Jump to content

19ки джанти на 4Ф


hysterics

Recommended Posts

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

8.5 или 9J за гуми с ширина 255.

Та отговора на въпроса дали 7.5J става го имаш.

 

Начи ако искаш да нямаш неочаквани драми си търси джанти които нямат нужда от втулки и/или фланци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще паснат идеално. Даже ще са по-навътре към главината от моя сет. Аз съм с 8J ЕТ30 и застават почти изравнени с веждите. Слагай смело.

Е.....тъкмо съм станал и не чета всичко от въпроса. Вярно, че гумата е много широка за джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.5J широка джанта се слага максимално 225 широка гума. От там нагоре не е безопасно, а на 255 е напълно изключено да се слага. Ще се убиеш някъде като ти излезнат гумите от джантите.

Редактирано от pufa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/15/2022 at 9:54 PM, pufa said:

На 7.5J широка джанта се слага максимално 225 широка гума. От там нагоре не е безопасно, а на 255 е напълно изключено да се слага. Ще се убиеш някъде като ти излезнат гумите от джантите.

С 200 ли влизате в завоите, че да ви излизат гумите? Още малко и ще почнете да слагате beadlock джанти на тия коли ...

Аз съм си с обявения стандартен размер 225/55 R17 на оригиналните стандартни джанти на 8J и нямам ядове.

Да, като минус наистина на 7.5J или на 7J визуално стои по-красиво гума 225 ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce: ти с allroad ли беше, че на 55 са ти гумите? :)

 

На 7.5/7J визуално 225 широки гуми са по-красиви спрямо 8J или обратно? За мен на 8J е по-добре и като гума и спрямо калник. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO 

Да, с Олроуд, затова са на 55.

Поне за мен 225 гума визуално е по-добре на 7.5/7J. Бордовете са по-отвесни. Когато е на 8J са доста заоблени.

 

То и другата крайност не е много красива - широка гума на тясна джанта. Оригиналните ми джанти на Тойота-та са на 7J, а стандартния размер гуми 265/70 R16. В средата седят направо смачкани. То на същите джанти на три-вратите слагат по-тесни гуми ... май на 235 бяха.

Както и да е, минах на 8.5J (с друг офсет) със същите гуми и сега е доста по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, royce написа:

С 200 ли влизате в завоите, че да ви излизат гумите? Още малко и ще почнете да слагате beadlock джанти на тия коли ...

Аз съм си с обявения стандартен размер 225/55 R17 на оригиналните стандартни джанти на 8J и нямам ядове.

Да, като минус наистина на 7.5J или на 7J визуално стои по-красиво гума 225 ...

Има си стандарти измислени от по-умни хора. Това не е Москвич и времената не са такива да се слага каквото има под ръка. На 7J и 265 гума освен, че има опасност да се пребиеш някъде гумата ти ще стои избомбена в средата и никога няма да се износва равномерно, защото самата стъпка няма да е плоска (контактното петно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, pufa said:

Има си стандарти измислени от по-умни хора. ..

Да ходя ли до джипа да ти снимам стикера на колонката, и да те питам после пак как "стандартите измислени от по-умни хора" се връзват с тая таблицата, дето и аз съм я виждал по сайтовете

image.png.61322f844502c93e6df6918e02e24c67.png

Това е от твоята таблица ... и тя противоречи на това ти твърдение:

On 3/15/2022 at 9:54 PM, pufa said:

На 7.5J широка джанта се слага максимално 225 широка гума.

 

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си на А6-цата и 6J джанта с 265 широка гума ако искаш. Немеца го е измислил, тук е форум за Ауди, не за японски джипки. Ясно е, че за българина правила няма и всеки си прави каквото иска, но пробвай да минеш ТЮФ в Германия с този размер гуми и джанти да видим как ще стане работата. Няма 4F с този размер джанта/гума и не е случайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда оставете джипките. Ся от друга страна Ауди често слагат максималната ширина гуми за даден J.

