Jump to content

Дневни светлини на А4 Б6


Ivan Gatev

Recommended Posts

Здравейте колеги. Доста четох из форума как да си включа фаровете да се пускат автоматично, и след като го направих се оказа, че при моята кола се пуска само габарита. Явно така са решени дневните светлини при моя автомобил. Лошото е че светлината е много слаба. Купих си диодни крушки с 9 диода , но още ми се струва слаба светлината. Ако има някои които е намерил достатъчно силни крушки за габарита, че да стават за дневни светлини и опит с полицията, моля да го сподели.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги забравих да напиша че колата е с ксенон, който е слаган допълнително. Може ли това да е причината да не мога да включа дневните светлини на късите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами през ваг ком,влизаш в централ електр. канал 09,и там не си спомням на коя държава се променяше,но ще пробваш и ще видиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато модула Централна Електроника завършва с буква С накрая, няма следене за изгоряла лампа и НЯМА функция дневни светлини. При кодировка за дневни светлини се включват само габарити!

 

Когато модула Централна Електроника завършва с буква Е накрая, следи за изгоряла лампа и ИМА функция дневни светлини. При кодировка за дневни светлини се включват габарити плюс къси светлини - все едно ключа е оставен на положение "фарове"

 

Проблема е, че на практика е много сложно да се премине от единия към другия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Явно така ще си я карам. А някакви по силни крушки за габаритите да ги ползвам за дневни светлини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те спрат полицаи ще те глобят защото трябва да имаш и габарити и дневни светлини. Можеш да си сложиш би-ксенонова лупа във фара за късите светлини - така ще имаш къси и дълги в него. После на свободния вече фар на дългите светлини слагаш една LED крушка и ги ползваш за дневни светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив! Всички автомобили, които имат дневни светлини, нямат габаритни светлини, а дневните светлини играят ролята на габарити, като намалят интензитета си на светене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

babatonka---Нещо не разбрах.

Имат габаритни светлини,имат и дневни светлини,имат и ксенонови светлини.

 

 

 

Поправка-за В7 съм писал!

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив! Всички автомобили, които имат дневни светлини, нямат габаритни светлини, а дневните светлини играят ролята на габарити, като намалят интензитета си на светене.

това не е вярно

IMG_7353Large.jpg

YELLOW ARROW: Bi-Xenon - Bulb Type = D1S

GREEN ARROW: Turn Signal - Bulb Type = 1156 (12V 21W)

BLACK ARROW: DRL (Day Time Runing Light): Bulb Type = 1156 (12V 21W)

RED ARROW: City Light - Bulb type = 158,168,194 (12V 5W)

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/408980-Audi-Headlights-Comprehension-Guide

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам колегата искаше да каже,че някои имат само дневни светлини,без да светят габарити,табло и т.н а като вкл.габарити дневните светлини изгасват.В закона е написано "дневни светлини или ако автомобила няма такива - къси светлини",никъде не е упоменато да светят габарити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така е,на дневни светлини габарита не свети,за пример вижте някое Ауди с фабрични такива,когато диодите светят,отзад габарита не свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си реших проблема с DRL модул, Преди да сложа ксенон го ползвах да ми светват късите и габарита с плавен старт за да пази крушките. Обаче като сложих ксенон, не ми се караше на къси през деня и затова преместих модула да светва дългите на 20% и съм доволен. Отделно си го програмирам зимата си пускам и габаритите за да ми свети таблото. При облачни дни е по приятно. А лятото карам без габарит. Има и други екстри модула ама стига съм му правил реклама. Като цяло не е лош вариант за Б6, при Б7 става по добре със оригиналния фар за дневни светлини, но той си е цифра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobu, изненадах се. Аз наистина имах предвид, че автомобил, оборудван фабрично с дневни светлини, не трябва да разполага с отделни габаритни светлини. Действително в нормите за оборудване на автомобил с дневни светлини към днешна дата е забранено автомобилът да има отделно физически съществуващи дневна светлина и габаритна светлина. Просто дневната светлина играе роля на габаритна светлина, работейки с намалена сила на светлината, когато се включи съответния режим от лостчето или когато са пуснати късите светлини(справка- Дачия, Фолксваген дори с халогенните дневни светлини(т.е. с халогенна крушка) и Ауди, Мерцедес, БМВ, които пък имат LED дневни светлини). Очевидно към момента, в който А4 B7 се е произвеждал, не е имало конкретна нормативна база.
Eто и как трябва да бъдат инсталирани правилно(поне според мен и според човека в клипчето) дневни светлини на Филипс, ако ги слагате допълнително-

