
  • Предварителна акустична калибровка според купето плюс "забавяне" на звуковите вълни с цел "виртуална сцена" за слушателя
  • 9 говорителя (при Concert / Symphony), в т.ч. Alpine събууфер 
  • 8-канален Alpine хибриден дигитален усилвател / DSP
  • Обща мощност - 300W
  • Допълнително обезшумяване на купетo
  • Копче за включване/изключване на системата
  • Audi Sound Plus баджове на решетките на говорителите на предните врати
Редактирано от Moonland
Коригирана техническа информация за Bose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу, уоу, уоу.

Много не съм съгласен с теб. Първо, радиата ги групирай отделно от звуковите системи. Второ, радиата са 6:

- Chorus II (касетка, единичен DIN)

- Concert II (CD, единичен DIN)

- Symphony II (CD +касетка, двоен DIN)

- Chorus II+ (CD, двоен DIN)

- Concert II+ (CD, MP3, двоен DIN)

- Symphony II+ (CD, MP3, 6 диска CD changer, двоен DIN)

Оставям на теб да им напишеш пълните характеристики (може и снимки да постнеш). Аз не мога, че пиша от телефона (за което се извинявам и за правописните грешки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих, че става ясно, но ще уточня (и се връщам и назад да го направя) - постът не е фокусиран върху касетофоните, а върху озвучението от акустична гледна точка и нещата релевантни за това! В противен случай трябва да включим и навигациите, а не е това идеята, за това и умишлено не ги споменавам. Различните касетофони споменавам бегло единствено във връзка с аудио системите, тъй като са неизменен елемент от тях и има акустични особености, които произтичат от тях.

 

Разбира се има място и за подобен пост фокусиран вече само върху самите касетофони и си добре дошъл да го оформиш  :)

Назад в темата единствено RNS-E е описан в подробности. 

Идеята е, че независимо дали касетофонът е Concert II или Concert II+, озвучението не се променя и всичко написано в моя пост е напълно валидно и за двете (с единствената забележка за mp3). Ако виждаш нещо в поста ми, което не е вярно спрямо поколението касетофон ме поправи, но BOSE-то си е BOSE, Concert-a си е Concert (пад подчертавам - от акустична гледна точка!), Chorus-a си е Chorus и т.н. Надявам се вече си "много съгласен" с мен ;)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава не виждам смисъл да даваш характеристиките само на избрано от теб радио от всеки клас. Или само казваш че има 3 класа (Chorus, Concert и Symphony) или описваш всички. Така създаваш заблуда, че радиата (не навигациите) са само три модела!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето - ти уточни за тези, на които не им стане ясно очевидното от самия пост. :top:

И допълнително добавих и пояснение в уводната част и сега вече всичко е точно.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нанесох корекция в поста за аудио-системите, а именно пояснение, че при Chorus II (Single DIN) говорителите са 10, както при Concert.

За съжаление обаче не съм напълно убеден в тази информация... 

Бих помолил колега, който има Chorus II в А3 8P или надежден източник за тази информация да потвърди или коригира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Първо ви поздравявам за времето което сте отделили да опишете всичко така добре  :flehan: 
Предстои ми покупка на обсъждания модел (2007г-2010г.) Относно двигателите се орентирах, но за скоростните кутии не намирам нищо структурирано, както повечете постове тук.Много ще съм благодарен за такава информация. :zustimm: 
Благодаря : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...