Jump to content

Проблем с парктроник


Auto_Tex

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От няколко дни предния парктоник ми прави проблеми,бутона на таблото ми мига,чува се звуков сигнал и предния парктроник не работи,или изобщо не показва нищо а се вижда само камерата за заден ход,или показва илюстрация че има нещо пред колата но не реагира индикацията.При гасене на автомобила и при повторно палене пък работи докато не пакрираш и на следващото потегляне отново не работи.Това се отнася само за отпред,камерата за заден ход и задния парктроник си работат.

Помагайте ако някой се е сблъсквал с подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имаш датчик за смяна, понякога пише кой е, понякога правят драми без да записвт грешка. Само не ходи в Порше, че един колега вчера като писа колко пари е дал, чак жал да му стане на човек. Хвани някой да ти изчете грешките, земи си един датчик за 50лв от продавалник, дай да ти го пръснат с цвета на колата и сменяй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с този уред за диагностика http://www.garagent.com/products.php?p=262 софта е пълен и лицензиран за всички автомобили,особено за Ауди няма нещо което да не чете,ще видим дали ще покаже който точно датчик е за смяна.Сега съм на почивка като се прибера ще я закача.

Има ли начин да се замери този датчик дали работи ако го взема втора употреба да го проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разполагам с този уред за диагностика http://www.garagent.com/products.php?p=262 софта е пълен и лицензиран за всички автомобили,особено за Ауди няма нещо което да не чете,ще видим дали ще покаже който точно датчик е за смяна.Сега съм на почивка като се прибера ще я закача.

Има ли начин да се замери този датчик дали работи ако го взема втора употреба да го проверя.

 

Аз имам подобен проблем, не винаги сработва парктроника и само писка и мига вътре жълто на таблото. Имам някаква идея кой преден датчик бърка всичко, но ще съм балгодарен като тестваш твоите да кажеш какво е станало.

 

Наскоро минах покрай Стафан за един бърз скан за грешки и нямам никакви. А това го прави откакто съм я купил прди повече от 3 години.

 

Мерси

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш датчик за смяна, понякога пише кой е, понякога правят драми без да записвт грешка. Само не ходи в Порше, че един колега вчера като писа колко пари е дал, чак жал да му стане на човек. Хвани някой да ти изчете грешките, земи си един датчик за 50лв от продавалник, дай да ти го пръснат с цвета на колата и сменяй.

Аз съм щастливецът. Да, не ходи в Порше, че първо ще ти пребоядисат предницата, после ще искат да смениш всички. Накрая, ако минеш с 300 лв само, ще искат и да ги почерпиш ;)

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че преди малко карах колата и отново работи,а ако сутринта пробвам ще почне да мига бутона и отново да не работи.Като се прибера ще я закача да видим какво ще покаже.Датчика съм го намерил вече,в Елиткар оригинален струва 207лв по VAG а замянка на Vemo e 129лв въпроса е вече да открия кой не работи.Ползвам и търговски отстъпки там така че залагам на нов със втора употреба не ми се занимава,въпреки че онази нощ минах покрай една автоморга където продават само коли след 2006 и все от рода на а6 а8 х5 7-ма серия и т.н.,дори в момента имат една 4ф и една а8 като всичко е изглежда налично по тях,нямат сериозни удари и си мисля че и при тях ще намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш проблем с някои датчик, аз имам подобен проблем с 1 заден, даже си намерих същия цвят здрав за 60лв, ама нз дали ще мога да го сменя сам, отзад по средата е проблемния ми датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теста с vagcom ще ти каже кой датчик е проблемен (или връзката до него).

 

Според мен е възможно с диагностика да не се хване проблемния датчик. Иначе се съмнявам в Порше да са чак толкова прости... При мен беше малко по-странно обаче - 3 датчика даваха, че има препятствие, а се оказа, че само 1 е дал фира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен го загуби на "махаш бронята" :)

 

е добре де а защо тогава пита как се сменя като не му се занимава... не е чак толко страшно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Карам 4ф седан и при включване на задна, практроникът изпищява с висок сигнал няколко секунди и после не работи. Предполагам че някой датчик е заминал. Вагкома ще го хване ли и ако в някой датчик е проблема, сваля ли се бронята и как?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двеста и кусур лева за датчик+ отделно пари за смяна ми се вижда пладнешки обир

 

Бих заложил на втора употреба от морга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И средните от крайните май. Поне в по-документи хващат от различно разстояние. Може и софтуерно да е реализирано, но провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...