(моментът, в който се махат габаритните крушки, за да се спази законът- 4:33). Редактирано от babatonka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobu, изненадах се. Аз наистина имах предвид, че автомобил, оборудван фабрично с дневни светлини, не трябва да разполага с отделни габаритни светлини. Действително в нормите за оборудване на автомобил с дневни светлини към днешна дата е забранено автомобилът да има отделно физически съществуващи дневна светлина и габаритна светлина.Очевидно към момента, в който А4 B7 се е произвеждал, не е имало конкретна нормативна база.

Ти искаш да кажеш,че на A4/В7/ фаровете с заводски DRL са забранени.

Ами на A6/4F/,пак с заводски DRL какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Да си призная грешката от недочитане! Всъщност изискването е да не работят габаритните светлини, докато работят дневните светлини и обратно, но не видях в действителност забрана да си има физически отделно крушка за габарит и крушка(LED) за дневни светлини (според ECE Regulation 48). В по-новите автомобили явно дневните светлини се използват и за габаритни(като при превключване на габаритни светлина всъщност лампата (LED-а) , която изпълнява функцията на Дневни светлини, преминава в режим на по-слабо светене и така вече изпълнява ролята на габарит.) Явно човекът в клипчето премахва фабричните габаритни светлини на автомобила, защото DRL-а на Филипс, който поставя, може да изпълнява функцията на габарит(т.е. да свети с намален интезитет на светлината). И, ако запази и фабричните си габарити, би нарушил закона да няма дублаж- дневни светлини и отделно фабричните габарити, когато превключи в режим "габарити" или "къси".   Както и да е. Малко безсмислен труд кипи в тоя спор. Съмнявам се някой да направи проблем за това.

Редактирано от babatonka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те,щото на два-три пъти куките ми се изправят на пръсти да махат със слънчогледа.

Да ги вида какво ще кажат за заводски DRL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@babatonka:

Не знам дали обръщаш внимание нашия ЗДВП какво казва, но задължително трябва да имаш габарит отделно без значение дали имаш дневни светлини или не. Т.е. ако имаш фабрично дневни светлини си имаш и фабрично отделна крушка за габарита. При каране на дневни светлини отпред габарита не свети, но е допустимо да светят задните габарити. Аз лично зимата си кодирам дневните светлини да ми светят заедно с габарита отзад, а лятото оставям да светят само дневните светлини отпред (без габаритите отзад). Това е заводско положение. Не съм виждал досега на Ауди с оригинален фар за дневни светлини да няма отделна крушка за габарит - т.е. без значение какъв е фара винаги има отделна крушка за габарит.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobu....пита предния колега:

 

@babatonka

 Покажи някоя кола с фабрични дневни светлини, която да няма габарит... ? ;]

 

 

Под някоя кола разбирам не само б6/б7 ?! Част от Вас искат да кажат, че вс коли с фабрични DRL имат и отделен габарит и за тва писах б8, щот съм почти сиг че няма пък и се сещам и за др коли.. или ще продължите да  намирате с к'во да се заядете...

 

Към колегата tonko2.0T (това е от преди няколко поста писано от теб):

 

Ти искаш да кажеш,че на A4/В7/ фаровете с заводски DRL са забранени.

Ами на A6/4F/,пак с заводски DRL какви са.

 

...сега да напиша ли темата е за б6/б7, а не за а6 4ф??

Редактирано от xaxaxaxaxaxa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...