Jump to content

Проблем който никой не може и не знае как да реши...моля за помощ !!!


svilen simeonov12

Recommended Posts

Явно имаш проблем в мотора,10 дюзи са ти сменили и проблема не ти е решен там до колкото знам само с оригинални нови части работят не вярвам проблема да е в дюзите,поне аз така си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес се обадиха от ауди и казаха,че за тях проблема на дюзите идвал от нафтата.Колата се зережда само на Еко.Взеха нафта от резервоара и горивния филтър.Цвета на нафтата е почти черен.Отидохме в бензиностанцията и от там казаха,че цвета не е нормален.Утре ще чистят резервора и цялата система,ще слагат нов горивен филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За т'ва като отидеш и кажеш "ма ако аз го платя и не се оправи к'во праиме", ти вдигнат рамене и ти кажат "ми остава си за тебе, няма ние да го плащаме" и "пробваме следващото" им цепиш една гоуема мАйна и търсиш човек, който има достатъчен инвентар за тестове, така че проба- грешката да е безплатна!!! С такива нещастници (вкл офиц. представители) дето предполагат/ заключават какъв е проблема и те карат да набиеш пари за нема нищо аз не се занимавам. При тях само за неква диагностика (ако съвсем никой не може да прочете нещо) и марш с диагнозата към некой кадърен! Ама те за това продължават да съществуват такива фирми/ тЕрикати... Балами по път и над път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де от ЕКО само това ли ти казаха,че не е нормален цветът на горивото няма ли да си правят анализ на горовито и да ти изплатят обезщетение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те от ЕКО може да са казали, че не е нормален, ма никой не ти казва дали са съгласни, че това е тяхно гориво... Това, че ти го прави само на високи предавки и скорост говори само за дисбаланс някъде по силовото предаване. Всички карета и полуоски ли смени?

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да започна с това, че колата е с автоматична скоростна кутия, 178 000км. Започва да се тресе цялата (все едно си стъпил на нарязан асвалт) когато има наклон нагоре скоростта е около 100км/ч и се подава газ за да да ускори, обикновено е на 5 или 6 предавка, тресе около 5-6 секунди набираки скорост и заработва нормално. Не съм забелязал да глъхне двигателя, винаги при гореописаните обстоятелства се проявява това разтрисане, мисля че и не ускорява както трябва за тези няколко секунди. Пробвах и да разменя гумите, но и от това не се повлия. От Ауди искат да сменя скоростната кутия и смятат, че това ще реши проблема, но не предлагат смяна на части по нея а само цял комплект за 8600лв с връщане на старата. 

колега защо не опиташ,преди всички ремонти,при скорост от 100км/ч да караш на 4-та предавка и да подаваш газ и към 130км/ч да превключиш на 5-та скорост.пробвай и пиши...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата сега е в Ауди..чакаме утре да кажат от Еко какво правим.Еко си имат процедура и бяха добронамерени.От Ауди чакат становището на Еко,защото според тах дюзите дефектират от горивото.Колата се зарежда само в Еко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Излезе становището на Еко,горивото им било перфектно :))).Заредили са същия ден 111 коли дизел и само мойта била с дефект.Друго не съм очаквал.От ауди ще сменят дефектната дюза,но преди това искат на колата да и се почисти горивната система и смяна на горивен филтър.Утре това  ще се прави.Петък ще я сменят.Колата-трактор :))) днес като я взехме,работеше на 3 цилиндъра.Прекъсвва и тресе.Сагата продължава...

Редактирано от svilen simeonov12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай нафтата на ОМВ, чувал съм, че е най-читавата. Имам познат в Еко и ми е казвал, че бензина им става, но дизела е пълен боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, аз пък съм чувал точно обратното: Еко- супер нафта и ок бензин, ОМВ- ок нафта, ок бензин. Аз зареждам нафта основно на Еко и пали, не пуши, работи, ускорява и харчи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ Варна до Гранд Мол - НЕ !

Няколко пъти съм зареждал там.. и количеството което сипват не е това за което плащаш...

Те май всички вече станаха така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не почваме тук темата за горивата и кой от къде налива... Аз съм доволен от Еко и Газтрейд напоследък, пък черната нафта на колегата как се е озовала там- мистерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смениха дюзота...колата вчера работеше добре.Не смея да пиша нищо повече...трябва да се покара повече време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...