Jump to content

Проблем с 2.6 бензин (прекъсване, детонаций)


Iskren Ivanov

Recommended Posts

Колеги, от няколко месеца имам проблем, колата мина през 6 сервиза и никой не помогна, сменени са свещи, кабели, бобината е тествана, сменени са всички маркучи за вакуум, температурен датчик, центровката е гледана и няма оправяне...  колата е с газов инжекцион, който прехвърля когато колата загрее а проблема е следния, когато колата е студена стояла е поне 7-8 часа и  и я запаля на бензин, първите няколко минути прекъсва много силно, а ако подам рязко газ гърми (на газ няма детонации), като поработи няколко минути и загрее се пооправя, а в момента в който прехвърля на газ е вече почти перфектна, пробвах да карам известно време на бензин с добавка за дюзи, ефекта беше нулев, първите няколко минути докато загрее отново бяха съпроводени с прекъсване и детонации, няколко минути след това върви като самолет, не прекъсва, не тресе, набира се, върви с над 200 без да се мъчи...

ако някой има някакви идей или е имал подобен проблем, нека помага защото вече направо незнам какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте разбрали правилно описанието на проблемите ми:
- за първия колега, дюзите, написах че съм карал известно време само на бензин с добавка за почистване и ефекта беше нулев, колата беше самолет, тя и в момента е така, но докато я запаля и загрее отново прекъсва и гърми,
- за колегата с газаджийте - няма проблем на газ,  колата върви добре на газ, дава добър разход и се наема доста добре... проблема ми е когато е студен двигателя и е още на бензин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш че като си сложил добавка си учистил дюзите? Най- много тази добавка да е разбила мизерията, която се е отлагала с години по системата и всичката мизерия да е в рейката. А дебитомера някой сети ли се да провери как е? Има вероятност в него да е проблема. Когато мотора е студен, компа коригира сместа само по отчитането на дебитомера и когато ламбда сондата се стопли, сработва и тогава започва и спрямо нея да се регулира сместа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emi na predi6niq mi avtomobil sym imal problem s diuzi, no togava dali kolata e topla ili studena, vse ne iska6e vyrvi na benzin, i pretrisa6e, osobeno na visokite oboroti... a tuk nqma takova ne6to... na visokite oboroti (okolo 5000-5500) kogato iziskva mnogo vryskvane na gorivo narpavo leti...

Za debitomera - kolata nqma takova 4udo :) ina4e sondite na kompiutyr si rabotqt u6 i dvete, i gore dolu davat ednakvi pokazateli okolo edinicata, a i razhoda na kolata e dosta dobyr, predi vreme ednata sonda ne rabote6e i razhoda be6e 20+

Писането на кирилица е задължително

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебитомер нямаш. Имаш МАФ сензор който върши същата работа. Отчита количеството въздух който постъпва в двигателя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emi na kompiutyrnata diagnostika mi kazaha 4e vsi4ki dat4ici raboteli... no 6te kaja otnovo da go proverqt ;) blagodarq za infoto

Писането на кирилица е задължително!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...
На 26.02.2014 г. at 8:35, firepower написа:

Защо си мислиш че като си сложил добавка си учистил дюзите? Най- много тази добавка да е разбила мизерията, която се е отлагала с години по системата и всичката мизерия да е в рейката. А дебитомера някой сети ли се да провери как е? Има вероятност в него да е проблема. Когато мотора е студен, компа коригира сместа само по отчитането на дебитомера и когато ламбда сондата се стопли, сработва и тогава започва и спрямо нея да се регулира сместа.

 

Здрасти колега Аз имам същия проблем какво може да е Какъв е проблемът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 26.02.2014 г. at 12:52, firepower написа:

Дебитомер нямаш. Имаш МАФ сензор който върши същата работа. Отчита количеството въздух който постъпва в двигателя

Нито дебитомер, нито МАФ, което на разговорен език си е едно и също. :D Колата има някаква разновидност на МАР или както го описват по каталог - speed density.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Frozen1 , тоа юнак го няма от 6 годинки:

Цитат
    • Мнения 93
    • Регистрация 18 Август 2009
    • Последно посещение
    1 Юни 2016

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...