Jump to content

Плафоните светват постоянно


Marian_Georgiev

Recommended Posts

Проблема се появи наскоро.

След продължително каране, по някое време плафоните (предния и задния на тавана) плавно се включват и започват да светят постоянно докато карам. Не изгасват дори и като спра, загася колата и извадя ключа. Трабва да заключа колата два...три пъти и да прещракам копчето на предния плафон от: включено - средо - нулево положение и се оправя. Като се включат плафоните в движение, на FIS-a не ми се появява сигнал за отворена врата или някоя от четирите лампи в краката не свети. Утре ще проверя комфорт модула за грешки.

Някой има ли идея на какво може да се дължи проблема ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес сканирах за грешки модула за централно заключване, и ето какво излезе:

 

 

Saturday, 29 March 2014, 14:43:23
VAG-COM Version: Release 409.1-S
Control Module Part Number: 4B0 962 258 E

Component and/or Version: Zentralverrieg.,DWA D33
           Software Coding: 04683
            Work Shop Code: WSC 02325

7 Faults Found:
01366 - Opened Due to Crash Signal
        35-00 - -

01561 - Left Rear Door
        59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01562 - Right Rear Door
        59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01560 - Passenger Door
        60-00 - Won't Safe

01559 - Drivers Door
        61-00 - Won't De-Safe

01561 - Left Rear Door
        61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door
        61-10 - Won't De-Safe - Intermittent

 

Някой може ли да помогне с разтълкуването, и дали са свързани с внезапното задействане на таванните плафони?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам грешката opened due to crash signal. А крал не е имало при мен. Иначе също ми светват плафоните в движение и докато не заключа колата не изгасват. Обаче аз не съм с оригиналния модул, така и не можах да намеря решение с плафоните.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

а за какво е тази грешка : 01366 opened due to crash signal;, нещо с Airbag -а ли е свързано?

 

възможно ли е да има калпави спойки по модула, може ли да се разглоби?

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я си провери окабеляването в гумените маншони на вратитте,виж за прекъснати кабели,също и на багажника,при мен проблема беше в багажника,наложи се да сменям всички кабели,10 на брой.За багажника,отвори го и принудително заключи ключалката с отвертка,после ,разклати снопа с кабели и наблюдавай за реакция на плафоните

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го направя. Но колата се отключва и заключва без проблем. 

 

Мисля да сканирам и airbag модула (макар, че не ми свети лампата), но има ли някаква особенност при сканирането, че тук там съм срещал, че някаква сериа от тези модул може да се бъгне само с един скан ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнеш да сканираш airbag-a има предупреждение, там пише за какво да внимаваш.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никъде не пише че има проблеми със заключването,разсъждавай така ,за всяка екстра -2 кабелчета,ербега няма никакво притеснение ,стига кабела да не е от 20 лв,каквато и грешка да има ,лампата ще светне,в случая няма да видиш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е бъг в комфорт модула.Миналата седмица при мен дойде една А2ка на която от ключа се отваряше само багажника,а от централното никаква реакция,прочетох с вага и ми даде грешка в всяка врата,изтрих ги и никаква реакция...Откачих захранването на модула за 10 сек и след това всичко си тръгна...Прегледах за изгнили кабели но всичко си беше ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е проблема в комфорт модула да се дължи на лоши спойки по платката - както на доста модули в Ц5?

Някой отварял ли е?, подлежи ли на профилактика този модул?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверих под маншоните, нямам съсани кабелчета. Опитах да сканирам Airbag модула, но излезе предупредителното съобщение, че моята кола влиза в списъка с проблемни модули, и ме хвана шубето да довърша сканирането. 

 

Иначе попаднах на интересно обяснение за последните 4 грешки, които след вчерашното почистване, днес се бяха появили само те  :

 

 

На Европейските модели всяка врата без багажника се управлява от два актуатора- unlock и safe. Целта на safe е когато колата се заключи от вътре поради натискане на бутона до шофьора или при скорост над 15 км/ч - ръчките от вътре да останат активни и при авария да можем да излезем. Като даде won't de-safe, вратата не може да се отключи отвътре, или автоматично с ваденето на ключа( ако опцията за заключване при 15км/ч е пусната), а отключването става само с бутоните на ключа, които управляват Unlock актуатора. Причините за такава грешка са кабел/свръзка, или актуатор. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 3/30/2014 at 17:52, Marian_Georgiev написа:

Като даде won't de-safe, вратата не може да се отключи отвътре

Всъшност може защото актуатора реално си работи.

 

На 3/30/2014 at 17:52, Marian_Georgiev написа:

Причините за такава грешка са кабел/свръзка, или актуатор

Обичайната и най-често срещана причина е микро-ключето вградено в механизма на бравата, което отчита позицията на актуатора. Необходимо е сваляне на бравата, разглабяне на механизма и проверка изправността на микро-ключетата. Ако си падаш по пипкави работи може да отидеш по далеч и да разглобиш ключето. Слез почистване на контактите обикновенно сработва без проблем. Другия възможен проблем са спойките на платката с микро-ключенцата в самата брава. Презапояването при демонтажа и разглабянето на механизма е препоръчително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...