При 4F заводските 19-ки са 8.5J с гуми 255/35 и те така.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, pufa said:

...Немеца го е измислил, ...

Като го е измислил немеца защо спориш?

Ето с такива оригинални джанти съм. Става въпрос за Allroad, не за нормално А6.

Това ми е стикера на резервоара:

image.png.72307077ffcf2e0112bdb1f932d1628d.png

Даже и според таблицата ти спазвам коректния препоръчителен размер 225/55 R17:

image.png.0a0a1635d4811a22b070a6a1a562cf26.png

Та ти кое от всичкото това не можа да разбереш?

Примера с гумите за джипа беше даден по съвсем различна причина, ама ти или не си дочел, или не си разбрал.

 

6 hours ago, P_PETKOV said:

Мисля, че има малко разлика между гуми/джанти за джипки и такива за кола ;)

За това със сигурност си прав. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти казваш, че 7,5J джанта няма проблем да се кара с 255 широка гума, като ми даваш пример че твоя джип е с 7J и 265 гуми. Аз ти казвам, че това не е безопасно да се кара на А6 4F защото не е в допустимите граници и в завой със скорост с двутонния шлеп може да стане андибу морков. Иронично ти казах да сложиш 6J джанти ако искаш, не знам нито какви джанти имаш, нито какви гуми. От снимката на капачка ти става ясно, че караш с нормален за автомобила размер, не разбирам защо препоръчваш ненормален и дори опасен размер на колегата горе.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pufa Не, не казвам да сложи 255 на 7.5J, а че това долу не е вярно:

On 3/15/2022 at 9:54 PM, pufa said:

На 7.5J широка джанта се слага максимално 225 широка гума.

 

P.S. Малко за различни неща сме спорили. И аз не съм доразбрал, за което се извинявам.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимката, с която съм съгласен става ясно за дадена ширина на джанта кой размер е оптимален и крайностите, след които колелото става опасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа макар и рядко да пиша моята кошница е с 19ки 255/40 8.5j et32 оригинални от А5. С нормално окачване съм и затова сложих 19ки да оберат празнината между калника и гумата иначе ако беше с спортно само 18ки понеже нали се сещате че разхода е доста в +

IMG_20210606_193958.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата съм на 18ки 8j et33 245/40. И за 19ките да кажа някой ако смята да слага много да внимава с ЕТ и J-то на джанта защото при мен опират и затова съм сложил буферни тампони. Специално за А6-ците ако смятате да слагате гума наравно с джантата ЕТ-то трябва да е не по малко от 38-39 иначе като се натоварите с родата и компотите в багажника ще идат и гуми и подкалници

Редактирано от baneev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, baneev написа:

Специално ожил буферни за А6-ците ако смятате да слагате гума наравно с джантата ЕТ-то трябва да е не по малко от 38-39 иначе като се натоварите с родата и компотите в багажника ще идат и гуми и подкалници.

 

Ся без да си писал за колко J иде реч ... е безпредметно да пишеш за ЕТ-то ;)

Иначе за тези с въздух джанти 9J и ЕТ35 с гуми 255/40 заспиват.

С кой мотор ти е каляската ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 8.5j имах в предвид ЕТ38

255/40 на 8.5j са си перфектни имат си борд да пазят джантата а на 9j вече борда изчезва понеже джантата разпъва гумата... 2.7tdi е мотора една от мн малкото с ръчна скоростна но сега ако избирам най вероятно щеше да е автомат

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борда зависи от гумата (има гуми с борд и без борд) не от ширината на жантата (това като се слагат гуми с правилната ширина де).

За 9J 255 ширина е в отималните граници.

За 8.5J 255 ширина на гумата е максимума, ауди доста често го играят това да слагат масимално широки гуми вместо оптимално ... ама квото такова.

 

п.с. При мен борда си го има не изчезнал заради 9J жантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...