Jump to content

Обща информация за модела 8P/8PA (2003-2013)


Tsvetkov83

Recommended Posts

Благодаря за отговора ще бъде полезен, но ме интересува как са като комбинации с моторите от към здравина, ефективност, надеждност.Чета из форума за някой модели с конкретни мотор/кутия които са тотално недоразумение...та в този контекст има ли и тук такива, респективно коя комбинация е най-сполучлива...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 517
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно за A3 8P лично аз не съм чувал да има "тотално недоразумение". Може би си чел нещо за Мултитрониците при други модели на марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма недоразумения.

Недоразумение би било ако очакваш който и да е автоматик по света да е по-надежден от ръчна скоростна кутия. Както всяко едно по-сложно нещо сравнено с по-просто - автоматиците имат по-кратък живот от ръчните скоростни кутии и ако се наложи ремонт - сумите са солени. 

 

Или с 2 думи: ако купуваш кола на малко и реален пробег - не бих го мислил. Ако обаче търсиш тънко без значение какво пише на таблото и кой го е написал - може би не най-добрата идея.

 

Останалото вече е въпрос на предпочитание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да визирах съвсем други модели, инак съм наясно как стоят нещата с автоматиците, вече съм обгрижвал моя(от подписа) в различни направления, просто ми беше интересно дали има някои вариант тип "мултитрониците" както е написал колегата.Иначе пропуснах в предния пост, но количката ще я кара половинка(с малко, да не казвам без опит), предимно градско(София).Когато се спра на конкретна обява и събера инфо може пак се допитам.Благодаря и поздрави  :zustimm:

Редактирано от EntireWorld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха....благодаря...един дерт по-малко B).И понеже ме е хванала вълната....Мислех още като си и взех да и сменя всички флуиди,но се оказа че съм с електроусилвател на волана...не хидравлика...Та при всичките разновидности на модела ли е така ( TSi...FSI....TDI...2.0...1.9...) или има и такива с хидравлика????И има ли някаква по-специална подръжка ( грижа ) този електроусилвател...сменя ли се нещо...консуматив някакъв???

Редактирано от venomcorp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

По-високо от стандартното, допълнителна защита под двигателя и по каросерията отдолу.

За съжаление не са ми известни подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно...благодаря за отговора.Иначе това за скороста е вярно.Аз съм с BGU 1.6I ...Наскоро реших да направя тест на максималната скорост.На километража стрелката удари 200,но на GPS повече от 183 не показа....Реално скоростта можеше да се увеличи още,но реших повече от тази граница да не преминавам...все пак това си е доста висока скорост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкартерната защита при VW е направена от гума,пластмаса,метална мрежа и плочки с цел гъвкавост и еластичност при удар отдолу.

Много добре са я измислили,аз съм доволен.

При Ауди мисляче е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, споделям и аз един ценен ресурс - в този сайт има доста информация по електрониката на автомобила:

 

http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_12202.html

 

A97-10215.jpg

Редактирано от go0ogo0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено полезен сайт!  :zustimm:

Единственото искам да обърна внимание, че информацията там не разграничава МодлГодини и съответните разлики в електрониката и е до голяма степен валидна единствено до Фейслифта на модела! Някои неща след фейслифта са по-различни! Имайте го предвид преди да пипате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам сайта от около 9-10 месеца и съм забелязал, че за доста от модулите има разграничение МГ. При Instruments например, се разглеждат година по година. Но, това което е постнал колегата е за Central Electric low line, няма за high или фейс. Но аз, елементарно си допълвам инфото с ELSA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах няколко конкретни неща, които знам как са и при преди FL и след и установих, че са представени само за преди. За това просто обръщам внимание сайта да се ползва с едно на ум, особено за коли след FL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде схема - списък с предпазителите и релетата в отделението на двигателя до акумулатора? :)

Редактирано от go0ogo0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите там са поне два, т.е. има няколко различни табла с бушони на това място отново спрямо МоделГодината, но го оставям на bsdnikolov да ги опише, това е в неговия ресор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако си позволя да предположа, че колата ти е с това табло:

 

Screen_Shot656.png

 

 

 

Screen_Shot657.png

Screen_Shot658.png

Screen_Shot659.png

Screen_Shot660.png

Screen_Shot661.png

 

 

Screen_Shot662.png

Screen_Shot663.png

Screen_Shot664.png

 

 

Screen_Shot665.png

Screen_Shot666.png

Screen_Shot667.png

Screen_Shot668.png

Screen_Shot669.png

Screen_Shot670.png

 

 
Ето и бушоните на втория вид табло:
 
Screen_Shot655.png
 
Screen_Shot671.png
 
Screen_Shot672.png
Screen_Shot673.png
Screen_Shot674.png
 
 
 
Screen_Shot675.png
Screen_Shot676.png
Screen_Shot677.png
Screen_Shot678.png
Screen_Shot679.png
Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Лек пост от скука  :hilezh: . Не бях сигурен дали тук му е мястото, но така или иначе ако е в нова тема до месец - два ще потъне на 2-ра 3-та страница и новобранците няма да го видят.

 

Правилен (разбирайте фабричен) реглаж на пръскалките:

 

Screen_Shot743.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната пръскалка няма реглаж. Там има две фиксирани струи. Ако имаш проблем с нея, почисти си хубаво дюзите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато съм на баир нагоре, част от струята от задната пръскачка отива на предното ми стъкло, което според мен си е чиста екстра! Иначе лесно ли се местят пръскалките ? Предполагам с игла? Има ли схема и за предни пръскачки с 3 струи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...