Jump to content

Проблем който никой не може и не знае как да реши...моля за помощ !!!


svilen simeonov12

Recommended Posts

Имам Ауди А3,2008 год,2.0 Дизел,170 коня.колата тресе на  определени моменти.Най много се усеща когато колата е от 4 към 5 скорост и от 5 към 6 скорост.Историята на проблема-колата е купувана от чужбина, първите 3-4 месеца колата нямаше проблеми.След това направо както я карах,спря.Оказа се че са за смяна 2 дюзи.Сменихме ги,колата се оправи.След месец пак почна да тресе,казаха и другите дюзи са за смяна,сменихме ги.След смяната на 4 дюзи проблема остана.Смяната беше направена в  АУДИ.Сменяхме вътрешни карета,маховик,от нищо нямаше полза.Последно казаха,скоростна кутия....моля за съвети и мнения

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите са пословични за този двигател. Иначе все пак би ли описал проблема малко по-подробно... какво ще рече "тресе" и какво ще рече от 4-та към 5-та скорост, т.е. при самата смяна на скорост или при подаване на газ или при отпускане на газ... колко време тресе, как тресе... поема ли газ !?

Регистрира ли грешки в паметта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията ръчна ли е? Гумите и джантите проверявахте ли ги? Смени 4-гуми и джантите с друга А3-ка и пробвай дали тресе така? Явно, че се появява при по висока скорост, а при по ниска липсва ли, проявява ли се?  Щом си от Варна, директно отиди в Гюнтер Сервиз до Свободния университет и търси Самито, той ще ти реши проблемите!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да започна с това, че колата е с автоматична скоростна кутия, 178 000км. Започва да се тресе цялата (все едно си стъпил на нарязан асвалт) когато има наклон нагоре скоростта е около 100км/ч и се подава газ за да да ускори, обикновено е на 5 или 6 предавка, тресе около 5-6 секунди набираки скорост и заработва нормално. Не съм забелязал да глъхне двигателя, винаги при гореописаните обстоятелства се проявява това разтрисане, мисля че и не ускорява както трябва за тези няколко секунди. Пробвах и да разменя гумите, но и от това не се повлия. От Ауди искат да сменя скоростната кутия и смятат, че това ще реши проблема, но не предлагат смяна на части по нея а само цял комплект за 8600лв с връщане на старата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховик,сменяхме го,и нестава пак...ако е от скоростната кутия...можели да се ремонтира..или трябва изцяло нова..

Редактирано от svilen simeonov12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с тия от Audi повече, очевидно е, че нямат никакъв мерак да ти помогнат, ами искат да ти вземат паричките и една след друга измислят малоумни причини за тоя проблем. След като си сменил и маховика, аз съм почти 100% убеден, че проблема не е в кутията. И след всички безсмислени вложения до тук, накрая ще се окаже някой тампон около кутията или нещо извън двигателното задвижване! А ако дадеш 8600 и им върнеш старата кутия, ще си помисля че си ... или имаш доста свободни пари за пилеене! Все пак ако си решил и това да пробваш, по добре се свържи gogotzanovsf, който се занимава с http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=144986 и цената ще ти е повече от 2- но надолу. Ремонт на DSG потърси в нета, както и подобен на твоя проблем в чуждите форуми, да видиш какво ще ти кажат.

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в скоростната кутия/поне така казаха хората които поправят във Варна кутиите/.Постоянно дава грешка на 3 цилиндър,казаха че можело да не е от самата дюза а от компресията.Тампоните ги проверяваха,казаха че са добре,но не знам на кой да вярвам.След малко пак съм в Ауди,да разговарям с тях защото казаха че гаранцията ще падне ако някой пак вади и сменя местата на дюзите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в Ауди,те продължават да упорстват и твърдят,че проблема е от скоростната кутия.Отделно,не искат никой друг да пипа дюзите защото са слагани по определен начин.Ясно е,че не е скоростна кутия,но как да закарам колата на друго място,като за да видят компресията,трябва да пипат дюзите..луда работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ходих в Ауди,те продължават да упорстват и твърдят,че проблема е от скоростната кутия.

Колега аз не мога да ти реша проблема,но както са писали колегите преди мен зарежи ги тези от Ауди,сменил си карета,маховик сега искат смяна на скоростната кутия..или като едно време когато си карах колите по оторизираните сервизи негласното мото беше"сменявай докато клиента издържи",това виждам в твоя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Цоков съм ходил,не се реши проблема.Ходя в Ауди,защото съм купил 4 дюзи и са в гаранция.Последно колата беше при едни момчета,замерваха всички кабели,няма проблеми.Може да се окаже,че колата има 2 проблема.Една от дюзите със сигурност е дефектна,защото взехме от морга,заменихме дюзата и колата на място спря да тресе,работи на 4 цилиндъра.Остана обаче тресенето на 4,5,6 скорост.В ауди е сега колата за да и сменят 1 дюза.Сагата продължава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за двигателя нещо не ти ли каза?Колега ти колко дюзи си сменил до сега до колкото разбирам 4 или бъркам,ти с какво гориво караш,горивен филтър сменявал ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше така.Едвам се прибрах от Германия.Смених вътрешните карета и се оправи.Проблемът беше като набира и м-у 1700 и 2200 оборота.Сега имам ресене само на ниските предавки и утре ще гледаме кардана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховик на 1000%

Продал съм 4ри от началото на годината точно за такива с такъв проблем.

Четох, че си го сменил, но... зависи какъв сте сложили, сменихте ли болтовете, ъпдейт на кутията..

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменени са 4 дюзи...от ауди..1 дюза даваше дефект..смениха я...сега пак дюза дава грешка..от ауди казаха,че уплатненията се развалили и сега чакат нови...сменяме места на дюзите и проблема се мести...вътрешни карета сменихме..проблема остана..маховика беше на Лук...всички филтри са сменени...гориво от Еко и Ром...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...