baha

Проблем със зареждане на акумулатора 2.0tdi BKD

Recommended Posts

Мислех, че е достатъчно разяснено...

Имаш 2 маси- 1 от минусовата клема към купето (вижда се кабела до кутията на акумулатора) и една към стартера (при bsd нямаше към стартера и той си пусна). Пускаш 2- ри кабел от минуса на акумулатора към купето (може и на друго място да пробиеш и да хванеш новия кабел) и изчистваш хубаво фабричния при обувките и леглото. Същото правиш с масата към мотора, която ще я хванеш на скоростите. Има хубаво място. Кабела на стартера отново може да се изчисти хубаво. 

Плюс кабела се взима директно от алтернатора до терминал 30 (бушон 200). За по- фабрично изглеждащ монтаж вкарай кабелите в гофрета. Кабел 16 квадрата върши идеална работа. 

Baha, според мен, по-правилно е кръстоската (както при мен). Този от акумулатора, фабрично е свързан към купето горе до бушонното табло. А този от стартера, фабрично е свързан долу, под бушонното табло.

Като се правят двата дублажа, е хубаво да се кръстосат, за оптимален ефект!

Първи дублаж: От горния крепежен болт на алтернатора, до долу, под бушонното табло! (да се закара масата максимално близко до релетата и бушоните за терминал 30)

Втори дублаж: От връзката купе  - горе до бушонното табло до шпилката на стартера. (щелта, която се гони тук е да се осигури максимална минусова връзка на стартера).

По този начин, масата на двигателя идва вече от 3 места с по 16 квадрата = 48 квадрата идеална стойност. 

А както знаем, едно от важните неща за двигателя е да има добра електрическа връзка с купето. Това е особено важно и за бензиновите автомобили, не само при дизеловите, където основно наблюдаваме признаците.

Ето и малко нагледен материал:

Трите опорни точки при масите:

Masi00.jpg

Съществуващи фабрично минусови връзки:

Masi000.jpg

Първа допълнителна:

Masi01.jpg

Втора допълнителна:

Masi02.jpg

Фабрична плюсова - или само се почиства окиса или + почистването за BackUp се дублира.

Masi03.jpg

Така, днес след замерване , резултата е следния:

Без консуматор зареждането измерено на акумулатора е 13.89 , а на генератора - 14.10

С включено парно, къси и дълги светлини на акумулатора дава 13.5 , а на генератора 14.0

Въпроса ми следния, ще се оправи ли със почистване на кабелните обувки на масите и "+" или да слагам дублиращи кабели, както сте описали по горе?

Проблемът почти винаги не е в контактуването на кабелната обувка с купето или двигателя, а във връзката на кабелната обувка с кабела. Кабелът се окислява. Ако разкапсоловаш  кабелната обувка и поразрошиш медните нишки, ще забележиш, че са зелени и са станали крехки. 

Edited by bsdnikolov

Значи ще се прави!!!

Първият кабел единият му край хващам на купето горе до акумулатора ( има една свободна дупка )

post-54200-0-88252400-1432660380_thumb.j

а другият  край захващам на стартера.

Вторият кабел , единият му край - на купето под кутията с бушоните  ,  а другият край на генератора.

Така къде точно да го захвана на генератора?

post-54200-0-44264300-1432660642_thumb.j

post-54200-0-94643900-1432660668_thumb.j

Кабелните обувки кербоват ли се или ги запоявате с калай?

Първата снимка на алтернатора, виж най-високо стоящия болт на алтернатора, дългия. Развиваш го, махаш го и нахлузваш кабелната обувка.

Аз ползвам медни, 16 кв. затворени кабелни обувки. Кримпвам ги към кабела с менгемето. Първо леко да подвие единия край под другия, после леко да затворят, после пак да се подпъхнат и така, докато не стане бетон. Ако тръгнеш да запояваш 16 кв. кабел, лично ще ти стисна ръката.

Ами вече ми се изясниха нещата с дублирането.Относно запояването, на работа слагаме медна обувка на 16 квадрата кабел, сплескваме я с чука , загряваме я с  индуктивен поялник  и отгоре  калай ( влиза в обувката и дори излиза малко от долният край ) .

Аз съм завършил електроника и това работя. Поялник над 40 вата не ползвам. С индукционен може и да стане. Но чукът ме разби. Нямате ли менгеме, поне.

Има всичко ама като идеш на лентата в рудника насред нищото да сменяш двигател или захранващ кабел чука върши идеална работа.

Днес приключих с монтирането на дублиращите маси и резултът е повече от добър.Сега зареждането на акумулатора е 14.12 , а на генератора 14.14.Дори колата пали и работи по добре от преди.

Това бе и очаквания резултат от начинанието.

Да не пропуснеш да споделиш после, това дали ти реши проблемът с перките.

Засега съм изминал около 700км след като направих масите и нямам проблем с включването на перките.

здравейте,

след прочитането на темата реших да направя и аз едно замерване!

без нищо включено зареждането на акумулатора бе 15,1 ,а с включени къси и дълги светлини и включен климатик - 14,8!

Мисля,че при мен всичко е ок,но въпреки това ми моля за мнение,понеже на 2-3 месеца правя зарядка на акумулатора,мисля,че това се дължи на постоянното каране на къси разтояния!

Все пак ви моля за мнение!Колата е 1,6 ФСИ , 115 к.с.!

Не разбрах кое те притеснява? Мен на пръв поглед би ме притеснило презареждането!

притесняват ме тези 15,1 дали е нормално,и другото което ме мъчи-дали падането на акумулатора за 2 месеца каране постоянно на къси разстояния е нормално!

Първо пробвай с друг мулти-метър (или поне смени батерията на този). Ако отново показва стойности над 15 волта, препоръчвам смяна на реле-регулатора. Горното критичното ниво на напрежение при заряд на автомобилен акумулатор е 14,7 волта! Напрежение над тази стойност го уврежда безвъзвратно!

Edited by bsdnikolov

Още една А3-ка с оправен проблем с волтажите.

Преди дублирането на плюса и минуса, без консуматори държеше 14 волта. Със стандартните консуматори (фарове и т.н.), 13,7 волта. При включени къси, дълги, халогени, вентилатор и подгрев на задно стъкло - 13,2 волта в инсталацията, а на алтернатора 14,1. Разлика в потенциалите по минус 0,6 волта, а по плюс 0,3 волта.

След дублажите, на празен ход със стандартни консуматори - 14,2 волта. С всичи гореизброени мощтни консуматори - 14,1 волта. След замерване, разлика в потенциалите 0,01 волта.

Edited by bsdnikolov

Потвърждавам за перфектната работа с колегата bsdnikolov. Колата осезаемо започна да работи по добре + по - добър студен старт.

Евала !

След като дублирах САМО масите преди около година зареждането беше идеално.Днес реших да замеря как зарежда и даде 13.85 без консуматор на акумулатора.Реших на дублирам и плюса понеже най-вероятно и той ще е окислен.Така че ако сте решили да правите дублажите, дублирайте и "+" и "-" задължително!!!

"-" двоен дублаж (алтернатор и стартер, за добър старт и добро зареждане) и "+" единичен.  За добър резултат всичко описано по схемата десетина поста по-горе :P