Jump to content

19ки джанти на 4Ф


hysterics

Recommended Posts

А през големи дупки минавал ли си с тези гуми? На какво налягане ги караш. Аз от другия сезон на тези съм се спрял.

 

Сега се готвя психически че след някой друг ден трябва да слагам 17ки зимни.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравйте колеги! Аз карам от година с 255/40/19 на Аллроад и нямам никакви проблеми нито тропане и опиране. Само не знам как е с дупките, че при мене няма много :)

 

Поздрави!

П.С. на снимките е 250/40/19 нямам по актуални снимки.

WP_20161128_13_01_06_Pro.jpg

WP_20161128_12_59_28_Pro.jpg

Редактирано от Teodor214
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне, за тези джанти, мисля, че са оригинални на Ауди, трябва ли да слагам втулки за 4F?

Дадоха ми ги с колата без втулки, от друга страна на летните алуминиеви си има втулки, вероятно е ползвал едни и същи или са без?!

 

IMG_3626.JPG

IMG_3627.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен този модел е за А3 или А4, където централния отвор е 66.6. Както казва колегата, най-добре да премериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 22/09/2017 at 16:21, zafirovp написа:

А през големи дупки минавал ли си с тези гуми? На какво налягане ги караш. Аз от другия сезон на тези съм се спрял.

 

Сега се готвя психически че след някой друг ден трябва да слагам 17ки зимни.:)

В бг през всякакви дупки вече съм минавал и с всякаква скорост,и гумите и джантите са здрави.Карам ги на 2.8 бара(атмосфери) напомпени.Нова гума от висок клас е много трудно да се прецака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е последен сезон на летните гуми. 

Въпросът ми е чисто ценово - има ли смисъл сега да взимам летни - гледам, че масово имат намаления около 30% и добри гуми има за около 350лв на брой 19''?

Или да си чакам края на март?

Тогава подобен клас гуми колко ще са - пак около 350лв или както сега си ги пише, но без тези 30%, ~470лв да кажем?

зимни си имам.

Ако на пролет ще падна още 30% сравнено със сега, то не ми пречи да е дота от началото на 2017. Аз не си сменям гумите на всеки 3 години и без това.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения,и март 2018 да вземеш летните гуми,пак ще са произведени юни 2017,просто сега ако ги вземеш,ще стоят зимата при теб,а ако ги вземеш март,ще са стояли в склада на продавача.350 лева сега за висок клас летни гуми си е добра цена,за 19" става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел си продаде колата със зимните и ми предлага летните с размер 255/40/19 с дот 2017.

цената е много добра и бих им скочил, НО...

предните са dunlop, задните michelin...

За quattro-то не е ли проблем с различна шарка еднакъв размер, да не изтормозя торсена... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем, ще се замисля сериозно. Различен размер гуми отпред и отзад навярно е проблем, не знам за шарката :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капризна работа са тия джанти... аз си седя с 18 ки  и нископрофилни гуми. Опитахме 20- ки те опряха купето е де*а..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал с 2x2. От производител до друг в същия размер може да има значителна разлика в диаметъра, например цял сантиметър. Почват странни вибрации, виене и други подобни. Същото се отнася ако са на един производител и има разлика в износването на гумите на един мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/15/2017 at 5:54 PM, RogerSanchez said:

Капризна работа са тия джанти... аз си седя с 18 ки  и нископрофилни гуми. Опитахме 20- ки те опряха купето е де*а..

 

То на 18 гумите при 4F определено не бих ги определил като нископрофилни.

 

Иначе аз в БГ пари за нови летни гуми вече НЕ давам. На пазара е пълно с добри гуми втора ръка. 4 19-ки такива могат да се намерят много добри на 450-500лв някъде. Като казвам много добри имам предвид DOT на около 2 години и грайфер над 6.5мм. Ще дам аз 1200лв+ за нови гуми и ще правя балони и ще ги режа за тоя дето клати. В БГ не си заслужава тая работа. Това е мое мнение и не ангажирам никого с него. Знам кво си купувам и как го карам и какви са ми отзивите. Последно купувах Continental Sport Contact 5 225/40/18 за едно BMW и гумите бяха с DOT на година-година и половина, грайфер 6,5-7мм. Цена 440лв. Некак си некво по-разумно ми се струва баси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметъра много лесно може да се измери. По книга не е добре с 2х2, но практиката показва друго.

 

Оптимисти с 19ки зимата има ли? Като си гледам 16ките в гаража ми се реве и се чудя дали да не изпраскам едни зимни гуми на полираните джанти, пък лятото пак ще се шкурят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото бях с 19''. 

От седмица съм със зимни и 16'' - е, няма такъв кеф :) колата стана много по-пъргава, яко я настъпвам последната седмица, разхода ще падне, още не съм го засичал, инерцията е много по-висока, преди като пуснех газта с 19'' и започваше да умира бързо. 

Недостатъци - колата повече се клатушка с по-висока скорост и във времето, докато вървя към нея, със сигурност не е толкова красива :) 

Като сравнение: все едно цял ден съм карал ски и съм свалил ски обувките - 19'' и съм сложил гуменките 16'' :D

За първо лято/зима карам колата и до сега никога не съм бил с 19'', но разликата е огромна. Тежат си 19''.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги от прочитането на темата разбрах, че размер 255/40/19 става със сигурност при нормално и въздушно окачване, но моята е s-line и не мога да се престраша да купя 4 нови гуми и да опират в калниците. Моля, ако някой има s-line и кара с въпросния размер да потвърди има или няма проблем с него. Джантите са оригиналните 19 цола за special edition le mans rs4 style 8.5j et 48. Причината да искам по-висока гума е, че друса като каруца в сравнение със зимните 225/50/17 и не ми пречи да "прилича" на 18ка. Това изпълнение на колата излиза с този размер джанти и не съм ги купувал аз за гъзария, но ми харесват и не искам да ги махам, затова като компромисен вариант поне да сложа по-висока гума ако е възможно. 

Редактирано от pufa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...