Jump to content

Проблем с парктроник


Auto_Tex

Recommended Posts

Софтуерна е разликата. Физическата разлика е как се закача буксата. На задните е перпендикулярно на датчика, иначе не се събират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма никаква разлика. От Ягуар да вземеш ще стане, отвори OLX има по 50 лева датчици купи си и слагай. 

 

Даже физическата разлика се преправя с малко мозък и макетно ножче. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7H0919275B - заден

7H0919275C - преден

 

колата е авант 2005г с преден, заден парктроник и визуализация

 

Предните са с перпендикулярни букси, по номера за предните има разлика между вътрешни или външни заради боята - вътрешните са сиви в цвета на решетката. За задните разлика няма.

Аз смених заден и преден с втора ръка от морга за 40 и 50 кинта, гледах тия китайските из нета ама реших да е оргиналдъ пък макар и втора ръка.

Някой ако е слагал не ОЕМ-ски да нека да каже как се представя, има ли проблеми с чувствителността, издържливостта и т.н. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изписа вътрешен десен датчик. Може ли някой колега да му пратя рамата за да ми даде номера на частта (датчика)

Най лесният начин да разбереш кой е датчикът просто натисни копчето както си на паркинг да писне и почне да мига. Отиваш отзад и слагаш уше на всеки един. Чуваш ли едно пукане значи работи. Този който не пука е заминал. А парт номера на датчика е : 7H0 919 275 E за задните. ( 7H0 919 275 B е оргиналния номер но е заменен с E накрая от отдавна от VW Group )Потърси в моргите или в интернет. Не е задължително да е от А6 слагат ги и на A3, A4, A8, RS6, T5 интересувате парт. номера да е същият.Нови оригинални са между 150-200 лева . Аз лично мойте ги купих от eBay за по £9 бройката втора ръка оргинални.Пребоядисах ги моя цвят със спрей направен в Ауди по номера на боята. Смята е за окото 10-15 мин зависи външен или вътрешен е без да се сваля бронята. Отвиваш само четрите болчета отдолу където държат маската и има място да си вкараш ръката.

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слагал ОЕМ чисто нови, и брат ми два на а4-ката, няма драми и всичко пасва, за цена да не пиша, че никой на предишния пост не ми повярва колко са реално в лева.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми се вярваше , че са толкова скъпи докато не замина заден ляв външен. Направо си го поръчах в Ауди и когато платих £90 за него ми прилоша приблизително 200 и кусур лева. След месец и половина замина другият до него и тогава се разрових в нета и попаднах на една обява в eBay спазарих се да ги купя и четирите за по £9 бройката. За период от 7 месеца смених и останалите. Един по един даваха фира оригиналните на колата. И сега си имам един резервен за всеки случай. С предните не съм имал проблеми за сега но се оглеждам за изгодна сделка и ако изпадне ще ги купя и четирите ,че незнам кога ще почнат да дават фира и те един по един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги купих 3 броя по 50 лева, оригинални, нови от един младеж от Гоце Делчев, не ме интересува откъде се снабдява, но цената му е номер едно. Писах тогава преди 2 години за да не се купуват втора ръка дори за повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.autopro.bg  слагал съм и друг път линк...

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии се справих сам с монтажа но мн трябва да се внимава с монтажа. Стойките на датчиците са лепени с поялник към бронята и лесно се отчупва спойката и после няма лепене, само с топъл силикон горе-долу държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Аз също имам такъв проблем с парктроника. След закачване на Bosch KTS диагностика ми изписва кои са проблемните датчици (3бр.) като дава грешка - лош контакт. Мислех да ги сваля всичките и да наръся конекторите с контакт спрей. Спира ме само факта , че за задните се сваля цялата броня - WTF? Някой ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от сваляне на задната броня за смяна на датчици. Сменят се с махане само на дифузьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 17/04/2016 at 19:55, Preslito написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Мерси колега, ще пробвам :о))

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колеги,

Този ли е датчика, за да поръчам един бр. че имам проблем на задната броня. Става въпрос за Ауди А6 4Ф, 3.0 тди 2005 г.

 

https://autopro.bg/datchik-za-fabrichen-parktronik-7h0-919-275-d-za-audi-a3-a4-a6

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...