Jump to content

Смяна Обтегач верига


sukre

Recommended Posts

Колеги някой можели да ми каже къде в Пловдив могат да ми монтират обикновенния обтегач на разпределителните валове, че ми обявиха едни цени свят да ти се завие.По принцип обтегача се оказа скъпия който е 850лв,но прочетох тук във форума че доста колеги са си монтирали евтиния и нямат проблеми.Затова мисля да слагам такъв и на моята кола а4 б5  адр 1.8,но къде да я закарам дайте някой читав майстор.Поздрави

Редактирано от sukre
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз сменях преди 3 месеца въпросния обтегач и верига и моя е електронен (от скъпите),питах тук в Свищов и във В.Търново за смяна с обикновен, но ми казаха да не се занимавам с такива неща, че се променяла работата на мотора незнам колко е вярно това, но аз си купих електронен обтегач от ибей от Германия с доставката до тук излезе 150 евро.Верига си купих от тук и за сега нямам никакви проблеми.Та моя съвет е ако не е спешно да си вземеш и ти от ибей горе долу цената му излиза,колкото на обикновен купен от тук нов! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай линк за този електронен обтегач в ибей.Става ли за Б6?

Намерих го, споделям за другите колеги http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X058+109+088+E+&_nkw=058+109+088+E+&_sacat=0&_from=R40

Кода в ЕТКА ми излиза да е ето този за AVJ двигател 058 109 088 E 

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не говорих с него и ми обяви 1100лв и се отказах,ще търся варианта с по евтиния обтегач,за сега намерих човек да ми го монтира като цената е под половината от на тази на Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам 4 години след такава галимация проблем нямам освен че го дава като грешка на компа карай смело около 200 лв е обтегача с отстъпка и за работа мисля че 100 лв е нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Затова мисля да слагам такъв и на моята кола а4 б5  адр 1.8....

Не знам да има ADR  с електрически обтегач. Нов оригинален беше към 370лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и аз мислих, че няма, но мойта се оказа с такъв.Първите адр двигатели са с обикновения после почват да слагат и електреическия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май доста хора сме в играта с тия обтегачи :D. Аз реших да поръчвам от немския e-bay и както се разбра в моята тема номера на частта е важен, буквата отзад няма значение. Става за всички модели. Аз съм в колебание между този: http://www.ebay.de/itm/Nockenwellenversteller-Kettenspanner-Audi-VW-Skoda-Seat-1-8-1-8T-058109088-K-/190825373625?pt=DE_Autoteile&hash=item2c6e141fb9

и този:http://www.ebay.de/itm/NOCKENWELLENVERSTELLER-KETTENSPANNER-AUDI-A4-8E-B6-B7-1-8-T-BJ-11-00-06-08-/301082476998?pt=DE_Autoteile&hash=item4619ea01c6

Довечера ще поръчвам, но наистина много се чудя. Абе скачам на някое и това е. Това пъровто май си го правят в Германия, така, че май към него клоня.

Редактирано от kosio85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето са със светли да. Май към него ще се насоча. Поне е немско производство доколкото разбрах от сайта на фирмата. Направо си ме е страх кво ще взема, ама дано случа :D А на твоя това дето е буксата черно ли беше или сиво, че гледам и там имат разлики?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Ако говориш за офертите, които аз съм постнал на първата по-надолу има за кои двигатели става. Има го и ADR. Аз определено реших да поръчам от първата оферта, защото видях отзивите на хора, купили си такава част и са само позитивни. Скачам там пък дано изкара повечко километри :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да доставя чисто нови ОЕМ-ски обтегачи за 1.8/1.8Т с парт номер 058109088, ако не се лъжа последната ревизия е L.

Цена 550лв (цената в Ауди е към 1050лв) с доставката до България, доставката отнема 8-10дни.  За връзка лс или тел. 0884206396. Доставката може да се извърши след 50% капаро. 

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте да не пускам друга тема бих искал да попитам има ли някакъв начин да се провери изправността на този електрически обтегач на веригата на валовете или трябва за съжаление да търся нов.Решил съм да го свалям и да го чистя но не знам дали това ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистенето няма да помогне, ако въобще можеш да му изчистиш нещо. Като го видиш на живо ще разбереш за какво говоря. Във ваг-ком на 6-таците се гледа на канали 90,91,92,93, не знам дали за 1.8Т е същото. Там се вижда дали са избягали градуси.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си играх с прословутия обтегач  моя е с ел. клапан и двигателя е АДР 98г.  В продавалника намерих един  от обикновените от един който не знаеше какво продава и след 2 дни обяснения какво ми трябва га пазарих за 15 лв. от А3 1.8Т оказа се в отлично състояние и днес свалих моя който претракваше  сутрин и като паля на загрял мотор . Днес извадих моя който се оказа че има язви по горния цилиндър сложих този обикновения с нова гарнитура проверих центровката на валовете повъртях няколко пъти сложих свещите и ел моторчето от електрическия обтегач на буксата и запалих без проблеми. Загрях мотора палех гасих чаках 15 мин. пак паля няма притракане двигателя си мърка разкарах я из града и по околовръса на града колата като че ли върви даже по добре дърпа си без проблеми така че става смяната от ел. с обикновен обтегач . Опитах да извадя обтегача без да надигна единия вал но не стана  така че трябва да се откачи смук. вал. Не съм гледал никакви номера и букви щото за 15лв. мислих да го разглобя ида видя на живо устройсвото му но уцелих шестица направо го сложих на колата цялата работа е да няма язви по буталцата и цилиндърчетата  Ел клапана от електрическия обтегач го оставих на буксата с Вагком го гледах няма никакви грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, дано си караш безаварйино.

П.П. ще те питам за контактите на този търговец, ако недай си боже ми потрябва турбинка или маховик, може да ги пусне по 30лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

http://prodavalnik.com/1-8t-na-chasti-kodagu-150hp-dvigatel-na-chasti-i22565919

http://prodavalnik.com/audi-a3-na-chasti-izgodni-tseni-i16579327

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не е ли опасно да се вземат тези части втора употреба? Питам защото и мене ме чака същото! Как се разбира дали този оптегач е годен или не? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Опасно е да не изгориш с парите защото повечето обтегачи които се продават за 80-100-че и 150 лв са свалени тракащи и после и с парите за труд ако не си го сменяш сам. Иначе ако слагаш от обикновения обтегач като го отвориш се вижда ако има луфт или язви от износване през които да си изпуска маслото. Колкото до този с ел часта има повече канали и клапанчета до които нямаш достъп и не можеш да си сигурен в състоянието му освен с проба грешка. Дори тук във форума има колега който си смени обтегача защото тракаше и сега в продавалника го продава за 100 лв с веригата. А и понеже доста изчетох за тези обтегачи и в VW форума и в Руските форуми проблемни са в повечето случаи ако не всички ел. обтегачите. Почти всички теми с тракащи вериги са с ел. обтегачите

Вече втори ден съм с обикновения обтегач и то втора ръка и нямам проблеми сутринта като паля вече не хърка веригата

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...