Jump to content

Recommended Posts

..... NEXEN...

Ще попитам в горния сайт чие производство са гумите,които предлагат - корейски или китайски,което си има значение.

Моля ако някой има лични впечатления да сподели.

Благодаря!

Досега различно от корейско производство не съм срещал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извинявам се,  че ще ползвам темата на колегата и аз се чудя какво с какво да обуя колата на жена ми  спрях се на  Nexen  или Autoguard http://www.tyreleader.co.uk/car-tyres/autoguard/sa602/195-65-r15-91h-150960 като за втората гума имаше много малко инфо в нета и от прочетеното разбрах, че е немска марка купена от китайци и произвеждана в Китай, но нищо повече като мнения и коментари на хора които да са ползвали марката, ако някой от вас е ползвал нека сподели смятам, че ще бъде от полза на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сложих Nexen N8000 XL 94W 205/55/16. Отзад съм с Michelin Premacy но са 2008 година. Колата се държи адски добре на сухо и на дъжд. В дъжд пищят при рязко спиране.  :nixweiss: В завои държат наистина много. Доволен съм доста от тях, а бях скиптично настроен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Autoguard избегни ги,че на Аудито преди карах отзад такива та се износиха за 1 сезон :D

Nexen е бюджетна гума,идеална за градско каране и ниски скорости.

Редактирано от Kutrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Autoguard избегни ги,че на Аудито преди карах отзад такива та се износиха за 1 сезон :D

 

 жена ми навърта макс 10к на година, а иначе как са като пътно поведение устойчивост на сухо и мокро 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и 10к ако изкарат ша е добре,то и аз карам по толкова километри.

Не питай за поведение,щот са отврат.Имах чувството,че всеки един момент ша се метне задницата некъде.

Нексена е по-добрия избор между двете гуми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли да сравним Dayton d210 vs. Nexen n blue hd vs. General Altimax hp, нека колегите да споделят на база личен опит, а не  чул, рекъл казал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах опит с Дейтон 510 и някакъв летен Дейтон и съм крайно разочарован, нито спират нито тръгват а за капак и се покриваха.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по личните си наблюдения от доста покупки на гуми от Дианата мисля,че има нещо вярно.

Понеже се вглеждам в броя на гумите в наличност от различни марки и модели,определено в тази статистика попадат всички най-купувани гуми.

И другото,което забелязвам е че много хора вече не се циганят при покупка на гуми и взимат или най-скъпите или средния клас гуми,но ниския клас и ефтинджосите стоят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е как са Vredestein Sportrac 5 , защото се чудя между тях Dunlop  и Goodyear ? От зимните на Vredestein съм доста доволен , та се чудех дали и на летните им разбират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги сложих Nexen N8000 XL 94W 205/55/16. Отзад съм с Michelin Premacy но са 2008 година. Колата се държи адски добре на сухо и на дъжд. В дъжд пищят при рязко спиране.  :nixweiss: В завои държат наистина много. Доволен съм доста от тях, а бях скиптично настроен.

 

Колега как се държи Нексена?

Замислям се дали да не купя 4бр. 225 45 17 XL 94W N8000 за 110лв./1бр. за летни .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е как са Vredestein Sportrac 5 , защото се чудя между тях Dunlop  и Goodyear ? От зимните на Vredestein съм доста доволен , та се чудех дали и на летните им разбират

Vredestein Sportrac 5, гумите са повече от добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя вредещайн не знам колко е добър ,ама гледам в един сайт , че за 7 лв. на гума отгоре може да се вземе континентал премиум контакт 2  , това за масовия размер 205/60/16 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално този размер не купувай евтини гуми. И аз бях пред тази дилема и накрая взех 4 бр Пирели на един сезон за 400 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое е евтиното на Vredestein
Ето тест от времето на появата им (в челната 5- ца):
http://www.avtogumi.bg/oscommerce/test-letni-gumi-2013.php

Този Конти премиум контакт 2 ще е "най- добрия избор"... при условие, че от 2013- та е Конти прем. контакт 5- цата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куца ти логиката нещо ,това че модела е от нам си коя година не значи ,че е произведен през тази година ,освен ако не очакваш специално заради теб да вадят нов модел всяка година .То и А4В8 е модел от 2008 г. ,ама съм сигурен ,че ако  утре си купиш няма ти дадат  произведено 2008 г. .Та гледам в сайта на континентал премиумконтакт 2 си го има още в продуктовата листа и предполагам  си го произвеждат още и няма да дават отпреди сто години гума. За вредещайна , ако ти си си купил ,това не ги прави най-добрите каквито и тестове да четеш .Тестовете да речем не отчитат какво става с гумата на втората година каране примерно . Континентала го дадох просто като предложение ,без да задължавам никой да се съобрази , а изхождайки от личния си опит досега с лош контитентал не съм карал , а с калпав вредещайн да , така че не бих си купил отново вредещайн , ако ще и на марсохода да ги сложат  си остават производител средна ръка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже дойде ред да сменям летните,и чета ли чета и съм в неква дилема какво да вземам,Сегашните са ми унироял рейн спорт 2 215 55 16,като гледам вече не се предлагат ,извадили са рейспорт 3,както и да е,към тях се бях насочил,по около 180 кинта е парчето,ама понеже наизлязоха всякакви нексени мексени тауруси и кво ли не за по 100 леа ,че и по надолу,а баш ся съм в малко затруднение,наскоро плащах раждане ,бебешка количка детска стая и кво ли не,та с напъване ще извадя 180 за гума,но ми се щеше нещо за по малко пари .Та дилемата ми е ,дали да взема нова гума от тез както писаха колеги незнайните гуми,или да взема марка но,втора употреба,цената иде същата???.Новата скъпа е ясна,там както писах съм за унирояла,гудиър,или вредещайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за нов Нексен и повечко внимание при каране 3-тия им сезон. Употребявани гуми ще дойдат на същите пари, но голяма част от ресурса им вече е изчерпан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Абе третия,те два да изкарат пак са добре ,в смисъл такъв,че аз и втора употреба да взема пак тва и другото лято ще ги търкалям,не повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Куатрото изисква 4 еднакви гуми и с нашите хубави пътища ако се наложи да сменяш бройка от модел, излязъл от употреба, ще се вкараш в приключение. Колата не е самолет и ако не караш екстремно корейките ще свършат работа. Тези нексени след 2 сезона все имат някаква остатъчна стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...