Jump to content

Питане за чип и скорости.


deap

Recommended Posts

Здравеите питането ми е следното става въпрос за Ауди а6 4ф 2.7 180к.с. 2008г. ако му сложа чип сте имам ли проблем с скоростите защото един маистор тварди че били калпави скоростите и се чупели като се сложи чип.Цитат на маистора "Скоростите така са направени че това им е максимума за този двигател сложиш ли чип до два месеца си при мен за скорости'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какви са скоростите. Аз на моята съм с ръчни скорости, чип от 3 години и съм нямал проблеми. Доколкото съм запознат като цяло ръчните скорости са по-непретенциозни, но и чипа трябва да е грамотно направен. А вече за автоматичните скорости нека по-запознатите колеги да кажат, като и там може да се сложи чип, но мисля че и софтуера на скоростите се променя също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Повечето автомати на ауди си отиват и без чип,така че ти си преценяваш.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ако ти е само на предно колата, си с мултитроник и в такъв случай е по-добре да не бараш, защото и без това му идват в повече Нютоните на Мултитрошляка.На Б6-цата ми бях с мултитроник (2.5ТДИ 155к.с.) и го строших, направиха опит да го върнат към живот, но само отидоха едни сериозни пари на вятъра и накрая сложих ръчни скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек не е сериозно да зададеш такъв въпрос. Щом не си наясно точно какво се променя по колата, какви са предимствата и недостатъците на чип тунинга по добре не го прави. Има страшно много написано по Интернет по темата, виж цялостно как ти се отразява на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е несериозно да го задам въпроса нали това е целта за да разбера ако съм наясно няма да задавам въпроси.Да аудито е quatro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем със кутията освен ако още преди чипването не е тръгнала да ражда.

Ако предишните собственици са поддържали автомобила и са сменяли маслото в кутията и раздатките когато трябва твоята кутия може да носи до 600NM - стойност която твоят двигател трудно може да стигне със стокова турбина. Ако автомобила ти е изправен може да ремапваш и да си караш едни 220/230 кончета и да си свиркаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам същото quattro но 163кс. с чип и премахнат дпф. и мога да ти кажа че след половин година кутията е за ремонт, а също започна да пуши повечко особено на място но и върви доста повече от преди. Така че ти решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е същата, не виждам проблем да се чипоса 2.7 типтроник поне от страна на кутията, при положение, че моята кутия носи 224 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази кутия и дават макс 500 Nm, а след чипосването на 3.0 TDI става към 550 и е рисковано. Поради тази причина преди година се отказах да чипосвам моята.

За 2.7 не знам какви ще са показателите след ремапването, ако е под 500 Nm мисля че е ОК операцията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявам се за въпроса ако прозвучи глупаво, но как можем да разберем реалните к.с. след чипосване? На моята ми казаха, че е правено нещо( 2,7 тди 4х4), но аз не съм сигурен дали е така. Ако някой е наясно, моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата започва да пуши на празен ход след "чипването", значи софтуера, който са наляли не е правилно направен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дино тест?? За първи път чувам такова нещо, малко повече инфо ако може.

Стефчо, колата не пуши изобщо и е доста пъргава. DPF-а също е история ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...