Jump to content

Каква е разликата в цялата транзмисия между 3.0 TDI 224 кс (2004+) и 233 кс (2008+)


Recommended Posts

Здравейте!

 

Тъй като от известно време си мисля, че може би си е дошло да сменям Хондичката (която адски опорито не ще нито да се чупи, нито да харчи много, та ми се чуди на акъла), Аудитата които ми допадат са A6 седан или ако е вариант комби, да е Allroad. Гледам коли след 2006та година и съответно виждам, че има фейслифт 2008ма, който освен LED-овете в предните фарове не си личи с какво друго е различен (на външен вид). 

 

Но пък големия дизел (3.0 TDI) е "пораснал" с 9кс. Съмнявам се само да е бил ремапнат до нови стойности, вероятно има и физически промени.

 
- И в старата и в новата версия, скоростите, двигателите и куатро системата читави ли са и подлежат ли на ремонти (под читави, говорим за коли на реални и проверени до 150 хиляди км навъртяни в чужбина, под "подлежат ли на ремонти" имам предвид ако има стандартни болежки, които се оправят със стотици левове, не с подмяна на цели агрегати за много хиляди)

- Какви са разликите между по-старата версия на двигателя и колко са значими? Какви проблеми са оправени?

- Има ли разлики в скоростните кутии, гледам само и единствено коли автоматик?

 

 

Като цяло виждам доста коли с всички екстри в диапазона 20-25 хиляди преди фейслифта и фейслифтовите са около 30. Чудя се разликата от 5 до 10 хиляди дали оправдава промените.

Редактирано от ddinchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлика в колите 224 и 233 к.с. - като 2 капки боза са :) моторите са еднакви, разликата е в софтуера

 

Двата мотора ги има преди фейслифта, този който е след е 239 к.с. - при него дюзите са други (Евро5), промени по смукателите и т.н.

 

Чети в безкрайните теми за А6 4F в раздела за А6 - там има отговор на всичките ти въпроси (ако имаш нерви да изчетеш 1000 страници)

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...